DINAMO - RIJEKA 1:0

Rijeka poražena nakon pet mjeseci, Soudani zabio u nadoknadi za slavlje Modrih

Piše: Alen LesičkiObjavljeno: 06. listopad 2013. 19:40

Dinamo je pobijedio Rijeku golom Soudanija u 3. minuti sudačke nadoknade. Potpuno zasluženo jer su tijekom cijele utakmice 'modri' bili bolji, redali prilike ali i proslavili Vargića koji je do sudačke nadokande bio heroj derbija. No, ubačaj Pamića i naklon glave Soudanija ostavio je bodove u Maksimiru i kupio vrijeme Ivankoviću da u pauzi sredi stanje u svlačionici.

Nakon šamaranja u Sofiji 'modrima' je stiglo do glave da tako više ne može dalje... Protiv Rijeke smo svjedočili novom pristupu Dinama, sasvim drugačijem od onoga protiv Ludogoreca. Od samog početka krenuli su agresivno i motivirno prema Vargiću s jasnim ciljem da što prije odvedu utakmicu u mirne vode. Rijeka? Matjaž Kek se odlučio na povučeniju varijantu što je i logično s obzirom da je imao previše odsutnih igrača (Tomečak, Knežević, Lešković, Škarabot, Sharbini...) da bi krenuo na prvaka otvorenog garda. Tako desetkovani, bilo je jasno da su u metropolu stigli po bod koji im je bio velik poput Učke.

Kek je na travnjak poslao trojicu igrača koji su u karijeri nosili dres Dinama (Krmarić, Maleš i Brezovec), dok su Alispahić, Krstanović i Pokrivač čekali priliku s klupe za rezervne igrače.

Dobar početak Dinama trajao je punih pola sata, no osim nekoliko poluprilika koje su završile u bloku ili iza vratiju nisu ničime kapitalizirali dominaciju. U 31. minuti Ademi je propustio najbolju priliku na utakmici kada je pucao nakon povratne lopte Soudanija, ali vratar Vargić nogom je skinuo njegov udarac. S tom šansom je prestala dominacija domaćina. Gosti su uspostavili kontrolu, a na ruku im je išao i nesigurni Addy koji je u dvije situacije poklonio loptu Riječanima. No, Zelenika je prvo poluvrijeme završio besposlen, bez prilike za intervencijom.

U nastavku je Kek izvadio Kramarića koji je s Benkom bio potpuno odsječen u napadu tijekom prvih 45 minuta. Umjesto njega priliku je dobio Ivan Krstanović. Bivši napadač Dinama Maksimiru se predstavio sjajnim udarcem s lijeve strane odmah po ulasku u igru. Međutim, Zelenika je bio siguran. Prilika Krstanovića bila je najava neke druge Rijeke u nastavku igre. Ofenzivnije su krenuli na Dinamo i na taj način ostavili prostor ispred Vargića kojeg je udarcima testirao Husejinović pa Soudani i Ademi. No, vratar Rijeke predstavio se u vrhunskom izdanju.

Dinamo je u završnici redao priliku za prilikom. Fernandes je pogodio gredu, pa malo kasnije poslao loptu tik pored vratnice. Probao je Beqiraj čiji pokušaj Vargić skreće u korner a volej Soudanija sa svega pet metara odlazi preko vratnice. I kada su svi pomislili da će derbi završiti bez golova, Pamić je nabacio a Soudani glavom donio vrijedna tri boda Dinamu.

DINAMO - RIJEKA 1:0 (Soudani 93')

Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac)

DINAMO: Zelenika 7 - Pinto 6, Addy 5, Šimunić 6, Pivarić 6,5 - Ademi 5,5, Brozović 6 (od 89. Pamić -) - Soudani 7, Husejinović 6 (od 65. Halilović 6,5), Fernandes 7 - Čop 5 (od 74. Beqiraj -)

RIJEKA: Vargić 7 - Boras 6, Datković 6, Marić 6, Bertoša 6 (od 80. Alispahić -) - Močinić 6, Maleš 6,5, Brezovec 6 (od 57. Kvržić 6) - Mujanović 6, Kramarić 5,5 (od 48. Krstanović 6) - Benko 5,5

Žuti kartoni: Pivarić, Ademi (Dinamo); Bertoša, Datković (Rijeka)

KRAJ UTAKMICE

GOOL 93. minuta - Pamić je izveo slobodan udarac s desne strane s tridesetak metara iskosa, a Soudani je bio najviši u skoku i poslao loptu iza leđa Vargića

82. minuta - Mujanović je pokušao udarcem s dvadesetak metara, ali Zelenika lakoćom zaustavlja njegov pokušaj

78. minuta - Obrana Rijeke nije uspjela izbaciti loptu iz šensaesterca, a ona je u konačnici došla ravno na nogu Soudaniju koji ju potom šalje visoko iznad gola

77. minuta - Pinto je ubacio na desetak metara, a Beqirajev udarac glavom efektno zaustavlja Vargić

71. minuta - Pivarić je ubacio u kazneni prostor, a Fernandezov udarac glavom s desetak metara prošao je malo pored desne vratnice

68. minuta - Pivarić je ubacio u kazneni prostor, a Fernandezov udarac glavom odsjeo je na gredi

56. minuta - Brozović je ostavio povratnu loptu za Husejinovića koji s dvadesetak metara šalje bombu prema vratima Rijeke, ali Vargić zaustavlja njegov pokušaj

52. minuta - Husejinović je opalio s dvadesetak metara, ali Vargić brani njegov udarac

49. minuta - Krstanović koji je zamijenio Kramarića odmah se našao u prilici na otvaranju drugog dijela. Krstanović se izborio za udarac iskosa s lijeve strane, ali njegov udarac s ruba šesnaesterca zaustavlja Zelenika

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

32. minuta - Nakon odličnog prodora Soudanija, na odbijenu loptu natrčao je Ademi koji s desetak metara gađa ravno u Vargića

26. minuta - Pivarić je poslao oštru loptu na drugu vratnicu za Soudanija, ali Bertoša ispred njega izbacuje u korner

23. minuta - Nakon brze akcije Modrih, Soudani je opalio s dvadesetak metara, ali lopta se od bloka odbila u korner

19. minuta - Pinto je ubacio u šesnaesterac, a na odbijenu loptu naletio je Husejinović koji s ruba kaznenog prostora pogađa Maleša u bloku

15. minuta - U prvih petnaestak minuta Dinamo diktira tempo i igru, ali još uvijek bez većih prilika s jedne i druge strane

2. minuta - Pivarić je dao za Fernandeza koji iskosa s desetak metara pogađa u blok riječke obrane

1. minuta - Utakmica je počela!

21. rujan 2024 11:55