HAJDUK - ZAGREB 3:2

Ljepotica na Poljudu: Vuković donio pobjedu Hajduku nakon povratka Pjesnika iz mrtvih!

Hajduk je u otvaranju utakmice stigao do prednosti od 2-0 golovima Maloče i Caktaša, ali Zagreb je u drugom poluvremenu uspio doći do izjednačenja preko Šovšića i Jurendića
Piše: HinaObjavljeno: 30. ožujak 2013. 18:50

Nogometaši zagrebačkog Dinama nakon 25. kola Prve HNL imaju 12 bodova prednosti ispred prvih pratitelja, Hajduka, Lokomotive i Rijeke. Dinamo je u subotu na svom terenu svladao Zadar sa 5-0 (2-0), dok je Hajduk dostigao Lokomotivu i Rijeku 3-2 (2-0) pobjedom protiv Zagreba na Poljudu.

Dinamo je put ka pobjedi protiv Zadra prokrčio već u 1. minuti kada je Krstanović pogodio za 1-0. Na 2-0 povisio je Šimunović (34), da bi u samoj završnici Beqiraj (87), Pivarić (90) i Ademi (90+3) potvrdili novi uspjeh "modrih".

Hajduk je u otvaranju utakmice stigao do prednosti od 2-0 golovima Maloče (6-11m) i Caktaša (13), ali Zagreb je u drugom poluvremenu uspio doći do izjednačenja na 2-2 preko Šovšića (58-11m) i Jurendića (67).

Ipak, taj je rezultat vrijedio tek nešto više od minute, a potom je tri boda domaćima osigurao Vuković (68).

- Bila je ovo za nas stvarno bitna utakmica, nakon poraza i remija ostvarili smo pobjedu, iako smo teško do nje došli. Ponovno se potvrdila ona da je 2:0 najgori rezultat. Dogodio se taj penal i gol, no da smo mi realizirali još neku od svojih šansi to bi bila druga stvar, ovako je to bila muka - kazao je Mišo Krstičević nakon susreta. Otkrio je kako je gledao Belupa u Rijeci u petak.

- Oni su odmarali dosta igrača za kup susret, ono što Hajduk sebi ne može dozvoliti.

Trener Zagreba Ćiro Blažević i dalje smatra da će ostati u ligi.

- Imam toliko brige oko svoje ekipe da Hajduka nisam ni pomno pratio. No morati će napraviti izuzetan napor u motivacijskom smislu da vrate onaj poznati fanatizam ove ekipe. Ja sam usprkos porazu zadovoljan svojom momčadi jer su se trudili i nakon dva rano primljena gola. Publika je bila divna, i kad mi viču pederu, ja sam zadovoljan. Evidentno je mene moj Split dobro primio - zadovoljan je bio Ćiro.

U preostalom subotnjem dvoboju Split je u Parku mladeži s minimalnih 1-0 (1-0) bio bolji od Cibalije. Jedini pogodak postigao je Erceg već u 5. minuti.

Peti Split je s ova tri boda stigao do 41, dva manje od Hajduka, Lokomotive i Rijeke. Cibalia je 10. sa 23 boda, jednim više od pretposljednjeg Intera iz Zaprešića i posljednjeg Zagreba, a jednim manje od devetog Zadra.

REZULTATI 25. KOLA PRVE HNL:

Četvrtak:

Lokomotiva - Inter 2-2 (Šitum 26, Chago 68/ Oršić 10, 89)

Petak:

Osijek - Istra 1961 0-4 (Roce 35, 41, 79, Aganović 59)

Rijeka - Slaven Belupo 2-1 (Benko 37, 82/ Novinić 90)

Subota:

Split - Cibalia 1-0 (Erceg 5)

Dinamo - Zadar 5-0 (Krstanović 1, Šimunović 34, Beqiraj 87, Pivarić 90, Ademi 90+3)

Hajduk - Zagreb 3-2 (Maloča 6-11m, Caktaš 13, Vuković 68 / Šovšić 58-11m, Jurendić 67)

12. Zagreb 25 6 4 15 23-47 22

Hajduk - Zagreb 3:2 (Maloča 6' 11m, Caktač 12', Vuković 68'/Šovšić 58 11m, Jurendić 67')

Hajduk: Blažević, Vršajević, Maglica (Jakoliš 90), Oremuš, Jozinović, Caktaš (Plazonić 76), Maloča, Vuković, Lima, Sušić, Kouassi

Zagreb: Livaković, Djengoue, Kovačić, Jurendić (Vojtuš 71), Medić, Šovšić, Abdurahimi, Bevab, Koligner, Ćurjurić, Graf

Kraj

86. minuta - Žuti karton Maglica.

81. minuta - Odličan udarac Plazonića no gostujući vratar brani.

78. minuta - I Plazoniću odmah žuti karton.

76. minuta - Umjesto požutjelog Caktaša u igri je Plazonić.

70. minuta - Žuti karton Caktaš!

68. minuta - GOOL Ekspresno je Hajduk uzvratio već u idućem napadu. Jozinović je ubacio s lijeve strane prizemnu loptu pred vrata Zagreba. U petercu je najspretniji bio Vuković i loptu je skrenuo u mrežu na oduševljenje domaćih navijača. U slavlju Vuković je sa suigračima potrčao pod sjevernu tribinu.

67. minuta - GOOL Šok na Poljudu. Izigirali su gosti lijevu strane obrane Hajduka. Abdurahimi je ubacio za Jurendića koji je s ruba kaznenog prostora pogodio donji lijevi kut Blaževićevih vrata.

65. minuta - Stativa je spasila vrata Zagreba. Vuković je ubacio, a Caktaš je zatresao okvir gola

58. minuta - GOOL U kaznenom prostoru Bevaba, krivca za jedanaesterac za Hajduk, prekršajem je zaustavio Oremuš, a sudac Matoc opet je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Šovšić.

46. minuta - Maglica je pao u 16-ercu, sudac nije pokazao na bijelu točku

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

39. minuta Abdurahimi je pucao preko gola

34. minuta - Maglica se našao u dobroj prilici, ali je pucao loše s vrha 16-erca te je Livaković pokupio loptu

32. minuta - Maglica puca visoko iznad gola.

25. minuta - Abdurahimi trese mrežu, ali se poslužio rukom pa umjesto gola dobiva žuti karton.

21. minuta - Abdurahimi je ubacio za Medića koji je pucao, ali je Blažević obranio

12. minuta - GOOL Kouassi je na desnoj strani mogao dati loptu u prostor Oremušu koji je hitao prema korner liniji, ali je pričekao da suigrač odvuče čuvara i pažnju obrane gostiju jer je vidio dobru priliku za ubačaj. Pronašao je pred vratima na 12-13 metara od gola Caktaša koji je iz prve desnom nogom pogodio donji lijevi kut Livakovićevih vrata.

6. minuta - GOOL Nakon kratke kombinacije poslije kornera s desne strane Vuković je varkom tijela cimnuo dvojicu čuvara, pa krenuo prema vrataru Livakoviću no prekršajem ga je zaustavio Bevab. Sudac Matoc pokazao je na bijelu točku. Hajdukovci su se dogovorili da loptu uzme kapetan Mario Maloča. Povratnik na travnjak nakon duge pauze zbog ozljede loptu je poslao u lijevu, a vratara Livakovića u desnu stranu.

1. minuta - Počela je utakmica

26. travanj 2024 23:11