Michele Šego

ZELJKO HAJDINJAK Cropix
OKRŠAJ PRVOLIGAŠA

Varaždin u prvoj pripremnoj utakmici svladao Lokomotivu: ‘Ako se još malo nadogradimo, bit će to super‘

‘Naravno da nisam presretan što su otišli, ali to ne možemo promijeniti‘, kaže Silvijo Čabraja
Piše: Mario DjakObjavljeno: 29. lipanj 2024. 17:16

U vrućem Varaždinu pred nešto više od 200 gledatelja zanimljivu su utakmicu odigrali Varaždin i Lokomotiva, u kojoj je domaćin slavio s 2:0. Bila je to ujedno i prva pripremna utakmica uoči nadolazeće sezone za oba kluba, prilika za pokazati što se radilo prvih dana priprema, prilika i za nove igrače da se istaknu, kao i neke starije da pokažu svoju vrijednost na terenu. Treneri su u oba poluvremena koristili u potpunosti drugačije sastave kako bi svi dobili priliku.

Varaždin je puno bolje otvorio utakmicu, s dvije sjajne prilike i još boljim pogotkom iz slobodnog udarca. Bio je to trenutak genijalnosti varaždinskog kapetana - s 25 metara sjajno je Postonjski pogodio preko živog zida i doveo domaću momčad u vodstvo. Ubrzo su Varaždinci mogli i udvostručiti prednost kada je novopridošlo krilo Nevers odlično dodao Dabri, ali on nije uspio postići pogodak.

Lokomotiva u tom razdoblju nije mogla ništa, a na prvu ozbiljniju priliku čekali su više od 30 minuta kada su polako počeli preuzimati kontrolu nad utakmicom. Najbolja šansa prvog poluvremena stigla je pred vrata Zelenike oko 35. minute. Smakaj je lijepo odigrao prema Čopu koji je izbio jedan na jedan sa Zelenikom, ali mu je varaždinski vratar uspio obraniti udarac. Do kraja prvog poluvremena Lokomotiva je imala još dvije odlične akcije, ali je Zelenika u oba navrata pokazao svoju klasu.

Gosti su nastavili s blagom inicijativom i u drugom poluvremenu, a nakon jednog kornera uspjeli su pogoditi i vratnicu. U nastavku je ipak Varaždin na krilima Šege sve opasniji, a dvije najbolje šanse Varaždina upravo su stigle preko Šege. Najprije je Poldrugač promašio praktički prazan gol, da bi zatim Šego izborio kazneni udarac. Međutim, ponovno se pokazalo ono nepisano pravilo da igrač koji izbori kazneni udarac, isti ne smije pucati. Tako je Šego preuzeo odgovornost, ali nije uspio zabiti. Iskupljenje je stiglo nekoliko minuta kasnije, a ovaj puta su se uloge asistenata i strijelca zamijenile. Poldrugač je sjajno probio, ubacio, a Šego zabio za povećanje vodstva domaćina.

Taktički gledano, Varaždinci su napadali preko bokova te su puno koristili Neversa u prvom i Šegu u drugom dijelu. Kada bi Lokomotiva napadala, domaćini bi se branili u 4-5-1 formaciji, zgusnuto i organizirano. S druge strane, Lokomotiva je svoje napade bazirala na pas igri, a uz dobru trku i prodornost na bokovima, Lokomotiva bi dolazila do ubačaja, kao i svojih prilika koje nisu uspjeli zabiti.

Zadovoljan odrađenom utakmicom bio je domaći trener Nikola Šafarić.

- Jako su dobro dečki odradili utakmicu, kao i cijeli tjedan. I ovi novi dečki koji su došli, vidi se da će nam puno pomoći. Ima tu naravno još puno stvari za doraditi, ali na dobrom smo putu, vidi se da je ekipa većinom ostala na okupu, a ako se još malo nadogradimo, bit će to super - rekao je Šafarić.

Novi krilni napadač Nevers je debitirao u dresu Varaždina, a izašao je oko 30. minute. Nakon što je jako dobro ušao u utakmicu, primio je nezgodan udarac pa nije mogao nastaviti.

- Primio je udarac, vidjet ćemo hoće li biti pojačanje, ali pokazao je da možemo ozbiljno na njega računati, kao i na ostale nove igrače, što je najveće zadovoljstvo od svega.

Gostujući trener Silvijo Čabraja priznao je kako je Varaždin bio bolji, ali da je zadovoljan odigranom utakmicom.

- Varaždin je bio bolji. Mi smo igrali izmiješanim sastavima prvo i drugo poluvrijeme, provjeravali smo tko može odgovoriti za potrebe SuperSport Hrvatske nogometne lige – rekao je Čabraja i na to dodao:

- Naporno treniramo, naporno radimo, iza nas je dosta kilometara.

Prokomentirao je i izlazne transfere svog kluba među kojima su Čavlina, Marić, Bartolec...

- Hoće li do kraja prijelaznog roka biti još transfera, ne znam. Ali, tako je, kako je. Naravno da nisam presretan što su otišli, ali to ne možemo promijeniti - zaključio je Čabraja.

VARAŽDIN - LOKOMOTIVA 2:0

VARAŽDIN Stadion Varteks. Gledatelja 200. Sudac: Nikola Jelić (Varaždin).

STRIJELCI: 1:0 - Postonjski (10), 2:0 - Šego (77).

VARAŽDIN (4-3-3): Zelenika - Boršić, Nekić, Lesjak, Maglica - Postonjski, Belcar, Mištrafović - Levanić, Dabro, Nevers (Šegović). Drugo poluvrijeme (4-3-3): Silić - Težački, Crnčec, Tepšić, Težak - Lusavec, Marina, Mamić - Šego, Gudelj, Poldrugač. Trener: Nikola Šafarić.

LOKOMOTIVA (4-3-3): Šubarić - Vranjković, Mersinaj, Utrošičić, Leovac - Smakaj, Kukavica, Baždarević (Bubanja) - Čuić, Čop, Sušak. Drugo poluvrijeme (4-2-3-1): Savatović - Karačić, Mršić, Dajćer, Markanović - Bošković, Feta - Ivančić, Mudražija, Goričan - Tošković. Trener: Silvijo Čabraja.

08. rujan 2024 01:24