SERIE A

Nastavlja se utrka Milana i Juventusa za naslov, raspucala se i Fiorentina

Nogometaši Milana i Juventusa upisali su gostujuće pobjede u 17. kolu Serie A, a konačno se raspucala i Fiorentina na krilima Crnogorca Jovetića...
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 08. siječanj 2012. 18:35

Nastavlja se utrka Milana i Juventusa za naslov prvaka Italije. U 17. kolu obje momčadi upisale su po tri boda na gostovanjima, a nešto uvjerljiviji bili su branitelji naslova. Milan je uz gol i asistenciju Zlatana Ibrahimovića nanio prvi domaći poraz Atalanti, bilo je 2-0 za Milan.

Naime, sastav iz Bergama do sada je upisao po četiri pobjede i remija, ali protiv Milana nije išlo. Ibrahimović je prvo u 22. minuti realizirao jedanaesterac i tako postigao pogodak i u šestoj utakmici u nizu, a zatim je u nastavku lijepo asistirao Kevinu Princeu Boatengu za konačan rezultat. Na istom broju bodova s Milanom je i Juventus koji je s 1-0 slavio kod Leccea. Jedini strijelac bio je Matri u 27. minuti, svega četiri minute nakon što je ušao u igru umjesto ozlijeđenog Quagliarelle.

I Roma je nastavila pobjednički niz, svladavši Chievo s 2-0. Na Olimpijskom stadionu u Rimu po prvi puta ove sezone u strijelce se upisao i legendarni kapetan "rimske vučice" Francesco Totti koji je uspješno realizirao kaznene udarce u 34. i 78. minuti za svoj 208. i 209. pogodak u Serie A. Bila je ovo treća pobjeda Rome u nizu.

Fiorentina je konačno došla do pobjede na strani, a frustracije su naplatili kod Novare koju su svladali s 3-0. Dvostruki strijelac bio je Crnogorac Stevan Jovetić koji nakon puno problema s ozlijedama hvata pravu formu, a jedan gol je postigao Montolivo. Momčad iz Firence napravila je i veliki skok na ljestvici, sa 16. na 11. mjesto.

Jednako uvjerljiv kao i Fiorentina bio je Cagliari koji je pred vlastitim navijačima slavio protiv Genoe. Za momčad sa Sardinije strijelci su bili Larrivey iz jedanaesterca i Ibarbo, dok je 3. pogodak bio autogol Granquista. Posao domaćinima olakšao je i Genoin Moretti koji je u 66. minuti zaradio izravan crveni karton.

Bologna je na svom terenu osvojila vrijedna tri boda u borbi za bijeg iz opasne zone. Golovima Cherubina i veterana Marca Di Vaija bili su bolji od Catanije s 2-0.

Na teškom gostovanju na Siciliji nogometaši Napolija odigrali su odličnu utakmicu i osvojili tri boda pobjedom nad Palermom 3-1 u posljednjem susretu 17. kola Serie A.