Nikola Vilić/Cropix
DRAMA U ZAVRŠNICI

OSIJEK JE ŠOKIRAO POLJUD Hajduk prosuo pobjedu, 'bijeli' ispraćeni salvama zvižduka

Završena je utakmica 25. kola Prve HNL između Hajduka i Osijeka na Poljudu. Završilo je podjelom bodova 2:2 nakon što goste iz Osijeka poraza spasio gol Mioča u petoj minuti sudačke nadoknade.
Piše: Zdravko ReićObjavljeno: 01. ožujak 2016. 19:30

HAJDUK - OSIJEK 2:2 (Sušić 11', Nižić 36' / Šorša 7', Mioč 90+5')

Split – Stadion Hajduka. Gledatelja oko 6.169.

Sudac Ivan Bebek (Rijeka)

Hajduk: Kalinić 5 – Juranović 5, Nižić 7, Bilyi 5 (od 60. Vlašić 6), Milić 5,5 – Jefferson 5 – Vojković 5(od 69. Kalik -), Sušić 7,5, Bencun 5,5, Roguljić 5, Maloku 5,5 od 86. Šimić).

Osijek: Žitnjak 5 – Radotić 6, Lukić 5, Škorić 5, Špičić 5,5 – Matas 5, Lesjak 5 (od 71. Mioč 7), Vojnović 5 (od 46. Mandić 6), Šorša 6,5– Knežević 5 (od 64. Džolan -), Šarić 5.

Hajduk je potpuno razočarao, 'bijeli' su izgubili bodove protiv Osijekom, domaćini su na isteku sučeve nadoknade vremena došli do izjednačenja od 2:2, može se čak kazati zasluženo.

'Bijeli' su doslovno izveli harakiri, poslije smušene igre dozvolili su da se Osječani izvuku neporaženi. Utakmica bi bila brzo zaboravljena da je ostalo 2:1, eventualno bi se pamtila jedino po još jednom maestralnom golu Tina Sušića, toliko upečatljivog da se isplatilo otrpjeti tih 90 i nešto minuta slabog nogometa.

Dobro je najavio trener Hajduka Damir Burić da će biti promjena, najbitnija je u taktičkom smislu: 'bijeli' su igrali bez pravog špica, njih petero su upadali, tražili mogućnost za priliku, uglavnom bezuspješno. Tek ulaskom Nikole Vlašića (dočekan je ovacijama) Hajduk je dobio nešto prikladniju formu prema napadu. Ali ipak sve je to bilo do zla boga jalovo, slabo… U stvari da nije bilo Sušića, koji je svojim potezima dao šug, ova utakmica je bila na razini nižerazredne.

Šokantan početak za Hajduka, gosti su provozali obranu 'bijelih', Tomislav Šorša je zakoračio u kazneni prostor, precizno je pogodio za 0:1 (7.). Ali ubrzo je praktično jedini velemajstor u dresu Hajduka, zna se, Sušić fantastičnim udarcem s preko 25 metara neobranjivo izjednačio na 1:1(11.). Tako su se odnosi vratili na neku normalu, 'bijeli' su se brzo oporavili i krenuli u ofanzivu. Međutim, prošlo je gotovo pa pola sata, a da napadači Hajduka nisu zakoračili u kazneni prostor Osijeka. Sušić je u međuvremenu još jednom opalio izdaleka, zatresao prečku, onda režirao priliku za Vojkovića, koji nije dobro glavom poklopio loptu…

Hajduk je ipak nekako došao do vodstva, Milić je izveo centaršut iz slobodnog udarca, iz kosa, neuhvatljivo za visoke stopere gostiju, ali idealno za Zorana Nižića i 2:1 (36').

U nastavku, puno trke, natezanja, potezanja, nabijanja baluna, iznad svega borbenosti, srčanosti, malo kvalitete. Na kraju je ispalo da se Hajduk grčevito borio da održi prednost i pobjedu. Čak je trener Burić poslao na teren mladog stopera Lorenca Šimića kako bi ojačao obranu. Međutim, u posljednjim trenucima Benedik Mioč, u nadoknadi vremena iz gužve je izjednačio na 2:2.

Kad se sve skupa analizira nije ni moglo završiti drugačije, Osječani su dragocjeni bod doslovno iščupali...

PRIJENOS UŽIVO

90+6' - Završena je utakmica.

90+5' - GOOOOOL! Osijek je izjednačio na 2:2. Mandić je asistirao za Mioča kojem je to prvi gol sezone! Nakon povratka na centar sudac Bebek je svirao kraj. Igrači Hajduka su ispraćeni zvižducima s tribina. Igrači Hajduka su ispraćeni zvižducima s tribina nakon gubitka bodova i očajnog drugog poluvremena.

90' - Igrat će se čak pet minuta sudačke nadoknade.

89' - Ovo Sušiću baš i nije trebalo. I on je sada požutio i propustit će gostovanje kod Intera u Zaprešiću.

86' - Jefferson sada požutio i propustit će sljedeću Hajdukovu utakmicu.

84' - Utakmica ulazi u samu završnicu. Osijek i dalje ne zna kako okruniti bolju igru.

79' - Mini pritisak Osijeka je u tijeku. Gosti su u drugom dijelu konkretnija momčad.

75' - Nezgodna dalekometna lopta Škorića. Ne zna se je li ubacivao ili gađao po golu, ali Kaliniću je zadala dosta problema.

70' - Hajduk je pao u nastavku i Osijek u drugom dijelu djeluje opasnije.

69' - Nova izmjena kod Hajduka. Kalik je zamijenio Vojkovića.

60' - U igru je kod Hajduka ušao Vlašić, a izašao Bilji.

55' - Sada smo vidjeli lijepu priliku Osijeka. Mandić se našao ispred Kalinića iskosa s desne strane, ali nije uspio ozbiljno zapucati.

46' - Započelo je drugo poluvrijeme. Umjesto Vojnovića kod Osijeka je ušao Mandić.

45' - Završeno je prvo poluvrijeme na Poljudu. Hajduk odlazi na odmor s vodstvom 2:1. Devet udaraca na poluvremenu upustio je Hajduk prema Osijekovom golu, dok su gosti zapucali samo jednom i iz tog su pokušaja savladali Kalinića

36' - GOOOOOL! Hajduk vodi 2:1, zabio je Nižić! Sjajno je ubacio Milić iz slobodnog udarca, malo je zakasnio Jefferson, ali ne i Nižić koji s druge stative trese mrežu Osijeka!

33' - Prvi žuti karton na utakmici. Opomenut je Osijekov Knežević zbog blokiranja rukom prilikom izvođenja slobodnog udarca.

28' - Nova velika prilika za Hajduk. Ubacio je sjajno raspoloženi Sušić, a Vojković glavom šalje loptu preko gola.

20' - Opet su Osječani pustili Sušića da puca. Ovoga puta novi je gol za domaće spriječila greda.

11' - GOOOOOL! Hajduk je izjednačio. Zabio je Sušić dalekometnom bombom! Odapeo je s nekih 25 metara ljevicom i smjestio loptu u rašlje nemoćnog Malenice! Prekrasan pogodak koji je oduševio nekih 5000 gledatelja na Poljudu.

7' - GOOOOOOL! Osijek vodi 1:0, strijelac je Šorša. Drugi mu je to gol sezone. Sjajno je Šoršu proigrao Lesjak u jednom kontranapadu, uslijedio je udarac s nekih desetak metara i Kalinić je bio nemoćan.

4' - U prve četiri minute gledamo Hajdukovu inicijativu, ali bez pravih prilika. Pokušao je sada Milić po lijevoj strani, ali bez pravog udarca ili ubacivanja.

1' - Počela je utakmica na Poljudu.

20. travanj 2024 07:32