JOŠ SE NIJE PROSLAVIO

Povratak iz noćne more: Rekorder HNL-a mogao je zapapriti Dinamu, a sada je ‘pomogao‘ i Hajduku

U prvom rangu hrvatskog nogometa nastupio je nedugo nakon što je napunio 16
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 24. veljača 2024. 16:42

Nakon što je Dinamo s posudbe povukao Frana Brodića, Varaždin je napadačko rješenje pronašao u Marku Dabri.

Ovaj 26-godišnji Vinkovčanin vratio se u Hrvatsku iz kineskog Beijing Guoana, odnosno iz latvijske Rige gdje je bio na posudbi do kraja prošle godine, a njegov povratak baš i nije ispao najsretniji.

Štoviše, moglo bi se reći da se radi o povratku iz noćne more. Dabro je u prošlom kolu promašio kazneni udarac za izjednačenje protiv Dinama u Maksimiru, njegov je pokušaj s bijele točke zaustavio vratar Modrih Ivan Nevistić.

U svom drugom nastupu za varaždinskog prvoligaša, Dabro se još jednom nije proslavio. Zaradio je crveni karton u 52. minuti, nakon što je u kratkom roku skupio dva žuta kartona.

Prvu javnu opomenu dobio je u 20. minuti nakon prekršaja na Josipu Brekalu, a drugu, isključujuću, u 52. minuti nakon što je podlakticom u lice udario Hajdukovog stopera Zvonimira Šarliju. Nedugo zatim, Hajduk je iskoristio igrača više i zabio za izjednačenje.

Dabro je inače najmlađi debitant u povijesti HNL-a, prvu utakmicu odigrao je sa svega 16 godina i dva dana, u debiju za Cibaliju u porazu kod Splita (1:0) 30. ožujka 2013. godine.

S 19 godina otišao je u Fiorentinu u kojoj se nije nametnuo, da bi nakon toga igrao za Goricu, Bravo, BSK i Lokomotivu.

Za Lokose je postigao 15 pogodaka u 30 nastupa te je za milijun eura u travnju 2022. godine prodan u Kinu...

05. svibanj 2024 22:38