Oliver Zelenika i Matej Marković pružili su golmanske partije vrijedne pamćenja
Piše: HinaObjavljeno: 28. listopad 2023. 18:00

Rudeš - Varaždin 0:0

Rudeš (4-2-3-1): Marković - Pešić (od 68. Campos), Pavlović, Matić, Pavlek (od 68. Petković) - Srbljinović?, Pasariček - Topić, Latković? (od 74. Bašić), Špeljak (od 33. Tomečak) - Simović (od 74. Kovačević)

Varaždin (4-3-3): Zelenika - Vukčević, Pellumbi, Jelenić, Boršić (od 81. Bručić) - Marina ? (od 63. Belcar), Pilj?, Elezi - Mitrovski, Domjanić? (od 63. Šego), Drožđek (od 81. Vugrinec)

SVE KLJUČNE SITUACIJE IZ SUSRETA MOŽETE POGLEDATI OVDJE

U prvom subotnjem susretu 13. kola HNL-a nije bilo pobjednika, u Kranjčevićevoj ulici su nogometaši Rudeša i Varaždina odigrali bez golova.

Premda su oba sastava imala nekoliko odličnih prilika za golove sve do kraja su mreže ostale mirne, najviše zahvaljujući odličnim vratarima na obje strane. Rudeš je tako drugi put u nizu odigrao 0-0, nakon što je na takav način odigrao u prošlom kolu protiv Slaven Belupo, dok je Varaždin već sedmi put ove sezone remizirao sa suparnicima.

Rudeš je dobro otvorio utakmice te je mogao povesti već u petoj minuti. Prvo je pucao Špeljak, ali je odlično reagirao gostujući vratar Zelenika, dok u nastavku akcije precizan nije bio Pasariček.

Mreža se zatresla desetak minuta kasnije i to domaća. Domjanić je bio strijelac za Varaždin, ali je VAR naknadno poništio gostujuće veselje zbog zaleđa. Do kraja prvog poluvremena svaka je momčad imala nekoliko solidnih situacija, ali mreže su ostale mirne te se na odmor otišlo bez golova.

Još su se češće dobre šanse nizale u drugom poluvremenu, a najbolja je bila prilika Varaždina u 62. minuti. Iz blizine je pucao Mitrovski, ali je na sjajan način intervenirao vratar Rudeša Marković i spriječio siguran gostujući pogodak.

Da je to bio dan kada su vratari dominirali u odnosu na napadače potvrdila je i 78. minuta. Tada je mogao Petković dovesti Rudeš u vodstvo, ali je Zelenika upisao novu obranu. U završnici su se uzbuđenja smirila i sve je okončano remijem bez golova.

Varaždin je ostao šesti na ljestvici, dok je Rudeš i dalje uvjerljivo posljednji te i dalje čeka premijernu prvenstvenu pobjedu.

Tijekom subote ogled 13. kola odigrat će na Opus Areni Osijek i Istra 1961.

U nedjelju se igraju posljednje dvije utakmice ovog kola. Prvo će na Rujevici, od 15 sati, igrati Rijeka i Gorica, dok se u zadnjem dvoboju sastaju Dinamo i Lokomotiva od 17.10 sati.

KRAJ UTAKMICE

Vratari Oliver Zelenika i Matej Marković priredili su golmanske partije najveće razine zbog kojih je susret u Kranjčevićevoj na kraju završio bez pogodaka.

90 +3. ?Žuti karton zaradio je Campos.

90. ?Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

86. Pokušao je Pilj iz daljine, no njegov udarac odlazi 3-4 metra iznad gola.

81. ⇔Iz igre izlaze Droždek i Boršić, a u igri su Vugrinec i Bručić.

78. Još jedna fantastična obrana Olivera Zelenike! Petković je pucao u kaznenom prostoru, a Zelenika efektivno u padu upisao još jednu obranu.

77. Dobra prilika za Rudeš. Odličan ubačaj Topića u mrežu nije uspio pospremiti Pavlović.

71. Odličan udarac iz daljine uputio je Belcar, međutim udarac je otišao pokraj gola.

69. ?Žuti karton zaradio je Drožđek .

68. ⇔Promjene u sastavu Rudeša.

Iz igre su izašli Pavlek i Pešić, a u igri su Petković i Campos.

63. ⇔Promjene u sastavu Varaždina.

Iz igre su izašli Domjanić i Marina, dok su u igru ušli Šego i Belcar.

62. Nevjerojatna obrana Mateja Markovića! Nakon ubačaja s desne strane u petercu se našao Mitrovski, a Marković je sjajnom refleksnom obranom spriječio siguran pogodak gostiju.

57. ?Žuti karton zaradio je Srbljinović.

53. Velika prilika za Rudeš! Ponovno je Zelenika spasio Varaždin. Imao je Latković mat situaciju pred vratarom Varaždina, no sjajna reakcija gostujućeg vratara znači da i dalje nema pogodaka na utakmici.

52. Nova dobra prilika za Varaždin. Ponovno je pucao Elezi, ali njegov udarac ponovno ide iznad gola.

Agon Elezi.

RONALD GORSIC Cropix

48. Prijete odmah i domaćini s druge strane, udarac Topića završio je u bloku.

Marin Pilj (lijevo) i Fran Topic (desno)

47. Velika prilika za Varaždin! Nakon gužve u kaznenom prostoru domaćina lopta je završila kod Elezija, čiji je udarac odsjeo na vratnici.

46. Počelo je drugo poluvrijeme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Izjednačenu utakmicu u Kranjčevićevoj bolje je otvorio Rudeš s velikom prilikom, dok je Varaždin u nastavku utakmice odgovorio s boljom igrom, koja je na kraju rezultirala i opravdano poništenim pogotkom.

45. ?Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

43. Novu dobru priliku za Varaždin kreirao je Vukčević po desnoj strani, međutim njegov centaršut nije uspio pospremiti Droždek.

41. ? Žuti karton zaradio je Domjanić.

40. Dobra akcija Rudeša, iz drugog plana napadu se uključio Pavlek i uputio opasan udarac koji je otišao pokraj gola.

35. Pokušaj Varaždinaca iz daljine, Elezi je pucao iznad gola.

33.⇔ Prva promjena u redovima Rudeša.

U igru će uči Tomečak. a iz igre izlazi Špeljak.

31. ? Ubrzo nakon Marine u sudačku bilježnicu ušao je i Pilj.

29. ?Žuti karton zaradio je Marina.

Luka Pasaricek (lijevo) i Mario Marina (desno)

25. Rudeš je odigrao dobru kontru, na lijevoj strani napada našao se Špeljak, međutim njegov udarac nije bio doovljno precizan.

22. ? Žuti karton zaradio je Latković.

21. Novi opasan pokušaj Varaždina, pucao je Vukčević, ali pored vrata.

19. Nakon VAR provjere pogodak je poništen, rezultat ostaje 0-0.

18.GOOOL! 1-0 za Varaždin! Vukčević je poslao odličnu loptu u peterac domaćina, na lopti se našao Domjanić i pospremio loptu u prazan gol.

13. Mirna utakmica za sada u Kranjčevićevoj, još uvijek čekamo prave prilike.

5. Velika prilika za Rudeš! Pucao je prvobitno Špeljak, a na odbijancu se našao Pasariček i poslao loptu pokraj gola.