RONALD GORSIC Cropix
NAPOKON JE KRENULO

Dramatičan kraj prve utakmice nastavka HNL-a! Gorica bolja, na kraju nije iskoristila penal u 90. minuti

Drugi dio sezone domaćeg prvenstva otvoren je zaostalim susretom 17. kola između Gorice i Varaždina
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 18. siječanj 2023. 16:59

GORICA - VARAŽDIN 0:0

VELIKA GORICA

Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo) 6. Pomoćnici: Šarić i Janić. Četvrti sudac: Matić. VAR: Bebek. AVAR: Tomas. Delegat: D. Mrzljak.

GORICA (4-2-3-1): Banić 6 - Raspopović 6, Steenvoorden 6, Krizmanić 6, Vojtko 6 (od 85. Matković -) - Suk 5, Mrzljak 6,5 - Ndockyt 5,5 (od 76. Majstorović -), Pršir 6,5 (od 70. Kapulica -), Mitrović 5,5 (od 70. Julardžija -) - Jurić 6,5.

Trener: Željko Sopić 6

VARAŽDIN (4-2-3-1): Radošević 7,5 - Stanić 6, Stolnik 5,5, Jelenić 6,5, Kolarić 6 - Puclin 6,5, Pilj 6 (od 72. Banovec -) - Teklić 6, Elezi 6, Šego 5,5 (od 90.+4 Domjanić -) - Brodić 5,5 (od 72. Perić -, od 80. Hererra -).

Trener: Mario Kovačević 6

Žuti kartoni: Stolnik (22 - preoštar start), Pršir (49 - preoštar start), Fruk (56 - prigovor s klupe), Vojtko (65 - preoštar start), Elezi (67 - preoštar start),

Igrač utakmice: Božidar Radošević

Iako je u 90. minuti imala kazneni udarac, Gorica nije uspjela svladati Varaždin, završilo je s početnih 0:0 i klub iz Turopolja ostaje zadnji s pet bodova manje od Šibenika. Varaždin pak slavi svog vratara Božidara Radoševića, koji je obranio udarac Joeya Suka s bijele točke.

Dosadna turopoljska kiša prestala je baš uoči početka prvog ovogodišnjeg HNL dvoboja, kojim su Gorica i Varaždin nadoknađivali neodigrani susret iz 17. kola. Iako su domaćini zbog zadnjeg mjesta proveli veliku zimsku čistku u svlačionici (devetorica otišla, a na dvojicu se ne računa), doveli trećeg trenera u sezoni Željka Sopića i sedam novih igrača, samo je jedan od njih i startao jer petorica još nisu registrirana. Filip Mrzljak je bio taj, ujedno i novi kapetan Velikogoričana. Varaždinci su mnogo mirnije zimovali, na visokom petom mjestu sa 22 boda, čak 15 više od domaćina, a i njihov sastav ponudio je sve poznata lica.

Gorica nije imala izbora, samo pobjeda joj je dovoljno dobra i napad je bio prioritet u taktici, a već do 10. minute mogla se dvaput tresti mreža gostiju. Ipak nije jer Ndockyt nije uspio sa 12 metara naciljati okvir, dok je oštri udarac Ante Mateja Jurića s dvadesetak metara iz 10. minute zaustavila vratnica, uz malu pomoć vratara Radoševića. Početni pritisak Turopoljaca nije donio željeni plod, pa su Varaždinci s protokom vremena uspostavili ravnotežu, a u 23. minuti imali i opasnu prijetnju kada je Elezi pucao, ali Vojtko je taj pokušaj izblokirao. U završnim minutama prvog dijela opet je Gorica stegnula obruč oko suparničkog šesnaesterca, ali nije bilo preciznog završnog udarca ili bi obrana i vratar Varaždina na vrijeme izbili loptu. Najbolja je situacija bila u 39. minuti, ali Joey Suk zamalo zakasnio loptu usmjeriti u mrežu nakon centaršuta s lijeve strane.

Željko Sopić

Agresivno su domaći krenuli i u drugo poluvrijeme, svjesni da nema vremena za čekanje, ali jaki i pokretljivi blok Varaždinaca nije bilo lako ni pretrčati, ni probiti. Pokušao je Suk glavom u 53. minuti, ali lopta nije bila dovoljno precizna, da bi ubrzo Steenvoorden možda bio i povlačen pred vratima, ali suci nisu mislili tako. U 63. minuti mogao je povesti i Varaždin, ali udarac Teklića s petnaestak metara uspio je blokirati Mrzljak. Željko Sopić posegnuo je u 70. minuti za dvostrukom izmjenom, vadio je Pršira i Mitrovića, a ubacio Edina Julardžiju i Luku Kapulicu, koji je baš 18. siječnja proslavio punoljetnost, odnosno 18. rođendan. Mario Kovačević ubrzo je uzvratio uvođenjem Perića i Banovca umjesto Brodića i Pilja. Perić međutim nije imao sreće i već u 80. minuti morao je biti zamijenjen zbog ozljede.

Varaždinci su uspjeli zakočiti napade domaćih, znali su kontrolirati igru, ali u 88. minuti ipak im se potkrao propust kada je nakon duge Majstorovićeve lopte Jurić uspio utrčati ispred Stolnika, koji ga je srušio, a sudac Lovrić dosudio kazneni udarac. Odgovornost je preuzeo najiskusniji na terenu, Nizozemac Joey Suk, pucao je u desnu stranu, a vratar Božidar Radošević sjajno se bacio i odbio loptu u korner. Nakon njega još jednom su domaći pucali iz gužve, Krizmanić glavom, ali opet je Radošević spasio i bod ide u Varaždin, a Gorici slijede još teži dani, gostovanja kod Dinama i Osijeka...

Gotova je utakmica! Nije bilo golova, nešto bolji dojam je ostavila Gorica, ali nije iskoristila najbolju priliku - jedanaesterac kojeg je izveo Suk, a obranio Radošević

90‘ - Opet Radošević! Nakon kornera je najviši u skoku bio Krizmanić, ali opet je vratar Varaždina spasio svoju momčad

90‘ - Brani Radošević jedanaesterac! Suk je pucao u desnu stranu, a vratar Varaždina ga je pročitao i obranio udarac

88‘ - Majstorović je poslao dugu loptu za Jurića koji je bio brži od Stolnika. Obrambeni igrač Varaždina je sapleo Jurića pa je sudac Lovrić pokazao na bijelu točku

86‘ - Matković je novi igrač koji ulazi za Goricu. Van igre odlazi Vojtko

84‘ - Nije bilo previše opasno, ali upišimo pokušaj Banovca iz velike daljine. To je bio lagan plijen za Banića.

80‘ - Perić je u igri bio samo 8 minuta. U jednom trenutku je nezgodno doskočio te odmah završio na travnjaku. Iznešen je s njega na nosilima, a umjesto njega je ušao Herrera

77‘ - Novi igrač u redovima Gorice, Valentino Majstorović, upisuje svoj debi u novoj momčadi. Ušao je umjesto Ndockyta

72‘ - Mijenja i Gorica - izlaze Pilj i Brodić, ulaze Banovec i Perić

70‘ - Izmjene u Gorici: izlaze Pršir i Mitrović, ulaze Julardžija i Kapulica

67‘ - Prvi žuti karton u redovima Varaždina. Dobio ga je Elezi

65‘ - Novi žuti karton za Goricu. Dobio ga je Vojtko, a to mu je reći pa će propustiti sljedeću utakmicu Gorice

56‘ - Tražila je Gorica kazneni udarac nakon skoka Steenvoordena u kaznenom prostiru Varaždina, ali sudac Lovrić nije pokazao na bijelu točku. Bunili su se s klupe Gorice pa je rezervni igrač Fruk dobio žuti karton

53‘ - Još jedna dobra reakcija Gorice nakon prekida. U skoku je najviši bio Suk, ali njegov udarac nije bio precizan

50‘ - Imamo prvi žuti karton na utakmici. Dobio ga je domaći igrač Pršir

46‘ - Počelo je drugo poluvrijeme bez promjena u sastavima bilo koje momčadi

Gotovo je prvo poluvrijeme! Nije bilo golova, a početak utakmice je donio nekoliko prilika s obje strane. Kako se poluvrijeme bližilo kraju, tako je tempo padao...

40‘ - Opet je Vojtko probio lijevu stranu i odlično ‘zavrnuo‘ u sredinu, ali je Radošević odličnom reakcijom skrenuo loptu koja je išla točno na nogu Suka koji ne bi imao nikakvih problema poslati je u mrežu

34‘ - Vojtko je probio lijevu stranu i ubacio u sredinu, ali Radošević je bio siguran

31‘ - Nakon drugo vremena jedna prilika za Varaždin. Ubacio je Teklić s lijeve strane, ali u skoku Varaždinci nisu uspjeli pospremiti loptu u mrežu

21‘ - Gorica izgleda bolje u ovoj sezoni nego u prvom dijelu sezone. Sada su domaći nogometaši opet žestoko pritisnuli Varaždince, ali nisu uspjeli realizirati udarce

10‘ - Vratnica! Kako je sada potekao Jurić s oko 25 metara od gol. S obzirom na natopljenu podlogu Radošević lopta je malo nezgodno odskočila pa je Radošević nije uhvatio već je samo odbio u vratnicu

8‘ - Odmah prilika na drugoj strani! Ndockyt je došao do lopte na oko 20 metara od gostujućeg gola, povukao je još malo te pucao s nešto više od 10 metara od gola. Njegov udarac je prošao tik uz vratnicu, a Radošević ju je samo gledao

7‘ - Odlična prililka za Varaždin. Probio se Šego po lijevoj strani, ubacio u sredinu gdje je bio Brodić koji je malo zakasnio na taj centaršut te nije uspio pospremiti loptu u mrežu

2‘ - Bilježimo prvi pokušaj udarca na utakmici. Okušao se Suk, ali njegov volej je otišao iznad gola