DAMIR KRAJAC Cropix
NA MAKSIMIRU PAO SLAVEN

Modri su upisalu novu pobjedu u 11. kolu SuperSport HNL.
Piše: Dražen AntolićObjavljeno: 01. listopad 2022. 21:27

DINAMO - SLAVEN BELUPO 4:1 (Marković 9‘ - ag, Petković 71‘ (11m), Bočkaj 81‘, Ivanušec 90+3‘/Hoxha 59‘)

Zagreb. Stadion u Maksimiru. Gledatelja 3630

Sudac: Duje Strukan (Split) 6. Pomoćnici: Jakšić i Starčević. Četvrti sudac: Bebek. VAR: Vidulin. AVAR: Pajić.

DINAMO: Livaković 7- Ristovski 6 (od 79. Moharrami -), J. Šutalo 6, Perić 6, Ljubičić 6 - Mišić 6 (od 60. Baturina 7), Ademi 6,5 - Špikić 6 (od 79. Bočkaj 7,5), Ivanušec 7, Oršić 6,5 (od 88. Marin -) - Drmić 6 (od 46. Petković 7).

Trener: Ante Čačić 7.

S. BELUPO: Marković 5 - Tepšić 6, Božić 6, Soldo 6 (od 80. Crnac -) - Bosec 6, Bašić 6, Kocijan 6 (od Krstanović-), Martinaga 6 - Mioč 6 (od 84. Behram -), Mudražija 6 (od 84. Mihalić -) - Hoxha 6,5 (od 88. Hlevnjak -).

Trener: Zoran Zekić 6.

Strijelci: 1:0 - Marković (9-ag), 1:1 - Hoxha (60), 2:1 - Petković (72-11m), 3:1 - Bočkaj (81), 4:1 - Ivanušec (90+3).

Žuti kartoni: Mioč (71 - prigovor), Bašić (81 - prigovor) Ivanušec (83 - preoštar start), Božić (90+1 - preoštar start).

Crveni kartoni: -

Igrač utakmice: Petar Bočkaj.

Dinamo je na generalnoj probi pred važan ogled u Ligi prvaka protiv Salzburga pobijedio Slaven Belupo i zadržao uvjerljivo vodstvo na vrhu ljestvice HNL-a. Trijumf je izboren mnogo teže nego što se moglo pretpostaviti, Farmaceuti su se predstavili kao tvrd orah i slomljeni su tek u završnici utakmice. Kad pogledate rezultat i uvjerljivu pobjedu Modrih mogli bi pomisliti da je to Dinamo lako riješio, ali nije bilo tako. Pobjeda Modrih je ipak skupo plaćena, ozlijedio se jedan pod najbitnijih igrača Josip Mišić, bit će veliki hendikep ako će se u Salzburgu morati igrati bez njega. Čačićeva momčad stigla je do još jednog uspjeha zahvaljujući dečkima koju su ušli s klupe, Petru Bočkaju, Bruni Petkoviću i Martinu Baturini koji su preokrenuli priču u finišu ogleda.

Sve golove s utakmice pogledajte OVDJE.

Ante Čačić nije se želio kockati protiv Farmaceuta, od starta je na maksimirski teren poslao svoje najjače adute, osim što je Petković ostao na klupi. Ali samo do stanke između dva poluvremena, kad je hrvatski reprezentativac zamijenio Drmića koji je bio solidan u sudjelovao kod prvog gola Modrih. Sve je to bilo nekako očekivano, strateg Modrih stalno ponavlja da je HNL Dinamu ‘otac i majka‘, da je osvajanje prvenstva primarni cilj. Dosta je rotirao Čačić do sada u HNL-u, no jučer je držao da rotacije ne bi bile adekvatna opcija. Trebalo je dobiti ne samo zbog bodova u HNL-u, nego i iz razloga da momčad na ogled u Salzburg ode s pobjedničkim raspoloženjem.

Bruno Petković je postigao gol iz kaznenog udarca

A počelo je jučer u Dinamovom domu vrlo živahno. Već na samom začetku, vratar gostiju Marković zabio je sam sebi, nije imao sreće, bio je nespretan kad je trebao biti spretan. Nedugo zatim Oršić je iz slobodnog udarca pogodio vratnicu. Gledali smo utakmicu kakvu smo i očekivali, Modri su kontrolirali igru i posjed lopte, Slaven se branio u bloku i pokušavao nešto uhvatiti tranzicijom igre. Pokušavali su Čačićevi dečki na razne načine doći do gola Zekićeve momčadi. Širili su igru do krila, Oršića i Špikića, ubacivali su centaršuteve u šesnaesterac, što prije htjeli su stići do drugog pogotka. Stefan Ristovski je recimo dobro opalio s nekih dvadesetak metara, lopta je prohujala iznad grede, nakon centaršuta Oršića kapetan Ademi je nekih šest metara promašio loptu, probao je i Ademi glavom nakon centaršuta Drmića, Špikić je pucao u blok s nekih sedam metara iskosa.

Farmaceuti su ponekad znali biti dosta agresivni, pokušavajući sporadično domaćine uhvatiti na spavanju visokom presingom. Ipak, Modri su te situacije rješavali bez nekih većih problema. No, Zekićeva momčad strpljivo je i lukavo čekala svoju šansu. Prvu kakvu-takvu opasnost složili su nešto malo prije tridesete minute kad je Hoxha jako pucao s nekih osamnaest metara iskosa, ali je lopta bila podosta udaljena od svog cilja. Ipak, dočekali su gosti svoju šansu, desetak minuta prije kraja prvog poluvremena. Kocijan se nakon jedne dubinske lopte oslobodio i završio sam ispred Livakovića. Ali reprezentativna ‘jedinica‘ pokazala jest zašto je najbolji hrvatski vratar, skratio je liniju udarca i sjajno obranio taj udarac.

Petar Bočkaj je upisao gol i asistenciju

Drugo poluvrijeme nudilo je istu sliku prvog, kao da smo gledali neki copy paste. Dinamo je opet stalno gravitirao prema golu Slavena, a Zekićeva momčad je s vremena na vrijeme krenula na polovicu Modrih i pokušavala iznenaditi. I uspjela je... Dinamova obrana djelovala je poput kamenih svatova kad je nakon centaršuta Boseca zabio Hoxha.

Modri su nakon poravnanja Slavena žestoko navalili, te su u konačnici ogleda ipak stigli do uvjerljive pobjede.

Tekstualni prijenos:

Gotova je utakmica! Dinamo je došao do novog slavlja - na kraju je pobjeda od 4:1 potpuno zaslužena, ali Modri su djelovali dosta uspavano nakon ranog vodstva i do izjednačenja Slavena. Nakon toga ubacili su u višu brzinu i došli do trigola za nova tri boda. Uskoro opširnije...

90+3‘ GOOOL! Ivanušec stavlja točku na i Dinamove pobjede. Sjajno mu je asistirao Bočkaj, a Ivanušec je savladao Markovića za 4:1

88‘ Raspoložen je Petković. Opet je dobro pucao lijevom nogom sa 16 metara, ali je Marković opet obranio

84‘ Još dvije zamjene kod gostiju. Izašli su Mioč i Mudražija, ušli Behram i Mihalić

81‘ GOOOL! Dinamo ima 3:1! Strijelac je Bočkaj koji je naletio na loptu koju je odbio Marković nakon dalekometnog pokušaja Oršića

80‘ Dvije izmjene i u redovima Slavena. Izašli su Kocijan i Soldo, ušli Krstanović i Crnac

79‘ Izašli su Špikić i Ristovski, ušli Bočkaj i Moharrami

77‘ Odlično je sada nakon kornera skočio Petković i pucao glavom, ali je Marković bio spreman za taj udarac

76‘ Dobra akcija Dinama koju je kreirao Baturina, ali je Marković do lopte stigao prije Ljubičića

71‘ GOOOL! Dinamo opet vodi. Nakon intervencije VAR-s sudac Strukar je pokazao na bijelu točku nakon što je Božić u kaznenom prostoru napravio prekršaj nad Baturinom. Siguran izvođač je bio Petković

68‘ Dinamo igra puno bolje, radi pritisak i pokušava doći do gola

63‘ Hoće li se sada probuditi Dinamo? Udarac je sada okušao Ristovski, ali samo u blok Slavena

59‘ GOOOL! Slaven Belupo je izjednačio. Strijelac je Hoxha koji je glavom sjajno pucao nakon ubacivanja Boseca s desne strane

58‘ Ne igra Dinamo najbolje u drugom dijelu, ali puno gore po Antu Čačića je činjenica da se ozlijedio Josip Mišić koji je morao napustiti teren, a umjesto njega je ušao Martin Baturina

52‘ Ništa se ne događa na početku drugog dijela utakmice. Slaven Belupo je dobro defenzivno postavljen, a Dinamo ne može doći do prave šanse. Inače, utakmicu na Maksimiru gleda 3.630 gledateja

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme. U redovima Dinama je išao Petković umjesto Drmića

Gotovo je prvo poluvrijeme. Dinamo vodi 1:0, do gola su Modri došli u ranoj fazi utakmice, a osim vratnice Oršića neposredno nakon gola, nisu Modri imali previše izglednih prilika nakon gola. Ipak, kontroliraju utakmicu iako je Kocijan u 34. minuti imao sjajnu priliku za izjednačenje. No, Livaković je bio na mjestu

Dominik Livaković je zaustavio udarac Kocijana

40‘ Nakon duže vremena Dinamo je zaprijetio gostima. Bila je gužva u šesnaestercu nakon kornera kojeg je izveo Oršić, ali Šutalo nije dobro pucao

34‘ Odlična prilika za goste. Kocijan je izašao ‘jedan na jedan‘ ispred Livakovića, ali je reprezentativni vratar Dinama zaustavio ovu šansu gostiju

26‘ Upišimo i pokušaj Hoxhe koji je pucao sa 16 metara, ali lopta je otišla pored vrata

21‘ Drmić je dobro probio desnu stranu, ubacio na drugu vratnicu, ali Ademi opet nije dobro pucao

19‘ U lijepoj se prilici našao Ademi, ali kapetan Dinama nije dobro pucao na loptu koju mu je fantastično poslao Ivanušec

Arijan Ademi i Mateo Kocijan

18‘ Utakmica se razvija onako kako ju je Čačić samo mogao poželjeti. Rani gol protiv momčadi koja se prije svega došla braniti na Maksimiru. Nakon toga Modri kontroliraju igru

11‘ Oršić!!! Kakav je slobodni udarac izveo Dinamov reprezentativac. Udaljenost je bila oko 25 metara, a Oršić je pogodio vratnicu

9‘ GOOOL! Nije se imalo što napisati na početku utakmice sve do 9. minute kada je Dinamo došao u vodstvo. Drmić je dobro pucao s 10-ak metara od gola, Marković je odbio, a dok se lopta šetala po gol liniji vratar Slaven Belupa ju je pokušao izbaciti, ali ju je ubacio u vlastitu mrežu

Slavlje Dinama nakon gola za 1:0

3‘ Oršić je dobro odigrao na lijevoj strani Dinamovog napada i vratio loptu u sredinu, ali tamo nije bilo nikoga od Dinamovih igrača