David Ledinski

DAVOR PONGRACIC Cropix
SP U SKOKOVIMA U VODU

Neveščanin i Ledinski ipak bez finala, 14-godišnji Kinez osvojio zlato u mješovitim parovima

Hrvatski skakači u vodu osvojili su 15. mjesto u kvalifikacijama u sinkroniziranim skokovima s 3 m
Piše: HinaObjavljeno: 15. srpanj 2023. 14:41

Sinkronizirani skokovi mješovitih parova s 10 metara bili su prva disciplina u kojoj su podijeljene medalje na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki, a naslovom svjetskih prvaka okitili su se 14-godišnji Wang Feilong i 19-godišnja Zhang Jiaqi.

Za svojih pet skokova u finalu sakupili su 339,54 bodova i ostvarili uvjerljivu pobjedu.

Srebrnu medalju je osvojio meksički par, Jose Balleza Isaias i Viviana Del Angel Peniche, koji je za pobjednicima zaostao više od 25 bodova (313,44), a brončano odličje Japanu donijeli su Hiroki Ito i Minami Itahashi (305,34).

Kineska nadmoć u skokovima u vodu nastavljena je i u disciplini daske s 1 m za žene. Kineska 21-godišnja reprezentativka Lin Shan svojoj je kolekciji medalja dodala zlato, njeno drugo sa seniorskih svjetskih prvenstava, nakon što je prošle godine u Budimpešti bila svjetska prvakinja u sinkroniziranim skokovima s 3 m u mješovitom paru.

Lin je u Fukuoki slavila sa zbrojem od 318,60 bodova u finalu. Jedina koja je još uspjela skupiti više od 300 bodova bila je njena 20-godišnja sunarodnjakinja Li Yajie (306,35). Bronca odlazi u Meksiko zahvaljujući 20-godišnjoj Aranzi Vazquez Montano (285,05), kojoj je to prvo odličje s velikih natjecanja.

Peto svjetsko zlato za Wanga Zongyuana

Kineski skakač u vodu, 21-godišnji Wang Zongyuan u subotu je u japanskoj Fukuoki osvojio svoju petu zlatnu medalju na svjetskim prvenstvima obranivši naslov iz Budimpešte 2022. u disciplini sinkroniziranih skokova s 3 metra.

Wang je u ovoj disciplini i aktualni olimpijski pobjednik iz Tokija 2021., a naslove svjetkog prvaka osvajao je još u pojedinačnim skokovima s daske 1m u korejskom Gwangjuu 2019. i Budimpešti te s daske 3 m u Budimpešti.

S novim partnerom, 20-godišnjim Longom Daoyijem, na natjecanju u Fukuoki je sakupio 456,33 bodova u finalnom natjecanju u kojem su kineski predstavnici vodili od prvog do posljednjeg skoka.

Jedinim ozbiljnim konkurentima kineskom dvojcu pokazali su se Britanci Jack Laugher i Anthony Harding koji su s 424,62 boda osvojili srebrno odličje i ponovili rezultat iz Budimpešte. Bronca je završila oko vrata Francuza Julesa Bouyera i Alexisa Jandarda (389,10), koji su na prošlogodišnjem SP-u bili peti.

U jutrošnjim kvalifikacijama su u ovoj disciplini nastupili i hrvatski predstavnici, 16-godišnji Matej Neveščanin i 19-godišnji David Ledinski. Osvojili su 15. mjesto te tako ostali bez nastupa u finalu u koje se plasiralo 12 najboljih parova. Za svojih šest kvalifikacijskih skokova Neveščanin i Ledinski su zaradili ukupno 335,73 bodova, a za Švicarcima Suckowom i Dutoitom, koji su osvojili 12. mjesto, zaostali su nešto manje od sedam bodova (6,96).

Uvjerljivo najbolji i u kvalifikacijama bili su Wang Zongyuan i Long Daoyi, koji su jedini prešli granicu od 400 bodova (451,44).

19. svibanj 2024 10:25