Jorge Obregon se našao u nekoliko velikih šansi

DAMIR SKOMRLJ Cropix
OBRAČUN NA RUJEVICI

Novi kiks Rijeke! Usprkos dominaciji i dva poništena gola, produžili negativan niz na 11 utakmica

Rijeka i Šibenik odigrali su utakmicu 10. kola SuperSport HNL bez golova.
Piše: SN/HinaObjavljeno: 18. rujan 2022. 16:56

RIJEKA - ŠIBENIK 0:0

Sudac: Fran Jović (Zagreb). Pomoćnici: Radić i Pušić. Četvrti sudac: Pečarić. VAR: Zebec. AVAR: Crnčić. Delegat: Trampus.

RIJEKA: Labrović – Vlasenko, Krešić, Vukčević – Grgić, D. Pavlović (od 58. Djouahra - (od 80. Simčić -)), Selahi, Hodža (od 80. Alvarez), Ampem – Obregon, Djuričin (od 66.Vučkić).

Trener: Serse Cosmi

ŠIBENIK: Rogić – Perić, M. Matić, Mesa (od 42. Kvesić) – Arai, Salomon, Rak (od 52. Dolček), B. Matić, Mina – Čanadi (od 52. Čop) – Delić (od 87. Franco).

Trener: Damir Čanadi

Strijelci:

Žuti kartoni: Mesa 22. (preoštar start), D. Pavlović 41. (preoštar start), Matić 45+1 (preoštar start), Hodža 45.+2 (preoštar start), Dolček 65. (povlačenje protivnika), Vukčević 79. (preoštar start), Alvarez 82. (preoštar start), Perić 86. (preoštar start), Kvesić 88. (nesportsko ponašanje), Selahi 88. (nesportsko ponašanje), Krešić 90.+3 (preoštar start).

Crveni karton:

Igrač utakmice: Lovre Rogić.

Nogometaši Rijeke i dalje će čekati svoju prvu domaću pobjedu ove sezone, iako su bili znatno bolji protivnik i stvorili jako puno šansi, posebice u prvom dijelu, Šibenik se na Šubićevac vraća neporažen zahvaljujući neučinkovitosti riječkih napadača i vrataru Lovri Rogiću.

Mogla je Rijeka stići do vodstva već u 7.minuti kada je Selahi po oduzetoj lopti krasno na desnoj strani napada pronašao Djuričina. Sjurio se Austrijanac prema Rogiću, silovito pucao iskosa s kojih sedam metara, no vratar Šibenika bio je uspješniji, skratio je kut i osujetio prvu veliku priliku domaćina na susretu.

Dvije minute kasnije prijete gosti preko Marcela Čanadija, inače sina trenera Damira, koji je iz brze tranzicije opalio s ruba kaznenog prostora, ovoga puta je i kapetan Rijeke Nediljko Labrović, nekadašnji igrača Šibenika, bio siguran na lopti. Dvije minute kasnije isti igrač Narančastih pucao je ovog puta iz nešto bliže pozicije, no njegov udarac završio je izvan igre, lopta je otišla barem pola metra dalje od lijeve vratnice vratara Rijeke.

U 16. minuti stigla je Rijeka i do pogotka, Obregon je lijepo potkopao nemoćnog Rogića na asistenciju Hodže, no pomoćni sudac je, a potvrdila je to i naknadna tiha provjera, svirao zaleđe napadača Bijelih čiji je pogodak na Šubićevcu u prvom kolu riješio pobjednika istog dvoboja.

Tri minute kasnije opet se Djuričin, nakon asistencije Ampema, kojeg je ranije lijepo našao Hodža, našao u izglednoj prilici, no njegov je volej udarac s osam metara završio pored desne vratnice raspoloženog Rogića.

Nije Rijeka ovoliko prilika, koliko ih je stvorila u prvom dijelu susreta, nanizala u tri posljednja susreta, domaćin je relativno lako, smislenom igrom koja se na Rujevici vidjela nakon dugo vremena, izlazio iz visokog bloka gostiju. u 26. je Obregon morao bolje reagirati u petercu gostiju na dodavanje Selahija, dok je minutu kasnije iz još jedne polukontre Ampem tražio Djuričina na desnoj strani, no lopta je iz gužve stigla do natrčalog Alena Grgića koji loptu udarcem od poda šalje malo preko grede Rogića.

U 32. minuti samo je glavni sudac Fran Jović spasio Šibenik koji je lako mogao ostati s igračem manje. Juan Camilo Mesa, koji je već ranije dobio žuti karton, nedozvoljeno je startao na Selahija koji je kontrolirao loptu i trčao u kontru. Jović je pustio prednost iz koje se nije dogodilo ništa vrijedno spomena, ali je "zaboravio" Mesu nagraditi zasluženim kartonom kojeg je trener Čanadi brzo nakon toga zamijenio Kvesićem.

U 40. minuti opet je Obregon mogao dovesti Rijeku u vodstvo, Rogić je opet izašao kao pobjednik baš kao i u dva navrata u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Prvo je, nakon ubačaja Grgića rukom s desne strane lopta iz odbijanca stigla do Ampema koji odlično puca pod gredu s ruba kaznenog prostora, no Rogić je još bolje obranio. Iz iste akcije, nakon ubačaja iz kuta Pavlovića lopta je na petercu stigla do Djuričina koji puca prizemno, a Rogić refleksno skida i taj "zicer". Dvije minute ranije Djuričin je čak uspio i poentirati, no pomoćnik je još jednom svirao zaleđe...

U nastavak susreta Rijeka je ušla sličnim tempom, gosti su se malo i povukli vidjevši da bi mogli stradati na Rujevici, no, osim udarca Damjana Pavlovića iskosa iz slobodnog udarca u 50. kojeg je Rogić lakoćom riješio, izgledne prilike izostale su sve do 66. minute kada je svoj udarac s ruba kaznenog prostora isprobao Djouahra, bio je i to lak posao za Rogića.

U 69. minuti zaprijetili su, nakon dužeg vremena i gosti, Kvesić je na lijevoj strani napada nanizao dva igrača Rijeke i opalio iskosa s ruba šesnaesterca, njegov udarac koji je uslijedio bio je više za statistiku nego ozbiljnu ugrozu Labrovićeva gola. Nije igra Bijelih bila tečna kao u prvom dijelu, probao je Cosmi uvođenjem nekoliko svježih igrača podići ritam i preokrenuti početni rezultat, no mreže su do kraja susreta ostale netaknute i to samo zato što je u 4. minuti sudačke nadoknade Dolček iz blizine pogodio – vratnicu.

Tekstualni prijenos:

Gotova je utakmica. Rijeka ni 11. utakmicu zaredom nije došla do pobjede iako je imala više prilika na utakmici. No, Šibenik je odolio svim napadima te sačuvao bod. Uskoro opširnije...

90+4‘ Zamalo gol za Šibenik. Dolček je pucao i savladao Labrovića, ali je pogodio vratnicu

90+1‘ Pokušao je sada Grgić udarcem s desne strane, ali mreža Šibenika i dalje miruje

88‘ Zaiskrilo je pred kraj utakmice. Ampem je jurio u kontru, ali je s vrata izašao Rogić. Došlo je do sudara nakon kojeg je vratar Šibenika ostao na podu. Skočili su igrači Šibenika u obranu Rogića, tražili su i kaznu za Ampema te je došlo do naguravanja između igrača obje momčadi. Međutim, od svega nije bilo ništa

83‘ Neće Rijeku gol pa neće. Sad je dobro pucao Selahi, ali je lopta otišla pored gola.

76‘ Još jedan odličan udarac Ampema, još jedna odlična obrana Rogića

67‘ Nije Rijeka prijetila neko određeno vrijeme, ali sada je bila jedna zanimljiva situacija. S lijeve strane je oštro ubacio Djouahra i prevario gostujuću obranu, ali nije u sredini bilo nikoga od njegovih suigrača

54‘ Zabilježimo jednu polupriliku za Šibenik. Delić je pucao, ali je udarac završio u bloku

50‘ Opet Rogić sjajno brani. Sada je Pavlović probao svoj udarac iz jednog slobodnog udarca sa 18-19 metara s desne strane

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme. Nema izmjena na niti jednoj strani

Gotovo je prvo poluvrijeme. I dalje nema golova...

45+2‘ Odličan udarac Ampena, ali Rogić sjajno brani! Nakon kornera je nastala gužva u gostujućem šesnaestercu te je do lopte došao Djuričin koji je bio sam na 5-6 metara, ali je i njegov udarac Rogić zaustavio, ovaj put nogom

Marco Djuricin je promašio nevjerojatnu priliku

45‘ Opasno je sada Pavlović izveo jedan udarac s lijeve strane. Izgledalo je kao da će ubaciti, ali on se odlučio na izravan udarac kojeg je Rogić spasio vrhovima prstiju

43‘ Još jednom je Rijeka postigla gol, ali je još jednom gol poništen. Strijelac Djuričin je bio u zaleđu

40‘ Opet se Obregon našao u dobroj prilici, ali je Rogić odlično reagirao i došao do lopte

38‘ Rijeka kontrolira ritam utakmice i napada, ali pravih prilika i dalje nema. Sada su se okušali Grgić i Obregon, ali niti jedan nije ozbiljnije zaprijetio Rogiću

27‘ Pritisla je sada Rijeka. Vukčević je poslao dobru loptu Ampemu koji je dodao do Grgića koji je pucao s 20-ak metara od gola, ali ipak neprecizno

24‘ Poslao je Ampem jednu loptu u peterac na koju obrana Šibenika nije reagirala, ali nije ni nitko od napadača Rijeke

23‘ Prvi žuti karton dobio je Mesa nakon starta na Obregonu

Navijači Šibenika u ‘kavezu‘ na Rujevici

16‘ Postigao je Obregon pogodak na dodavanje Djuričina, ali je bio u zaleđu

10‘ Još jednom Čanadi isprobava udarac, sada je lopta prošla pored gola

9‘ Pokušao je sada Čanadi iz daljine, ali Labrović je bio siguran

7‘ Prva prilika na utakmici i to domaćina. Djuričin se sjurio po desnoj strani i pucao u bliži kut što mu je Rogić obranio. Imao je Djuričin na drugoj strani Obregona te mu je možda mogao dodati loptu, ali odlučio se na solo akciju

5‘ Ispipavanje snaga. To volimo napisati kada se na početku neke utakmice ne događa puno toga nego se igra, bez puno prilika, odvija na sredini terena. To se događa trenutno između Rijeke i Šibenika