NASTAVAK HNL-a

Osvojili smo naslov, sve drugo je demagogija - vikao je Mamić! Je li utrka gotova?

Piše: Tomo NičotaObjavljeno: 25. veljača 2012. 10:46

Prvenstvo je odlučeno, Dinamo je već prvak, tako su krajem prosinca, po završetku prvog dijela prvenstva rezonirali gotovo svi u hrvatskom nogometu i oko njega.

- Osvojili smo naslov, sve drugo je demagogija. Na proljeće će biti samo borba za drugo mjesto - poručio je hrvatskoj javnosti Zdravko Mamić u studenome nakon pobjede protiv Splita u Parku mladeži.

Tada su Modri imali 10 bodova više od Hajduka, sjajnu atmosferu, bili su momčad koja se još nadala i ponekom bodu u Ligi prvaka, doista nitko nije dovodio u pitanje mogućnost da bi na kraju prvak mogao biti netko drugi. Međutim, u ova dva mjeseca ponešto se ipak promijenilo u hrvatskom nogometu.

Tradicija će reći - Dinamo je već prvak! Jer, zadnji jesenski prvak koji nije osvojio naslov prvaka bio je Osijek u sezoni 2000/01. Osječani su u stanci imali četiri boda više od Dinama i čak sedam više od Hajduka, na kraju su Splićani bili prvaci s bodom više od Dinama. Kasnije je uvijek jesenski prvak osvojio i naslov prvaka.

Također, uz Modre je i podatak da su na proljeće u većini slučajeva povećavali jesensku prednost, rutinski privodeći posao kraju. Čak i te spomenute sezone 2008/09., kad su nakon derbija u Splitu u veljači Bijeli preuzeli vodstvo a svi su ih već proglasili prvacima, Dinamo je sezonu završio sa šest bodova više.

U Dinamu i dalje vjeruju da je prvenstvo odlučeno, u Splitu se nadaju da još nije, da bi mogli srušiti tradiciju. U takvom raspoloženju kreće borba za naslov. A nakon derbija u Maksimiru sve će biti mnogo jasnije. Možda tada doista prvenstvo i bude odlučeno.