Vladimir Dugandžić/Cropix
HAJDUK - RIJEKA 1-1

Napadači Bijelih kidali živce navijačima, Torcida pjevala: 'Što učinio si ti od života mog'

Hajduk je i u četvroj utakmici ovog proljeća ostao na jednoj pobjedi. Bijeli su protiv Rijeke ponovno zapucali puno prigoda, a kao kazna je stigao izjednačujući gol Budicina
Piše: Alen OrlićObjavljeno: 02. travanj 2011. 12:08

Jadranski derbi završio je bez pobjednika. Hajduk i Rijeka odigrali su zanimljivu utakmicu, oko 5000 gledatelja na Poljudu svjedočilo je brojnim uzbuđenjima i otvorenom nadmetanju, ali pobjednika nije bilo. Hajduk opet nije znao iskoristiti svoju nadomoć u igri. Nedostajalo je konkretnosti u završnici, Hajduk je ostavio solidan dojam, ali je zakazao u realizaciji. Riječani su imali konkretnije šanse.

Ta jalovost Hajdukova napada dovodila je gledatelje do ruba živaca, pa je s tribina u jednom trenutku krenula pjesma koja najbolje opisuje trenutačnu frustraciju Hajdukova navijača:

- Što učinio si ti od života mog, zašto dao si mi ti samo praznu bol - čulo se sa “sjevera” u trenucima dok su hajdukovci neuspješno tražili put do pobjede.

Riječani su se na trenutke grozničavo branili, s osam, devet igrača iza lopte, a u tom skučenom prostoru hajdukovci se nisu snalazili.

Hajduk je poveo u 33. minuti golom Vukušića iz penala nakon što je u kaznenom prostoru srušen Jozinović, a Budicin je bio krivac te je zaradio žuti karton.

Ali vodstvo Hajduka kratko je trajalo, a upravo se Budicin pobrinuo da ispravi svoju pogrešku. Poslije kornera nastala je prava pukotina pred Subašićem, a Budicin je reagirao na pravi način i zakucao loptu iz blizine u mrežu.

Vidjeli smo i prekid kada su navijači sa sjevera zapalili bengalke i ubacili ih u teren i na tartan stazu. Vejiću je poništen gol zbog ofsajda, a na kraju je Hajduk još i dobro prošao jer su gosti u zadnjim minutama imali odličnu šansu. Subašić je obranio udarac Stepčića iz blizine.

Trener gostiju Elvis Scoria bio je zadovoljan rezultatom iako žali za propuštenom šansom u finišu, ali ga intrigira dvojbena situacija kada je Vejić startao na Pilčiću, a Riječani su tražili kazneni udarac.

Goran Vučević priznao da je remi pravedan kad se pogleda sve što se događalo u ovih 90 minuta utakmice.

- Imali smo više od igre, ali nismo bili konkretni. Rijeka je zasluženo osvojila bod.*

HAJDUK - RIJEKA 1-1 (Vukušić 33-11m/Budicin 41)

Utakmica je završena!

90. minuta - Tomasov je sa pet metara glavom promašio cijeli okvir gola.

89. minuta - Rijeka je propustila meč-loptu! Prvo je Subašić obranio zicer Pilčiću, a onda je Stepčić promašio vrata iz blizine.

75. minuta - Hajduk je napokon pronašao put do mreže Lisjaka, ali pomoćni sudac poništio je gol Čopa zbog zaleđa.

71. minuta - Pilčić je imao veliku šansu, ali spasio je Subašić.

68. minuta - Anas je pucao iskosa, Lisjak je sjajno obranio.

61. minuta - Jozinović i Anas bili su sami ispred Lisjaka, ali su zasmetali jedan drugom, pa je traljavi udarac Jozinovića obranio vratar Rijeke.

49. minuta - Krešo Ljubičić dobro je pucao sa 16 metara, Lisjak je jedva obranio.

Gotovo je odlično prvo poluvrijeme u Splitu.

43. minuta - Vukušić je sa 16 metara promašio okvir vrata.

41. minuta - Korner Štroka, lopta se odbijala po šesnaestercu, a Budicin je sa 5-7 metara zatresao mrežu.

40. minuta - Trebotić je majstorski smirio loptu na prsima, pucao iz voleja, a lopta se od grede odbila u gol-aut.

38. minuta - Pilčić je sjajno odigrao povratnu loptu za Švrljugu, koji je sa 7-8 metara pucao preko vrata.

33. minuta - Jozinović je nakon krasnog proigravanja Tičinovića ušao u šesnaesterac gostiju, srušio ga je Budicin, a sudac je bez okolišanja pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Vukušić.

21. minuta - Štrok je iz slobodnog udarca prebacio vrata.

20. minuta -Vukušić je već drugi puta ove polusezone promašio nemoguće. Sve mu je pripremio Jozinović, a prvi strijelac HNL-a sa samo pet metara promašio je cijeli gol.

11. minuta - Anas je pucao s vrha 16-erca, lopta je otišla pokraj vratnice.

7. minuta - Jozinović je oštrom loptom s lijeve strane pokušao pronaći Anasa Sharbinija, ali lopta je bila malo previsoka. Bila je to velika prilika, jer ispred Anasa je bio prazan gol.

6. minuta - Čulina je lijepo prošao, ali njegov udarac išao je ravno u Subašića.

Utakmica je počela!

Hajduk: Subašić, Maloča, Vejić, J. Buljat, Jozinović, K. Ljubičić, Andrić, Trebotić, Tičinović, Anas Sharbini, Vukušić;

Rijeka: Lisjak, Budicin, Baković, Čagalj, Čaval, Vukman, Landeka, Štrok, Švrljuga, Čulina, Pilčić.

CIBALIA - VARAŽDIN 2-0 (Jurić 28, Kresinger 61)

61. minuta - Nakon ubačaja iz kornera najviši je bio Dino Kresinger i Cibalia je povela sa 2-0

28. minuta - Tomislav Jurić prošetao se kroz obranu Cibalije i preciznim udarcem doveo domaće u vodstvo!

Cibalia: Matković, Kvesić, Lučić, Duvnjak, Rugašević, Jurić, Vitaić, Čuljak, Bartolović, Prgomet, Kresinger;

Varaždin: Dreven, Tkalčić, D. Škvorc, Punčec, Kvesić, Šafarić, Posavec, F. Škvorc, Glavina, Aganović, Vugrinec.

SLAVEN BELUPO - KARLOVAC 4-0 (Bagarić 49, Milardović 73, Benko 83, Mujanović 89)

90. minuta - Mujanović je stavio točku na 'i' tragičnog debija Srećka Lušića na klupi Karlovca.

83. minuta - Leon Benko je udarcem sa 15 metara riješio koprivničku priču.

73. minuta - Bagarić je ubacio iz kornera, a Milardović je zakucao loptu u mrežu.

49. minuta - Bagarić je iz slobodnog udarca s desne strane krasno pogodio gornji kut Lovrićevog gola.

Slaven Belupo dominirao je tijekom cijelog poluvremena, imao je nekoliko pokušaja, ali sve je zaustavio sigurni Lovrić.

Slaven Belupo: Rodić, Purić, Kokalović, Rogulj, Bagarić, Milardović, Poljak, Mujanović, Vojnović, Benko, Bušić;

Karlovac: Lovrić, Budimir, Karabatić, Čejvanović, Pilipović, Husić, Batarelo, Ottochian, Špišić, Jernejić, Primorac.

22. rujan 2024 10:41