ISTRA - OSIJEK 0:0

Pamić: Nije nam dosuđen penal u 92. minuti? Sudac to nije napravio namjerno...

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 30. kolovoz 2014. 01:29

U utakmici 7. kola Prve HNL Istra 1961 i Osijek odigrali su 0-0. Pred 2.000 gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Križarić iz Čakovca. Sat vremena igra Puljana bila je negledljiva i Osijek je na Drosini u tom periodu bio bolja momčad, a Mešanović je u prvom dijelu propustio dovesti Osijek u vostvo u prigodi utakmice kada se našao sam pred Brkićem. Tek je ulaskom Dina Špehara rasterećen Radonjić u nastavku, pa je pulska igra postala brža i konkretnija, međutim, nedovoljna opasna za goste, pa ne čudi susret bez pogodaka.

Trener gostiju Rukavina u nastavak ulazi sa Škorićem umjesto zatajnog Barabana, pokazujući da želi pobjedu protiv indisponirane Istre 1961. Odmah je Osijek počeo kružiti pred pulskim šesnastercem, Puljani su nastavili jednako blijedo kao u prvom dijelu, u napadačkim akcijama potpuno bezidejni pred osječkim neprobojnim zidom što je često rezultiralo slanjem lopte unatrag. Domaći strateg Pamić tek tada ubacuje Špehara pokušavajući promijeniti stanje na terenu, pa se u 56. minuti Matoš konačno odvažuje na prvi udarac u naručje Mikulića. Bio je to signal da Puljani preokrenu igru, pa ubrzo nakon ubačaja Heistera Mikulić intervenira na pokušaj Radonjića iz blizine.

Probudilo je to momčad Istre 1961 koja je ubrzala igru, pa je stizalo više upotrebljivih lopti pred osječka vrata. Ipak, i dalje su domaći činili puno pogrešaka u završnoj fazi napada, pa je Osijek lako otklanjao potencijalne opasnosti. Puljani su sve bazirali na Radonjiću, koji je i dalje bio dobro čuvan, a nisu koristili brzinu Heistera kojeg su suigrači gušili na lijevom boku, pogotovo umorni Tomić. Osijek je stoga strpljivo izdržao pritisak i pretkraj igru prebacio daleko od svojih vratiju.

Umalo su u 80. minuti stigli i do vodstva - Šoršić je ubacio loptu u peterac Puljana, ali Graf uspijeva otkloniti opasnost pred Josipom Barišićem. U tim trenucima pomalo se pogubio sudac Križarić ne dosudivši nekoliko očiglednih prekršaja. U 81. minuti svi su vidjeli loptu u osječkoj mreži kada ju je Radonjić primio na pola metra od Mikulića, ali osim loše reakcije pulski napadač napravio je i prekršaj nad Jonjićem. Ubrzo osječkim vratima glavom prijeti i Pavlović, pa ponovno Radonjić, ali nedovoljno za ozbiljniju prijetnju Mikuliću.

Igrala se sudačka nadoknada kada je Škorić s leđa srušio Radonjića u šesnaestercu Osijeka, ali sudac Križarić ostao je nijem grubo oštetivši Istru 1961. - Za mene ta 92. minuta više ne postoji, ona je prošla i neću o tome. Pokazat će snimka je li bio jedanaesterac, ali smatram da to sudac nije učinio namjerno jer je cijeli susret bio jednak prema oba takmaca, rekao je odmah nakon susreta Igor Pamić, trener Istre 1961.

ISTRA 1961 – OSIJEK 0:0

PULA – Gradski stadion Aldo Drosina. Gledatelja: 2000. Sudac: Igor Križarić (Čakovec). Pomoćnici: Borut Križarić (Čakovec) i Robi Kezele (Rijeka). Četrvti sudac: Igor Pajač (Zelina). Delegat: Ivan Jurina (Zabok). Kontrolor suđenja: Dragutin Poljak (Zagreb).

ISTRA 1961: Brkić – Pavlović, Graf, Woon, Heister – Obšivač, Vukman – Huseinbašić, Matoš, Tomić – Radonjić. Trener: Igor Pamić.

OSIJEK: Mikulić – Da. Špehar, Jonjić, Novaković, B. Barišić – Kurtović, Šorša, Mišić, Mešanović – Baraban, J. Barišić. Trener: Tomislav Rukavina.