ZELJKO PUHOVSKI Cropix
HRVATSKI KUP

Slaven Belupo napunio mrežu niželigaša pa primio dva gola u zadnjih 15 minuta susreta

Prvoligaš iz Koprivnice se, nakon Hajduka, plasirao u osminu finala Kupa
Piše: T. PelinObjavljeno: 20. rujan 2023. 18:27

MOSLAVINA - SLAVEN BELUPO 2:4 (Lončarević 75., 90./Štefulj 28., Mioč 30., Hoxha 35., Štrkalj 62)

KUTINA Gradski stadion. Gledatelja 600. Sudac: Toni Dadić (Zagreb) 6,5.

MOSLAVINA: Kovačić 6, Crnoja 6 (od 46. Losso 6), Bajlović 6, Slekovac 6,5, Lilovac 6,5, Batarelo 6,5, Res 6, Burić 6 (od 46. Zavoral 6), Milinković 6,5 (od 68. Barišić 6), Dajčar 6 (od 46. Lončarević 7), Škurla 6,5 (od 68. Petričić 6). Trener: Siniša Grubišić 6,5

SLAVEN BELUPO: Marković 6 (od 65. Jasenović 6), Martinaga 6,5, Šakota 6, Hoxha 7 (od 46. Štrkalj 6,5), Mioč 7 (od 46. Mađarić 6,5), Hlevnjak 6 (od 75. Ćurković 6), Domingues De Souza 6, Štefulj 7, Agbekpornu 6,5, Boras 6,5, Ortiz 6,5 (od 65. Racic 6). Trener: Roy Ferenčina 7.

Trener Moslavine Grubišić istaknuo je u najavi ovog susreta kako se njegova momčad neće zatvoriti i igrati bunker i to se pokazalo točnim već u 3. minuti, kad je Lilovac izbio sam ispred gostujućeg vratara Markovića i zamalo prebacio gol. No, htjela ili ne Moslavina se ipak zatvorila...

Prvi gol primila je gotovo iz ničega! Štefulj je primio loptu na nekih 18 metara, blago iskosa, nitko nije izašao na njega, tako da je imao dovoljno vremena da se pripremi za udarac, koji je završio u samom lijevom kutu gola Moslavine. Nedvojbeno je bilo da je domaće uzdrmao ovaj gol jer su već u 30. primili i drugi. Mioč je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta je pogodila nekog od igrača Moslavine, promijenila smjer i završila u mreži. Pet minuta kasnije Hoxha se odlučio na udarac izvana, lopta nije bila ni pretjerano jaka ni precizna, ali Kovačić je reagirao katastrofalno i propustio je kroz ruke. I otprilike tad je u ovom susretu bilo manje-više sve poznato. Domaćin se nekako dovukao do poluvremena, nakon čega je trener Grubišić izvršio par izmjena koje su donijele pomak u igri Moslavine. Ipak, u nastavku se dogodilo i 0:4, a strijelac je bio Štrkalj - prvi udarac Kovačić mu je obranio, ali ne i drugi.

Činilo se da domaćinu prijeti katastrofa, ali u 74. minuti vidjeli smo odličnu akciju u kojoj su sudjelovali Batarelo, Slekovac i Lilovac. Lopta je na kraju došla do Lončarevića, koji je u Kupu izgleda uvijek posebno inspiriran. Dobro ju je primio, napravio korak-dva i zakucao pod gredu za veliko slavlje na tribinama. U tim trenucima Slaven je stao pa je domaćin krenuo i po drugi pogodak. Prvo je Batarelo zaprijetio u 84. minuti, da bi u 90. Lončarević i drugi put zatresao mrežu gostiju za osminu finala Kupa.

19. svibanj 2024 15:05