Vladimir Dugandzic / Cropix
HNL

Rijeka nadomak Dinama

Nogometaši Rijeke uzeli su i posljednji skalp ove sezone u Hrvatskoj ligi. Nakon tri utakmice bez golova i pobjednika, „bijeli" su pred svojom publikom vrlo uvjerljivo nadigrali Inter sa 4:0.
Piše: Marijan ProjićObjavljeno: 19. ožujak 2016. 20:04

Naplatili su Riječni s kamatama sve što su propustili u posljednjim ogledima s Interom i protiv Zaprešićana upisali najuvjerljiviju pobjedu sezone. Gosti su na Rujevicu stigli bez nekolicine važnih igrača i djelovali prilično nepovezano. Česte su bile rasprave među igračima, osobito u posljednjoj liniji gostiju, ali to, kao ni izmjene koje je napravio Toplak nisu bile od velike pomoći protiv razigrane i na momente lepršave Rijeke.

Riječani su očekivano od prve minute pritisnuli goste i već u četvrtoj minuti, nakon odlične akcije Tomasov „bijele“ dovodi u vodstvo. Bradarić je dugom loptom na desnu stranu poslao Ristovskog koji ubacuje prizemnu loptu u kazneni, a Gavranović povratnom upošljava Tomasova koji elegantno trese mrežu nemoćnog Mrmića.

U 11. Tomasov je krenuo u solo akciju, izborio se za prostor i s vrha kaznenog ciljao lijevi gornji kut, ali lopta je prošla pored gola. Po desnoj strani riječkog napada stigao je i drugi pogodak. Odličan prodor i pravovremeni ubačaj odradio je Brezovec. Do lopte je prvi stigao Bezjak, ali slovenski reprezentativac promašuje loptu, no, na sreću domaćih Gavranović je bio blizu i dovoljno pribran za svoj četvrti gol u dresu Rijeke.

U nastavku u samo dvije minute Rijeka udvostručuje prednost. Samardžić efektno s ruba kaznenog volejem u 65. trese mrežu 23-godišnjeg Ante, sina proslavljenog hrvatskog vratara Marijana Mrmića, a potom se u listu strijelac upisuje i Balaj koji je samo 30-ak sekundi prije ušao u igru umjesto Mateija.

U prvom subotnjem susretu Slaven Belupo je u Koprivnici pobijedio Istru 1961 2:0, a oba gola jer zabio Muzafer Ejupi (20, 51-11m).

U nedjelju su na rasporedu još dvije utakmice. Na Poljudu se sastaju Hajduk i Dinamo, a u Zagrebu će snage odmjeriti Lokomotiva i Split.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 63 boda, Rijeka je druga s dva boda manje, a na trećem mjestu je Hajduk sa 47 bodova. Na zadnjem mjestu je i dalje Zagreb sa svega 10 bodova.