
Obrambenu stabilnost za kojom je dugo vapio dobio je Slaven Belupo u prošloj sezoni kad se u stoperskom paru kapetanu Tomislavu Božiću priključio Dominik Kovačić. Njih dvojica dirigirali su obranom, vodili igru iz zadnje linije, a u prekidima su predstavljali ofenzivnu prijetnju za suparničke mreže.
- Bila je to povijesna sezona za Slaven Belupo jer je osvojen rekordan broj bodova otkako u ligi sudjeluje 10 klubova, a ostvaren je i najbolji plasman nakon trećeg mjesta 2012. godine. Ostaje žal zbog propuštenog osvajanja povijesnog trofeja u Kupu, ali to nam je samo još veći motiv da radimo jače i napornije. Možda nam se ta želja ostvari u novoj sezoni – rekao je Kovačić nakon subotnjeg treninga.
Jeste li vi zadovoljni svojim doprinosom momčadi?
- Generalno sam zadovoljan što sam bio zdrav, a kad ekipa dobro igra, onda izbaci i pojedinca. Zabio sam dva gola, imao jednu asistenciju, a jedan potpuno regularan gol na utakmici protiv Rijeke mi je poništen. Nadam se da ću im u novoj sezoni ponovno zabiti, ali da će mi gol biti priznat.
Niste propustili samo Kup, kroz prvenstvo vam je ‘za dlaku‘ pobjegla i Europa?
- Da, ostali smo kratki za dva boda. Sami smo zabrljali u posljednjih mjesec dana, kad smo trebali okruniti trud i napor kojeg smo ulagali tijekom cijele sezone. Bit će teško nadmašiti i ovaj rezultat kojeg smo ostvarili, ali vjerujem u naš stručni stožer predvođen trenerom Gregurinom koji je vrstan profesionalac i živi za nogomet od 0 do 24.
Koliko će se mijenjati način Slavenove igre u odnosu na bivšeg trenera Marija Kovačevića?
- Gregurina će tražiti visoki presing, nastojat ćemo ‘gušiti‘ protivničke obrambene igrače, a za to trebamo biti tjelesno spremni. Na tome sada radimo, vjerujem da ćemo se dobro pripremiti.
Kad smo već kod te teme, kako je prošao prvi tjedan priprema?
- Svi mi nogometaši volimo kukati, ali to je baza za cijelu sezonu. Izdržat ćemo tih par tjedana, najbitnije je da svi budemo zdravi.
Kako komentirate kadrovske promjene u momčadi, otišlo je dosta prvotimaca?
- Došlo je puno mladih, priključilo nam se desetak juniora. Neki će ostati s nama, neki će otići u B ekipu čije formiranje je jako dobar posao kluba. Došao nam je Ivan Božić iz Šibenika, očekujem da uđe u prvu momčad na krilnu poziciju, stigao je i desni bek Karlo Išasegi iz Veleža. Okosnica ekipe nam je ostala, tu smo Božić i ja, Crepulja i Nestorovski. Ostalo ćemo nadograditi, bit ćemo opet dobri.
A kakva će biti SHNL?
- Teško da će biti luđa od prošle sezone koja je bila baš luda i nezaboravna. Drago mi je što se u prošloj sezoni do pred sam kraj nije znalo tko ispada. Kad se to dogodi, onda klubovi iz donjeg dijela ljestvice nemaju velik imperativ. Ovako su se svi borili za nešto, pa je bilo maksimalno neizvjesno, nadam se da će nova sezona biti barem djelomice takva – zaključio je Kovačić.
Komentari (0)
Komentiraj