DALJINSKO PLIVANJE

Leonie Beck i Florian Wellbrock nakon zlata na 10 km dodali slavili i na upola kraćoj dionici

U daljinskom plivanju je u Fukuoki na rasporedu ostala još jedna disciplina, štafeta 4 x 1500 m
Piše: HinaObjavljeno: 18. srpanj 2023. 09:22

Njemačka plivačica Leonie Beck i njen sunarodnjak Florian Wellbrock u utorak su naslovima svjetskih prvaka na 10 km dodali i zlatna odličja na upola kraćoj dionici na Svjetskom prvenstvu u japanskoj Fukuoki.

Za 26-godišnju Beck to je treće zlato na svjetskim prvenstvima, a drugo u pojedinačnim disciplinama u kojima je prije ovog SP-a ima srebro na 10 km iz Budimpešte prošle godine te broncu na 5 km iz Gwangjua 2019.

Beck je za drugu pobjedu u Fukuoki dionicu od 5 km preplivala za 59 minuta i 31.70 sekundi, došavši na cilj točno sekundu ispred Nizozemke Sharon van Rouwendaal, bivše svjetske prvakinje i olimpijske pobjednice na 10 km. Broncu je osvojila legendarna 31-godišnja Brazilka Ana Marcela Cunha (59:33.90)., koja je na ovoj dionici bila pobjednica na posljednja dva svjetska prvenstva.

Hrvatsku je predstavljala 19-godišnja Klara Bošnjak i na cilj je došla u vremenu 1:03:12.30, što joj je donijelo 43. mjesto u konkurenciji 55 plivačica koje su uspjele isplivati zadanu dionicu.

Florian Wellbrock je do drugog zlata u Fukuoki došao nakon 53 minute i 58 sekundi plivanja te je 25-godišnji Nijemac tako obranio naslov osvojen na 5 km prošle godine u Mađarskoj, gdje je na 10 km osvojio broncu.

Kao i prije godinu dana, naslov svjetskog doprvaka na 5 km osvojio je 28-godišnji Talijan Gregorio Paltrinieri (54:02.50), a bronca je pripala njegovom vršnjaku i sunarodnjaku Domenicu Acerenzi (54:04.20).

Hrvatski 24-godišnji reprezentativac Grgo Mujan na cilj je stigao za jedan sat, jednu minutu i 9.60 sekundi, što mu je donijelo 50. mjesto među 63 plivača koji su završili utrku.

U daljinskom plivanju je u Fukuoki na rasporedu ostala još jedna disciplina, štafeta 4 x 1500 m, u kojoj naslov svjetskog prvaka iz 2022. brani Njemačka.

05. svibanj 2024 19:02