VLADO KOS Cropix
HRVATSKI KUP

Gostujući sastav nije dozvolio iznenađenje u Bijelom Brdu i plasirao se u polufinale
Piše: SN/HinaObjavljeno: 01. ožujak 2023. 14:18

BSK - ŠIBENIK 0:2 (Knežević 20‘, Arai 88‘)

BSK (3-4-3): Đilas - Tomašević, Rudić, Tokich (Od 61. Vujanić) - Benić ? (Od 82. Pecarski), Mišić, Pudić (Od 85. Dobrijević), Zebec - Plazonja, Baković ? (Od 46 Jang Junior), Sinanović ? (Od 63. Čikvar)

ŠIBENIK (4-3-2-1): Đaković - Mesa, Perić (Od 46. Matić), Đorić, Mina - Pozo (Od 70. Dolček), Soldo (Od 63. Arai ⚽), Rak ? (Od 70. Kvržić) - Knežević ⚽ (Od 63. Radonjić), Hiroš - Špeljak

Šibenik je drugi polufinalist Hrvatskog kupa nakon što je u srijedu u Bijelom Brdu sa 2:0 svladao domaći BSK.

Golove za pobjedu Šibenika zabili su Josip Knežević u 21. minuti i Haruki Arai u 88. minuti susreta.

Knežević je doveo gostujuću momčad u vodstvo u 21. minuti nakon što je Iker Pozo ubacio loptu u kazneni prostor BSK-a a domaća obrana ju je izbacila, ali do Kneževića koji zabija.

U prvom poluvremenu bile su dvije sporne situacije, odmah nakon Kneževićevog gola domaćin je tražio penal jer je Mesa igrao rukom u koju mu se lopta odbila od noge, ali sudac nije ništa dosudio. Na utakmici nema VAR tehnologije pa ova situacija nije dodatno pregledavana. Petnaest minuta kasnije slična situacija, Šibenik je tražio penal jer je lopta okrznula domaćeg igrača po ruci, ali ni u ovom slučaju sudac nije ništa sudio.

BSK je ozbiljniju priliku imao u 60. minuti kada je Sunday Jang Junior pucao u suprotni kut, ali lopta pogodila gredu. Šibenik je bio u prilici povećati vodstvo u 76. minuti kada je Zoran Kvržić dodao Dejanu Radonjiću koji je zapucao s tri metra, ali ga je blokirao Josip Tomašević. No u 86. minuti Šibenčani ipak podižu na 2:0, a strijelac je Haruki Arai koji je zabio sa 20 m.

Ovo je drugi put u povijesti da je Šibenik u polufinalu Hrvatskog nogometnog kupa.

Polufinale je jučer izborio Slaven koji je jučer pobijedio Rudeš 2:0, a danas još igraju Dinamo i Lokomotiva na Maksimiru od 15 sati te Osijek i Hajduk od 18 sati u Gradskom vrtu.

GOLOVE ŠIBENIKA POGLEDAJTE OVDJE.

PRIJENOS UŽIVO:

90+3 - Kraj! Šibenik je drugi put u povijesti izborio polufinale Hrvatskog nogometnog kupa. Ranije je polufinale izborio Slaven Belupo, a za Final Four se bore još Dinamo i Lokomotiva i Osijek i Hajduk.

88 - GOOOL! Arai zabija za 0:2. Japanac se izborio za udarac s nekih 20-ak metara i pogodio u sami kut za veliko slavlje Šibenika.

85 - Izlazi Pudić, ulazi Dobrijević (BSK).

82 - Izašao je Adam Benić, u igri je Dušan Pecarski (BSK).

82 - BSK sada prijeti, ali su se spetljali pred golom i na kraju je bilo zaleđe.

76 - Hiroš je pronašao Kvržića, on uposlio Radonjića koji puca s tri metra, ali blokira ga Tomašević.

70 - Dvostruka izmjena kod Šibenika. Izašli su Niko Rak i Iker Pozo, a u igri su Zoran Kvržić i Ivan Dolček.

65 - Požutio je Rak (Šibenik).

63 - Dvostruka zamjena kod Šibenika. Izašli su Marko Soldo i Josip Knežević, u igri su Haruki Arai i Dejan Radonjić.

63 - Izašao je Sinan Sinanović, u igri je Josip Čikvar (BSK).

61 - Izašao je Marc Tokich, u igri je Lazar Vujanić (BSK).

60 - Kakva prilika za BSK! Sunday Jang Junior se sjajno oslobodio čuvara i opalio u suprotni kut, ali lopta je odsjela na gredi.

52 - Hiroš je sada probio bok i u šesnaestercu pronašao Kneževića koji je lažnjakom izbacio čuvara i opalio po golu, ali Đilas fenomenalno brani.

46 - Mijenjao je i Šibenik. Umjesto Stefana Perića u igri je Mislav Matić.

46 - Izmjena kod BSK. U svlačionici je ostao Ivan Baković, a u igri je Sunday Jang Junior.

46 - Počelo je drugo poluvrijeme.

45 - KRAJ PRVOG DIJELA! Šibenik vodi 0:1 pogotkom Josipa Kneževića iz 20. minute.

45 - Mišić je probao iz slobodnjaka, ali njegov pokušaj odlazi preko gola.

44 - Pokušao je sada BSK, ali oštar ubačaj Zebeca boksao je Đaković i opasnost je, za sada, otklonjena.

41 - Žuti karton dobio je Baković (BSK).

38 - Knežević je sada sjajno pucao iz slobodnjaka s 20-ak metara, ali brani Đilas. U nastavku je probao Soldo, no ni on nije uspio pronaći put do mreže.

36 - Sada su i Šibenčani tražili penal jer je lopta okrznula domaćeg igrača po ruci, no, kao ni domaćin ranije, nisu ga dobili.

32 - Plazonja je je sjajno opalio po golu Šibenika, ali Đaković je još boljom obranom uspio održati goste u vodstvu.

29 - Plazonja je dobro ubacio, Sinanović je na loptu naletio glavom, ali ju je poslao preko grede.

25 - Đorić puca glavom, ali brani Đilas. Susret se rasplamsao.

22 - Domaćin je sada tražio penal! Mesa je igrao rukom u koju mu se lopta odbila od noge, ali sudac nije ništa svirao. Kako nema VAR-a, nije dodatno pregledavana ova situacija.

21 - Žute kartone su dobili Benić i Sinanović (BSK).

20 - GOOOL! Knežević zabija nakon sjajne akcije Šibenika. Pozo, koji je u Šibenik stigao iz Manchester Cityja, je ubacio, obrana BSK izbacila, ali samo do Kneževića koji odmjereno puca i zabija za vodstvo.

17 - Pokušava Šibenik, ali ne uspijeva se probiti do završnice.

12 - Najveće uzbuđenje do sada je to što je morala biti zamijenjena lopta koja se očito probušila. Problem je brzo riješen i susret je nastavljen.

9 - Šibenik je sada brzo izašao, Knežević je pokušao dugom loptom pronaći Špeljaka, ali izletio je Đilas i uzeo loptu u ruke.

5 - Prvi događaj na utakmici. BSK je povukao kontru, ali na kraju nije bilo sreće u završnici pa je dosuđena lopta za goste.

1 - Susret u Bijelom Brdu igra se bez VAR tehnologije.