Nogometaši Rijeke slavili su pogotkom Petroviča u 12. minuti
Piše: Hina, SNObjavljeno: 01. kolovoz 2024. 22:13

Ukupni rezultat: 1:0

RIJEKA: Zlomislić (od 53. Posavec ?) - Smolčić, Galešić, Radeljić, Čabraja - Selahi (od 72. Banda) - Pašalić ?, Petrovič ⚽, Fruk (od 72. Bogojević), Janković (od 89. Majstorović) - Ivanović

CORVINUL: Lefter ? - Neasca, Lica, Manolache ?, Velisar (od 46. Bradu) - Roger, Hrezdac (od 85. Cararus), Ubbink (od 90+5. Hergheligiu) - Lupu, Bus (od 90+5. Campan), Pirvulescu

POGODAK POGLEDAJTE OVDJE

Nogometaši Rijeke izborili su treće pretkolo Europske lige, nakon 0-0 kod rumunjskog drugoligaša Corvinula, u uzvratu je Rijeka na svojoj Rujevici pobijedila 1-0 (1-0).

Nije lako Rijeka slomila aktualnog pobjednika rumunjskog Kupa, a u svemu je presudio pogodak Dejana Petroviča u 12. minuti. Rumunji su najbolju šansu za izjednačenje imali u 76. minuti kada Sergiu Bus nije realizirao jedanaesterac.

U trećem pretkolu Europske lige Rijeka će igrati protiv švedskog Elfsborga koji je s ukupnih 3-0 svladao moldavski Šerif. Rijeka će 8. kolovoza biti domaćin na Rujevici u prvom ogledu.

Utakmica je počela u žestokom ritmu, pogotovo od strane Rijeke koja je nizala priliku za prilikom. U petoj minuti je tako Fruk proigrao Pašalića čiji je udarac odlično zaustavio gostujući vratar.

Tri minute kasnije zaprijetio je Corvinul, a potom je uslijedio novi nalet igrača Rijeke. U 10. minuti je Fruk morao bolje reagirati nakon ubačaja Čabraje, ali je u 12. sve dobro teklo u akciji domaćina. Ivanović je nakon ukradene lopte probio desnu stranu, a precizno ubacivanje u šesnaesterac Petrovič je proslijedio u mrežu.

Samo minutu kasnije mogla je Rijeka vrlo lako do povećanja vodstva. Opet je Ivanović bio neuhvatljiv za Rumunje, ali je udarac Jankovića obranio Lefter.

Jaki ritam potom je splasnuo sve do kraja prvog poluvremena. Rijeka je i dalje kontrolirala situaciju na travnjaku stadiona Rujevice, makar su gosti s vremena na vrijeme pokazivali eksplozivnost i kvalitetu za zaprijetiti.

Mogla je Rijeka nekoliko trenutaka prije odmora do 2-0, ali još se jednom istaknuo vratar Corvinula Lefter. Nakon ubačaja iz kornera Radeljić je dobro pucao glavom, ali je sjajno pogodak spriječio rumunjski golman.

Drugo poluvrijeme počelo je novom šansom hrvatske momčadi. Iz okreta je u 47. minuti pucao Janković, ali opet se u svemu ispriječio rumunjski vratar. Novu šansu imala je Rijeka u 65. minuti. Tada je pokušao Ivanović, ali i tada su Rumunji ostali neokrznuti.

Ukupno je Corvinul u nastavku susreta bio bolji, ali na sreću riječkih nogometaša, silno su se gosti mučili na koji način zaprijetiti suparniku. Ipak, Rujevica je u 74. minuti utihnula jer je dosuđen jedanaesterac za goste, nakon prekršaja Posavca. Corvinul do izjednačenja nije došao, Bus je izveo jedanaesterac i pucao preko vrata.

Bili su to teški trenuci za Rijeku pa je nervoza izbijala kako iz domaćih igrača tako i na domaćoj klupi. Trener Željko Sopić je dobio žuti, a pomoćni trener Đalović crveni karton.

Do kraja susreta se igralo rastrgano, ali je Rijeka nekako uspjela sačuvati jedan pogodak prednosti. Propustila je Rijeka, točnije Obregon, u 97. minuti riješiti ovaj uzvrat. Tražio je domaćin i jedanaesterac, ali sve je ipak zaključeno minimalnim slavljem aktualnog hrvatskog doprvaka dovoljnim za prolaz dalje.

Rijeka je na kraju uz podosta muke prošla u iduće pretkolo. Gosti su promašili kazneni udarac, pritisnuli na samom kraju, ali su se momci s Kvarnera obranili i osigurali prolaz dalje, a iduća prepreka im je švedski Elfsborg.

KRAJ UTAKMICE

90+7. Što se sad ovdje dogodilo...

Obregona je Lefter pokupio na rubu kaznenog prostora, ali nije bilo prekršaja, a zatim je Bogojević promašio prazna vrata.

90+4. Banda je ostao ležati na travi nakon što ga je lopta pogodila u nos iz neposredne blizine.

90. ?

Igrat će se minimalno 10 minuta nadoknade.

89.

Promjena kod Rijeke:

Van ide Janković, a unutra Majstorović.

82. Ako ostane ovako, Rijeka ide u treće pretkolo, a s kim će igrati, pogledajte OVDJE.

81. Dobra prilika za Rijeku!

Čabraja je pucao s 10-ak metara lijevo iskosa, ali preko vrata.

78. ?

Žuti karton dobio je Galešić zbog prekršaja na Ubbinku.

76.

Nema pogotka!

Bus je promašio čitava vrata, Rijeka i dalje vodi!

74.

Kazneni udarac za Rumunje!

Posavec je promašio loptu i 'pokupio' Busa, sada gosti mogu izjednačiti...

72.

Promjene u redovima Rijeke:

Izlaze Fruk i Selahi, a ulaze Bogojević i Banda.

70. Spomenimo da je 4683 gledatelja večeras na Rujevici.

65.

Sjajan pokušaj Rijeke!

Ivanović se sjurio u kazneni prostor s lijevog krila, ali je za dlaku promašio drugi kut gola Rumunja.

64.

Radeljić je nakon ubačaja pospremio loptu u mrežu, ali je sviran prekršaj na vrataru gostiju.

63. Ubacio je Janković iz slobodnjaka s lijeve strane, lopta se odbila u udarac iz kuta.

61. Lupu je pucao prizemno desno iskosa, ali brani Posavec.

61. Pokušao je Neacsa iz slobodnog udarca s 25 metara, ali pored vrata.

55. Corvinul je imao udarac iz kuta, ali nakon zračnog mini flipera Manolache gađa preko vrata.

53.

Zlomislić neće moći nastaviti igru te ide van terena, a na vrata Rijeke premijerno će stati Josip Posavec.

49. ?

Bus je naletio na Zlomislića kojemu je raskrvarila glava.

Rezervni vratar Rijeke Posavec je na zagrijavanju.

47.

Velika šansa za Rijeku!

Janković je pucao s desnog ruba peterca, Lefter brani, a zatim lopta dolazi do Petroviča koji promašuje poluprazna vrata.

Gosti su u pauzi izvršili jednu promjenu.

Iz igre je izašao Velisar, a ušao Bradu.

46. ?

Počelo je drugo poluvrijeme.

Rijeka potpuno zasluženo vodi nakon prvog dijela. Petrovič je bio strijelac u 12. minuti utakmice i okrunio dominaciju momčadi s Kvarnera, koja je mogla zabiti tri pogotka u prvih 10 minuta, ali ipak nisu uspjeli te na odmor idu s minimalnom prednošću. Rumunji nisu bili opasni po vrata Zlomislića, jedina prilika koja je vrijedna spomena bila je ona kada je Neacsa u osmoj minuti glavom preko gola.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. ?

Igrat će se minuta nadoknade.

41. Ivanović je pucao s ruba kaznenog prostora, ali je napucao Manolachea, bit će udarac iz kuta.

Ubacio je Pašalić na Radeljića, ali su gosti otklonili opasnost.

Armada glasno bodri svoje pulene na terenu!

32. Janković je pao u kaznenom prostoru nakon driblinga, ali sudac kaže da nema govora o penalu.

28. Ubacio je Pirvulescu s lijevog krila prema Lupuu, ali Čabraja je bio staložen te je otklonio opasnost.

26. Imali su Rumunji nekoliko izleta prema naprijed, ali ništa preopasno.

I dalje im najbolja prilika datira s početka utakmice kada je Neacsa pokušao glavom nakon udarca iz kuta...

Željko Sopić može biti zadovoljan viđenim!

19. Pašalić je ušao u kazneni prostor, izbacio se na lijevu nogu i oprobao šut, ali gađa preko vrata.

13. Odmah nakon postignutog pogotka Rijeka je skoro udvostručila vodstvo, Janković je bio na lijevoj strani 15-ak metara od gola, ali bio je neprecizan.

Ivanović je odlično uposlio Petroviča nakon što je ukrao loptu na 40 metara, dao mu je prizemnu loptu s desnog krila te Slovenac nije imao problema matirati Leftera.

12. ⚽ GOOOOL!

Rijeka vodi 1:0, strijelac je Petrovič!

10.

Rijeka ponovno promašuje zicer...

S lijeve strane prizemno je ubacio Janković, loptu je u petercu trebao primiriti Fruk, ali se spetljao u ključnom trenutku te nema promjene rezultata.

8. Evo dobre prilike za goste!

Nakon ubačaja iz kuta glavom je pokušao Neacsa, ali lopta ide preko vrata.

5.

Pašalić je dobio sjajnu loptu u prostor te pucao desno iskosa, ali ravno u Leftera. Lopta se odbila do Petroviča, ali i on je bio neprecizan.

1. ?

Počela je utakmica na Rujevici!

19.30 Ako Rijeka večeras izgubi, nastavit će put u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu.

Poznato je i protiv koga bi igrali, a više o tome pročitajte OVDJE.

19.20 Donosimo i grafiku udarnih 11 obje momčadi:

18.48 Stigli su sastavi!

Željko Sopić poslao je najjači raspoloživi sastav na teren, Rijeka na domaćem terenu ide po pobjedu i prolazak u treće pretkolo.

Najavu piše: Siniša Lončar

Nogometaši Rijeke pokušat će večeras (20 sati) u okviru drugog pretkola Europske lige svladati rumunjskog predstavnika, Corvinul 1921 Hunedoara, i time osigurati prolaz u drugom po jakosti europskom klupskom natjecanju, odnosno prolazak u treće pretkolo.

Kako sada stvari stoje, eventualna pobjeda riječku bi momčad još jednom mogla odvesti put Švedske i na dvoboj protiv tamošnjeg Elfsborga, koji također večeras igra protiv moldavskog Šerifa i brani stečenu prednost (0:1) iz Tiraspola. No, o toj utakmici iz riječkog tabora još nitko niti ne razmišlja, aktualni dvoboj naprosto je – prevažan.

S obzirom na rezultat iz Rumunjske (0:0), Bijelima će za prolaz biti dovoljna bilo kakva pobjeda, pa čak i ona minimalna. U ovom dijelu sezone cilj naprosto nije “umirati” u ljepoti igre, već proći dalje. Rijekin trener Željko Sopić uoči utakmice bio je jasan koji je cilj njega i njegove momčadi.

- Očekuje nas prva utakmica pred domaćom publikom, otvaranje sezone. Znamo što nam je činiti, moramo pobijediti kako bismo prošli dalje u natjecanju. Mislim da je ova momčad spremna za to. Moramo odigrati jednu prepoznatljivu utakmicu na Rujevici, stvarati šanse koje će donijeti golove. Samo prolaz se piše - kazao je trener Rijeke u uvodu press-konferencije.

U nastavku je progovorio o zdravstvenom stanju momčadi, kao i o izostanku Veldina Hodže, koje je odjeknulo u javnosti.

- Kada se ženiš, ne možeš biti na dva mjesta u isto vrijeme. Ne možeš biti pred oltarom i na utakmici. Dečko je prije godinu dana pitao “dozvolu” za brak, tako da ga nema. Od ozlijeđenih igrača falit će nam jedino Goda. Svi ostali su spremni i orni za borbu. Radeljić je ozdravio, na raspolaganju će nam biti i Galešić, koji je imao manjih problema zbog onog udarca u glavu - pojasnio je Sopić.

Još je jednom analizirao utakmicu iz Rumunjske, gdje je završnica njegovih nogometaša bila podosta problematična.

- Završnica nam jest bila problem, no glavni je problem bio taj što nam je to bila prva utakmica. Jednostavno smo previše komplicirali oko protivničkog šesnaesterca, nismo napadali dubinu. Dobro smo sve analizirali, pogledali... Ponovit ću, uz dužan respekt prema našem protivniku i činjenice da je njihova kvaliteta iznad Druge rumunjske lige, mislim da će se tu puno pitati nas i da ćemo od prve minute krenuti po ono što od nas očekuju svi navijači Rijeke i cijela Hrvatska - pojasnio je Sopić.

Prokomentirao je Sopić i najnovije riječko pojačanje, Mladena Devetaka. Doduše, riječki trener na press-konferenciji nije spomenuo njegovo ime...

- Taj igrač danas (jučer, op.a.) dolazi, a sutra bi trebao obaviti liječnički pregled - kratko je dodao trener Rijeke o nekadašnjem mladom reprezentativcu Srbije i djetetu FK Vojvodine, koji bi Rijeci trebao donijeti kvalitetu i mogućnost više na lijevoj strani.

Dobra stvar prijateljskog ogleda s Orijentom bio je i pogodak mladog Franje Ivanovića, veseli činjenica da je konačno napravio ono što se od njega i priželjkuje (da ne kažemo očekuje) i to na vrlo impresivan način.

- Naravno da je dobro kada napadači zabijaju, naravno da im se time pojačava samopouzdanje i da se bolje osjećaju. Ponovo kažem, imali smo manjih problema na pripremama s kadrom i manjim ozljedama, pa neke stvari nismo mogli toliko doraditi i uigrati. No, neka dođe jedna utakmica, neka mu se “odčepi” i sve će leći na svoje mjesto. Maksimalno smo zadovoljni s njime, naravno da ta utakmica u kojoj smo zabili pet golova daje određeni poticaj jer treba danas zabiti pet pogodaka. Sličnu stvar sam rekao i za Corvinul. Zabili su Paksiju četiri pogotka u gostima, morat ćemo biti jako oprezni po pitanju njihovih ubojitih kontranapada, no ponovo kažem, jako puno će se pitati nas u ovom dvoboju - dodao je Sopić.

Osvrnuo se i na mlade igrače, mlade riječke snage poput Burčula, Jakca i ostalih suigrača, koji su s prvom momčadi prošli pripreme, no još uvijek možda nisu spremni za taj veliki iskorak i prijelaz iz juniorskog u seniorski nogomet, a onda otkrio i jednu ružnu vijest.

- Ako ćemo konkretnije o imenima, Burčul će ostati s nama, pošto smo odlučili Duju Dujmovića dati u Šibenik na posudbu koja bi trebala biti realizirana kroz dan-dva. Jakac je naš junior i trenira s prvom momčadi dok će igrati za juniore. S nama će sigurno ostati i Šimun Butić, uostalom, i ušao je u igru u natjecateljskoj utakmici. Većina tih momaka će ostati ovdje, no ovisno o širini kadra i svega nikoga se ne možemo olako riješiti, a to hoće li oni trenirati s nama ili juniorima, to je najmanji problem. Nažalost, moram vas obavijestiti da je došlo do zabrinjavajuće teške ozljede mladog Lovre Kitina, on će najvjerojatnije morati otići na operaciju. Nastradao je u prijateljskoj utakmici protiv Orijenta 1919., mislim da čak nije niti došlo do kontakta s protivničkim igračem, no pukla mu je fibula uslijed rotacije. Operacija bi trebala biti vrlo skoro, no na njega nažalost nećemo moći računati barem tri, četiri mjeseca - podvukao je Sopić za kraj druženja s novinarima uslijed početka nove sezone – na Rujevici.

05. rujan 2024 15:16