CROPIX
ŠESNAESTINA FINALA HRVATSKOG KUPA

Željko Sopić je u prvoj službenoj utakmici kao v.d. trenera upisao 5:0 pobjedu protiv Velog Vrha i osigurali zasluženo mjesto u osmini finala Kupa.
Piše: HinaObjavljeno: 20. rujan 2016. 14:47

Hrvatski prvak Dinamo lako je prošao u osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa pobijedivši u Puli amatere iz Velog Vrha s 5-0.

Nakon tri uzastopna poraza i smjene trenera Cice Kranjčara Dinamo je u Kupu zaliječio rane s novim strategom Željkom Sopićem i potpuno izmijenjenoj momčadi u odnosu na onu koja je u nedjelju izgubila čak 2-5 kod Rijeke.

Unatoč očitom nesrazmjeru u igračkoj kvaliteti, pulski amateri su odlijevali Zagrepčanima sve do 26. minute kada je mrežu pogodio mladi Derrick Kobie Morris. To je bio i jedini gol u prvom dijelu, a u nastavku je već u 48. minuti pogodio Angelo Henriquez, koji je tako postigao svoj prvi gol u službenim utakmicama nakon čak pet mjeseci. U 57. minuti na 3-0 je povećao Španjolac Dani Olmo, koji je ušao u drugom dijelu umjesto Morrisa, a isti igrač je u 75. minuti zabio za 4-0. U 79. minuti je Armin Hodžić zabio za konačnih 5-0 i lagani prolaz branitelja naslova na pulskom igralištu Tivoli.

VELI VRH - DINAMO 0:5 (Morris 26', Henriquez 48', Olmo 57' 75', Hodžić 79')

VELI VRH: Vujica P., Žižak, Vujica B., Urošević, Ulemek, Ćeranić, Urošević G., Šistov, Belli, Sabadoš, Agaj

DINAMO: Livaković; Morris, Perić, Soldo, Sosa; Machado, Ćorić, Gojak; Šitum, Hodžić, Henriquez

------------------------------

KRAJ UTAKMICE - Golove za Dinamo su postigli Morris, Henriquez, dva puta Olmo te Hodžić.

GOOOOOL 79. minuta - Nakon dugo vremena svoj je golgeterski post prekinuo i Armin Hodžić!

GOOOOOL 75. minuta - Dinamo odlazi na plus četiri! Drugii pogodak na utakmici postigao je Dani Olmo!

GOOOOL 57. minuta - Novi pogodak za Dinamo! Dani Olmo je strijelac na asistenciju Gojaka

54. minuta - Pokušao je Šistov solo akcijom, ali nije prošlo

GOOOOL 48. minuta - Dinamo je povećao vodstvo! Strijelac za Dinamo bio je Angelo Henriquez kojem je ovo bio prvi pogodak nakon više od pet mjeseci

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minuta - Morris je pronašao Hodžića koji loptu šalje preko gola

39. minuta - Prijeti i domaćin! Pucao je Urošević iz slobodnog udarca, ali Livaković zaustavlja njegov pokušaj

35. minuta - Morris je ubacio s desne strane na drugu vratnicu, ali Gojak je loše zahvatio loptu i poslao ju preko gola

GOOOOL 26. minuta - Dinamo je poveo protiv Velog Vrha pogotkom
Kobiea Morrisa

22. minuta - Ćorić je ubacio u kazneni prostor, gdje je Henriquez ostao kratak

19. minuta - Sosa puca iskosa s desne strane, ali vratar domaćih brani

12. minuta - Ćorić je opalio s više od 20 metara, ali vratar domaćina zaustavlja njegov pokušaj

11. minuta - Henriquez je krenuo sam prema vratima, ali Urošević u posljednji trenutak izbija loptu ispred napadača Modrih

8. minuta - Dinamo dominira od prve minute, ali još uvijek nije uspio stvoriti ozbiljniju situaciju pred vratima domaćina

7. minuta - Hodžić je pokušao proigrati Henriqueza i Gojaka, ali njegovi suigrači nisu se najbolje snašli

1. minuta - Utakmica je počela!

18. svibanj 2024 16:11