Damir Krajač / Hanza Media
MAKEDONCI PALI U ZAGREBU

Piše: Alen LesičkiObjavljeno: 20. srpanj 2016. 18:10

Dinamo je prošao u 3. pretkolo Lige prvaka kroz ušicu igle! Marko Pjaca je s dva gola iz penala te asistencijom Machadu stavio pitanje Vardara 'ad acta'. Šokantna je to bila utakmica u Maksimiru. Vardar je dva puta vodio, obrana Dinama je plivala ali ponovno je sreća bila saveznik 'modrih'.
Kao da je skinuti zicer Ježine Kojaševiću u 8. minuti bio najava kakvom ćemo poluvremenu svjedočiti u Maksimiru. Vardar je bio bolji, spremniji i gladniji uspjeha.

Tako su izašli na travnjak, tako su i igrali. Odlično su se postavili, brzo se otvarali u polukontru, opasno prijetili iz prekida. I dok je Dinamo igrao samo dok je imao loptu u posjedu, gosti su se puno bolje kretali travnjakom.

Asani i Kojašević često su ulazili okomito te sijali paniku dok je srednji red Dinama bio iznimno propusan. Upravo zbog toga se spomenuti dvojac često ubacivao iza njihovih leđa te stavljali domaće stopere na veliku kušnju. A definitivno nije bio dan Sigalija i Schildenfelda. Činjenica kako su pet puta krivo predali loptu u prvome djelu dovoljno je govorila sama za sebe.

Iako, i Dinamo je imao svojih prilika. Mogao je imati udarac s bijele točke da prilično očajan sudac iz Rusije nije zažmirio nakon prekršaja Grancarova nad Pjacom. Trenutak kasnije mogao je isključiti kapetana Vardara zbog udaranja laktom Roga, ali i Stojanović je dobro prošao sa žutim kartonom…
Pjaca je valjao Makedonce na desnoj strani, ali umjesto da pošalje povratnu Soudaniju za mirnu egzekuciju, on je iskosa gađao pa pogodio vanjski dio mreže.

I kako to već obično bude, gosti su stigli do vodstva. Bio je to udarac s tridesetak metara. Velkoski je pucao više iz očaja nego što je doista gađao, ali lopta je dobila čudnu putanju, zaobišla Sigalija i smjestila se u 'malu mrežicu'. Neobranjivo!
Igrala se 38. minuta kada se u Maksimir nastanila nervoza… Do odmora su 'modri' imali i gredu Soudanija.

U nastavku Dinamo je puno ozbiljnije ušao. Do izjednačenja su stigli iz penala nakon što je Hambartsumyan srušio Roga. Lopti je prišao Marko Pjaca. Alekovski je otišao u jednu stranu, lopta u drugu. Pjaca je skinuo okove pritiska, ali bilo je to kratkog daha.

No, bilo je to kratkog daha. Desetak minuta kasnije Rog je izgubio loptu na sredini, sjevnula je brza kontra u kojoj je Kojašević ubacio loptu koju Schildenfeld šalje u vlastitu mrežu. Nešto kasnije je Zlatko Kranjčar odgovorio promjenom formacije. Izvadio je jedinog napadača Hodžića i ubacio Benkovića. On je otišao na poziciju stražnjeg veznog dok je Rog otišao bliže golu.

Novi penal za Dinamo stigao je u 69. minuti. Spirovski je igrao rukamo, glavni sudac nije vidio što je pomalo skandalozno s obzirom da se ovaj ispružio koliko je dug i širok, ali je onaj pomoćni signalizirao kako je vrijeme da Pjaca opet zabije gol! Izjednačenje u Maksimiru! I onda je deset minuta kasnije sve bilo rješeno. Marko Pjaca idealno je poslužio Machada koji lansira Dinamo prema imenjaku iz Tbilisija.

--------------------------------------------------------------------------

DINAMO - VARDAR 3:2 (Pjaca 55', 70', Machado 79'/ Velkoski 38', Schildenfeld a.g 62')

DINAMO (4-2-3-1): Ježina – Stojanović, Sigali, Schildenfeld, Matel – Machado, Antolić – Soudani, Rog (od 81. Fernandes), Pjaca (od 85. Pivarić) – Hodžić (od 68. Benković). Trener: Zlatko Kranjčar

VARDAR (4-2-3-1): Aleksovski – Hambartsumyan, Grnčarov, Novak, Glišić – Velkoski (od 71. Petkovski), Spirovski – Asani (od 66. Nikolov), Filipe, Kojašević – Balotelli (od 75. Obregon). Trener: Goce Sedloski

KRAJ UTAKMICE

85. minuta - Pjaca izlazi iz igre uz velike ovacije tribina

GOOOL 79. minuta - Machado je pucao s ruba šesnaesterca, a lopta se potom odbila od bloka i prevarila gostujućeg vratara

74. minuta - Machado je opalio s 18 metara, ali lopta je otišla visoko iznad grede

73. minuta - Pjaca puca s dvadesetak metara iskosa, ali Aleksovski brani

GOOOOL 70. minuta - Pjaca je zabio i izjednačio za Dinamo

69. minuta - Novi kazneni udarac za Dinamo! Spirovski je igrao rukom u šesnaestercu, a sudac uz malo zadrške dosudio jedanaesterac

GOOOOL 62. minuta - Antolić je dao kratku loptu za Roga koji nije na vrijeme krenuo na nju, a onda je sjevnula kontra Vardara nakon koje je Schildenfeld poslao loptu u vlastitu mrežu

58. minuta - Hambartsumyan je zapucao iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca, ali Ježina odbija u korner

GOOOL 55. minuta - Marko Pjaca zabio je iz jedanaesterca i izjednačio na Makismiru

54. minuta - Rog se sjurio prema kaznenom prostoru gdje ga ruši obrambeni nogometaš Vardara, a sudac ovog puta nije dvojio i dosudio najstrožu kaznu

53. minuta - Soudani je pucao s dvadesetak metara, ali slab udarac Alžirca lakoćom zaustavlja Aleksovski

48. minuta - Pjaca je pao u kaznenom prostoru, ali sudac nije odlučio pokazati na bijelu točku

47. minuta - Stojanović je odlično prošao po desnoj strani, dao povratno za Hodžića koji puca s desetak metra, ali lopta je odsjela u bloku

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minuta - Soudani je opalio s ruba šesnaesterca, ali lopta je odsjela na gredi

GOOOOL 38. minuta - Velkoski je oplaio s više od trideset metara i poslao loptu u donji lijevi kut za vodstvo Vardara

37. minuta - Hambartsumyan je bio najviši u skoku i pogodio okvir gola. Sreća je spasila Modre

28. minuta - Pucao je Antolić s dvadesetak metara, ali lopta je otišla visoko iznad gola

24. minuta - Pjaca je sada pokazao zašto je Juventus za njega izdvojio 23 milijuna eura. Driblinzima je na zemlju bacio dva igrača Vardara, ušao u kazneni prostor i zapucao iz vrlo teške situacije. Odmah nakon ovog poteza stadion je počeo skandiraqti njegovo ime

20. minuta - Grnčarov je laktom opalio Roga u glavu, a sudac mu je potom pokazao žuti iako je i ranije napravio sličnu stvar kada je prošao bez kartona

12. minuta - Pucao je Pjaca s dvadesetak metara, ali slab udarac lako brani Aleksovski

9. minuta - Asani je ušao odlično u prostor, a Asani iz teškog kuta puca. ali Ježina zaustavlja njegov pokušaj. Lopta se potom odbila na drugu stranu gdje je za korak prekratak bio Felipe. Imali su Modri puno sreće u ovoj situaciji i mirnog Ježinu

8. minuta - Dinamo dominira od prve minute, ali prilika nema ni s jedne niti druge strane

1. minuta - Utakmica je počela!

20.00 - Objavljeni su sastavi obje momčadi. Trener 'modrih' Zlatko Kranjčar odlučio se za sljedeći sastav: Ježina - Stojanović, Sigali, Schildenfeld, Matel - Antolić, Machado, Rog - Soudani, Hodžić, Pjaca.

19.50 - Večeras se na Maksimiru igra uzvratna utakmice Lige prvaka u kojoj će Marko Pjaca po posljednji put odjenuti modri dres. Zagrebački team ima vrlo dobrih 2:1 iz prvog ogleda i očekuje se prolazak dalje. Također valja napomenuti kako se na tribinama se očekuje oko 10 tisuća navijača.

18. travanj 2024 14:08