Goran Mehkek / CROPIX
ZAGREB - DINAMO 1:2

MAT U DVIJE MINUTE Leko i Krstanović uništili Zagrebov san o finalu Kupa Hrvatske!

Dinamo je opasno visio u Kranjčevićevoj, ali je na kraju ipak prošao u finale Kupa Hrvatske. Zagreb je poveo golom Medića, ali su Modri uspjeli preokrenuti
Piše: Toni RoićObjavljeno: 17. travanj 2012. 12:58

Nakon što je u prvoj utakmici u Maksimiru izborio povoljnih 1:1 trener Zagreba Dražen Besek odlučio se za nešto zatvoreniju varijantu te je na klupi ostavio Damira Šovšića i kao zadnjeg veznog i "policajca" na Sammiru ostavio Vladu Zadru. Dinamov strateg odlučio se za standardnu formaciju, a nakon mnogo medijskog plakanja Krstanović je postavljen u špicu napada ne bi li pokopao klub u kojem je stekao nogometno ime.

Zagreb je pomalo preplašeno ušao u susret i Dinamo je već u 3. minuti imao čistu prigodu za vodstvo. Nakon ubačaja s desne strane Krstanović je glavom spustio loptu za Sylvestra, a Slovak je oštro pucao sa 8 metara, ali je Vidaković u padu nogom sjajno obranio. U 32. minuti Dinamo je nakon pogreške Oršulića došao i do drugog zicera na utakmici kada je Krstanović krenuo sam prema Vidakoviću, ali je vratar Zagreba pravodobnim istrčavanjem još jednom spriječio pogodak. Svoju prvu veliku prigodu domaćini minutu kasnije pretvaraju u vodeći pogodak.

1:0 - Medić

Abdurahimi je centrirao s desne strane, a lopta je preskočila Domagoja Vidu i došla do Lovre Medića koji ju je primirio i onda desnom nogom sa 5 metara vara Kelavu i donosi erupciju oduševljenja za navijače Zagreba.

Nakon vodećeg pogotka domaćih utakmica je očekivano živnula, a Dinamo je u posljednjih desetak minuta jako stisnuo te je Sylvestr u dvije situacije bio blizu izjednačujućeg pogotka. U 37. minuti njegov udarac uspijeva izblokirati Zadro, a u 42. minuti nakon "flipera" u petercu Zagreba slovački napadač je sa 2 metra pogodio gredu. U protuudaru Zagreba Jurendić je došao u dobru poziciju za udarac, ali je njegov pokušaj sa 18 metara izblokirao Vida te se na poluvrijeme otišlo s prednošću Zagreba.

Ante Čačić na početku nastavka izvadio je Tonela i ubacio Alispahića te odlučio igrati sa samo tri igrača u zadnjoj liniji. Badelj u 48. minuti sa 12 m zamalo promašuje okvir a tri minute kasnije Vidaković boksa u korner nakon slobodnog udarca Sammira.

Dinamo je mnogo više držao loptu i u drugom poluvremenu no konkretnih prijetnji nije bilo do završnih petnaestak minuta. Prije toga Zagreb nije realizirao kontru u izvedbi Trebotića, Šovšića i Pelaića koji je zakasnio na loptu da bi Abdurahimi u 73. minuti sa 16 m opalio oštro ali zamalo preko grede. Sve što je gradio i sagradio u 168 minuta obje utakmice Zagreb je prosuo u razmaku od dvije minute i u 80. minuti uzvrata Dinamo je bio u finalu.

1:1 - Leko

Leko je odigrao dupli pas s Ivanom Krstanovićem i izašao sam pred Vidakovića i onda ga rutinski prebacio za izjednačenje.

U tom trenutku zagrebaši su imali makar jedanaesterce ali već dvije minute kasnije nisu imali ništa.

1:2 - Krstanović

Bio je to mat u tri poteza kada je Sammir u šesnaestercu pronašao Badelja koji dodaje za Krstanovića, a ovaj sa 8 m loptu precizno šalje u lijevi kut i osigurava Dinamu put u finale.

ZAGREB - DINAMO 1:2 (Medić 33, Leko 78, Krstanović 79)

ZAGREB (4-3-3): Vidaković - Pelaić, Pavlović, Oršulić, Štiglec - Štrok (Šovšić 54), Trebotić, Zadro - Abdurahimi, Jurendić (Dedić 69), Medić (Mitrović 75).

DINAMO (4-2-3-1): Kelava - Vrsaljko, Vida, Tonel (od 46. Alispahić), Pivarić - Leko, Badelj - Sylvestr, Sammir (od 79. Pokrivač), Kovačić (Tomečak 61) - Krstanović.

Kraj

93.minuta - Badelj je probao s 18 metara, ali je lopta otišla malo pokraj vratnice

90.minuta - Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade

79. minuta - GOOL Tomečak je našao Krstanovića u sredini koji prima loptu i zabija za preokret

78.minuta - GOOL Leko i Krstanović odigrali su dupli pas, nakon kojeg se Leko našao u prilici te je prebacio vratara

76. minuta - Kelava je išao driblati Mitrovića koji je skoro došao do lopte, ali je vratar imao sreće

73. minuta - Abdurahimi je zapucao s vrha kaznenog prostora, ali je lopta otišla pokraj gola

73.minuta - Alispahić je dobor odigrao za Sammira u kazneni prostor, ali je obrana blokirala njegov udarac

71. minuta - Baklja je ubačena u stadion od strane gostujućih navijača,igra se nastavlja

70.minuta - Pavlović je pucao s tri metra glavom, ali je lopta otišla pokraj gola

69. minuta - Vrsaljko je neoprezno vratio loptu za Kelavu, koje je ne stiže,ali srećom po Modre lopta nije išla u okvir gola

67. minuta - Zagreb je zabio pogodak, ali je svirano zaleđe. Šovšić je proigrao za Medića,ali je on očito prerano utrčao

65.minuta - Sjevnula je kontra Zagreba, ali je Šovšić prejako centrirao za Pelajića

60. minuta - Alispahić je zaprijetio iz daljine s desne strane, Vidaković je uspio obraniti

54. minuta - Dinamo pritišće, ali se za Zagreb otvara mogućnost kontre

52. minuta - Slobodan udarac s 20 metara izveo je Sammir, ali je Vidaković odbio loptu preko gola

49.minuta - Alispahić je ubacio s desne strane, Kovačić je proslijedio do Badelja koji puca s desetak metara,ali je lopta otišla malo pokraj gola

Kraj prvog poluvremena

43. minuta - Badelj je poslao loptu za Sylvestra koji pronalazi Krstanovića, a njegov udarac brani Vidaković

42. minuta - Pritisak Dinama traje. Nakon Sammirovog ubačaja iz kornera Sylvestr je pucao s dva metra, ali Vidaković odbija loptu u gredu

41. minuta - Krstanović je lijepo primio loptu u kaznenom prostoru, zaobišao je Pavlovića, ali je drugi branič odbio loptu u korner

33. minuta - GOOL Abdurahimi je nabacio s desne strane, te je našao Medića koji je lijepo primio loptu na prsa i poslao je kraj Kelave

32. minuta - Nakon pogreške Oršulića, Krstanović se našao u prilici, ali je Vidaković bio spreman, Štrok je uzvratio s druge strane što Kelava brani

31. minuta - Sammir je pucao s nekih 25 metara, ali je lopta otišla daleko od gola

28. minuta - Štrok je imao priliku nakon prekršaja u opasnoj zoni zaprijetiti opasnim ubačajem, ali je loše to izveo

24. minuta - Zadro je napravio prekršaj nad Badeljom, slobodan udarac s 30 metara izveo je Sammir, ali ravno u ruke Vidakovića

23. minuta - Sylvestr je ušao u kazneni prostor te je dao povratnu loptu za Krstanovića, koji radi prekršaj nad Pavlovićem

19 minuta - Dinamo ima visoki posjed lopte od 64 posto

16. minuta - Štrok je probao iz daljine s desne strane nakon polukontre, ali je Kelava obranio

14. minuta - Sudarili su se Jurendić i Vrsaljko, nakon čega je Zagrebov nogometaš ostao ležati na podu. Nastavlja se utakmica.

9. minuta - Dinamo dominira prvih deset minuta

2. minuta - Krstanović je odlično spustio loptu na pet metara za Sylvestra ali Vidaković zaustavlja njegov pokušaj