Momčad Željka Sopića slavila je protiv Lokomotive s 0:1
Piše: Hina, SNObjavljeno: 03. travanj 2024. 17:31

LOKOMOTIVA - RIJEKA 0:1 (Smolčić 71.)

LOKOMOTIVA: Čavlina - Bartolec, Mersinaj, Kalaica (od 45. Žilinski), Leovac - Smakaj, Marić - Šotiček🟨, Mudražija (od 81. Canjuga), Goričan (od 77. Kastrati) - Čop

RIJEKA: Zlomislić - Smolčić⚽, Galešić, Radeljić, Bogojević🟨 (od 61. Goda) - Selahi, Petrović🟨 - Pašalić (od 79. Hodža), Fruk (od 61. Janković), Pjaca (od 65. Banda) - Marić (od 61. Obregon)

Sve utakmice SuperSport HNL-a možete gledati samo na MAXSport kanalu.

Nogometaši Rijeke prvi su finalisti hrvatskog Kupa nakon što su u polufinalnom ogledu na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedili Lokomotivu sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Ivan Smolčić u 70. minuti nakon ubačaja iz korner Marca Pašalića.

Rijeka je tako izborila svoje deveto finale Kupa, a u dosadašnjih osam finala šest puta je slavila. Posljednji put 2020. S druge strane Lokomotiva nije uspjela izboriti i svoje treće finale, a u prethodna dva (2020, 2013) je upisala poraze.

U drugom polufinalu od 19.00 sati na Poljudu se sastaju Hajduk i Dinamo.

Finale Kupa se igra na dvije utakmice, prva je 15. svibnja, a uzvrat je na Dan državnosti, 30. svibnja.

Bila je to očekivano čvrsta utakmica, a prvi su zaprijetili gosti u 6. minuti, no udarac Marca Pašalića glavom je završi preko vratnice. Dvije minute kasnije Rijeka je imala još jednu priliku, Dejan Petrović je nakon dugačkog proigravanja Stjepana Radeljića bio u izglednoj poziciji, ali je njegov udarac Smakaj blokirao.

Rijeka je svoju najbolju priliku u prvom dijelu imala u 15. minuti kada je branič Lokomotive Mateo Marić nespretno proigrao svog brata Mirka koji igra za Rijeku, a ovaj je iz okreta, u padu, pucao ravno u Nikolu Čavlinu.

Prvu veliku priliku Lokomotova je imala u 32. minuti, Marin Leovac je odličnom povratnom loptom uposlio Duju Čopa koji je primio loptu na 14 metara i pucao, ali je njegov udarac blokorao Niko Galešić. "Lokosi" su u nastavku akcije imali još jednu veliku priliku. Branimir Kalaica je nakon kornera s desne strane pucao glavom, no lopta je na puto do gola pogodila Roberta Mudražiju koji je nije uspio skrenuti loptu u mrežu.

Na otvaranju drugog dijela prva je zaprijetila Lokomotiva u 51. minuti. Nakon prodora Frana Žilinskog lopta se odbila do Matea Marića koji je sa 15-ak metara pucao preko gola. Dvije minute kasnije Pašalić je sjajno prošao i pucao u bliži kut Čavline, ali je golman Lokomotive bio spreman odbovši loptu u korner.

U 70. minuti napokon smo vidjeli i prvi pogodak. Pašalić je ubacio iz kornera, a Smolčić najviše skočio na prvoj vratnici i glavom pogodio iza Čavline.

Lokomotiva je do kraja susreta prijetila, imala je nekoliko poluprilika, ali nije uspjela izjednačiti. U 86. minuti je sa 25 metara pucao Art Smakaj, ali je Martin Zlomislić je bio siguran. Minuti kasnije pucao je i Marin Šotiček, ali Zlomislić je odbio u korner. U petoj minuti nadoknade pucao je i Čop, ali pored gola.

Momčad Željka Sopića je nastavila sjajnu seriju rezultata u 2024. godini ostvarivši 11. pobjedu u 12 utakmica, a za jedini poraz momčadi s Kvarnera zaslužan je Dinamo koji je u 95. minuti došao do pobjede u 24. kolu HNL-a.

KRAJ UTAKMICE

90+6. Čop je zahvatio ubačaj i glavom pucao pokraj gola.

90+4. 🟨 Žuti karton za Petrovića.

90. 🕖 Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.

87. Šotiček prijeti iz kontranapada, Zlomislić je obranio njegov pokušaj.

79. ⇔ Posljednja izmjena za Rijeku.

Pašalić izlazi s terena, a u igri je Hodža.

77. ⇔ Izmjena za Lokomotivu.

Iz igre izlazi Goričan, a na terenu je Kastrati.

74. Imala je Rijeka kontru, Banda je istrčao, ali istrčao je i Čavlina s druge strane i očistio priliku.

71. ⚽ GOOOL! Rijeka ima 1:0, strijelac je Smolčić! Uhvatio je Smolčić ubačaj iz kornera i glavom pospremio loptu u mrežu za vodstvo.

69. Janković je opalio s 30-ak metara, ali Čavlina to odbija u korner.

65.⇔ Nova izmjena za Rijeku.

Iz igre izlazi Pjaca, a na terenu je Banda.

61. ⇔ Promjene u Rijeci.

Ulaze Janković, Obregon i Goda, a izlaze Fruk, Marić i Bogojević.

Jon Mersinaj, Toni Fruk

58. 🟨 Bogojević je sada spriječio kontu Lokosa i zaradio žuti karton.

53. S druge strane odmah prijeti Pašalić, lijepo se oslobodio i pucao u prvi kut.

52. Velika prilika za Lokomotivu! Lopta je nakon par odbijanaca došla do natrčalog Marića, a njegov udarac odlazi iznad gola.

48. Udarac Pjace s lijeve strane obranio je Čavlina.

46. Počelo je drugo poluvrijeme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45.+1 ⇔ Promjena za Lokomotivu.

Iz igre izlazi ozlijeđeni Kalaica, a na terenu je umjesto njega Žilinski.

45. 🕖Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

Riječani imaju glasnu podršku Armade u Kranjčevićevoj.

38. Sada je Goričan probio po lijevoj strani i pucao, Zlomislić je obranio i odbio loptu do vratnice svog gola. Imao je sreće vratar Rijeke u ovoj situaciji.

33. Još jedna velika prilika za Lokomotivu! Odmah iz sljedećeg kornera Kalaica je zahvatio glavom, a Mudražija preusmjerio loptu koja bi možda i završila u golu.

32. Velika prilika za Lokomotivu! Čop je dobio lijepu povratnu loptu i neometano pucao prema golu, ali njegov pokušaj je blokiran.

29. Sada je priliku imao Marić. Kalaica je krivo procijenio dodavanje, riječki centarfor izborio je loptu i odmah gađao u prvi kut, ali Čavlina brani.

Izjednačena utakmica u Kranjčevićevoj, čekamo konkretne prilike.

Toni Fruk, Mateo Marić

20. Udarac Mudražije s ruba kaznenog prostora je blokiran.

15. Sada se Marić našao u dobroj situaciji pred Čavlinom, ali pucao je direktno uz vratara Lokomotive.

14. Obećavajuća kontra za Rijeku, Pašalić je istrčao i uposlio Marića, no dodavanje je bilo prejako.

9. Lopta se odbila Smakaju na rubu šesnaesterca, pokušaj je otišao visoko iznad gola.

7. Udarac Petrovića nakon dobrog proigravanja Radeljića je blokiran.

6. Prva prijeti Rijeka. Bogojević je ubacio s lijeve strane, Pašalić je natrčao glavom i poslao loptu preko gola.

5. Lokomotiva drži blagu inicijativu nakon prvih pet minuta.