Dinamo Zagreb's Leandro Cufre (L) and Club Brugge's Wilfried Dalmat (R) fight for the ball during their group D Europa League football match, between Belgian football Club Brugge and Croatian Dinamo Zagreb, in Bruges on November 4, 2010, the fourth day of the group stage. AFP PHOTO / BELGA / BRUNO FAHY - YORICK JANSENS
CLUB BRUGGE - DINAMO 0-2

Sammir i Bišćan u samo četiri minute sredili Brugge, PAOK pokvario 'večer u plavom'

Nakon pobjede PAOK-a utrka za prva dva mjesta nastavlja se u troje, a Villarreal će imati imperativ svladati hrvatskog prvaka u sljedećem kolu da bi bio barem drugi!
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 04. studeni 2010. 17:53

Nogometaši Dinama u Bruggeu su nadoknadili propušteno u Maksimiru prije dva tjedna, ali zbog pobjede PAOK-a nad Villarrealom sad tek mogu još više žaliti za promašajima otprije 14 dana. Sada se, naime, utrka za prva dva mjesta nastavlja u troje, a španjolski predstavnik imat će imperativ svaldati hrvatskog prvaka u sljedećem kolu da bi bio barem drugi!

Momčad Vahida Halilhodžića je uzvratno nadmetanje s oslabljenim Clubom Bruggeom odlučila u 2. poluvremenu, kad se Sammir pogotkom i asistencijom Bišćanu iskupio za onaj nesretni četrvtak, no ovakav miran, staložen i sve više mangupski Dinamo uopće nije bez izgleda u Valenciji 1. prosinca...

Vahino iznenađenje s početnom postavom imalo je za cilj držati nulu barem do poluvremena, a pojačavati napad. I doista, Dinamo je u prvi 45 minuta uspio nametnuti ritam koji njemu odgovara, HNL-ovski, izostali su željeni juriši domaćina, štoviše, agresivniji u duelima bili su gosti, pomalo i mangupi, kako Vaha zahtijeva, ali bezopasni, bezidejni i neodlučni u igri prema naprijed.

Domaćin je bio dodatno oslabljen, osim najboljeg strijelca Vargasa koji odrađuje drugu od tri utakmice suspenzije, dan prije utakmice zbog ozljede je otpao Vadis Odjidja, najbolji igrač prvog nadmetanja, koji je tada zaustavio Sammira. Ovoga puta Sammir je za suparnika imao višljeg i puno manje motoričnog Simaeysa, no osim u dva slučaja, dobro su ga udvajali Geraerts i Blondel. S druge strane, Perišić je zaigrao na lijevom krilu gdje ga je odlično blokirao Vrsaljko, Cufré i Calello imali su zadatak blokirati Dalmata, koji nije bio ni približno opasan kao u Zagrebu.

Club Brugge je stvorio samo dvije prigode, koje nisu bile plod smislenih akcija, nego iznenadnih dugih lopti, no prvo je Gerarets neometan sesna pucao u vanjski dio mreže, a pred kraj poluvremena Cufré je u zadnji čas izbio loptu ispred Dalmata.

Otpočetka 2. poluvremena igralo se na Bruggeova vrata, probudio se Badelj, počeo je Dinamov sitni vez. Prvo je Sammir pobjegao najslabijoj karici domaćih Donku, a nakon što je s druge strane Kelava skinio udarac glavom Geraertsa, Bišćan je nadskočio Donka na ubacivanje iz Sammirova slobodnjaka i eto sigurnih 0-2, koji su dinamovci sačuvali u maniri najboljih talijanskih momčadi, na užas na 'fair-play' naviknutih domaćih navijača. To je taj mangupluk na kojem je inzistirao Vaha!

Pogotke pogledajte ovdje!

Europa liga, 4. kolo

skupina D

Club Brugge - Dinamo Zagreb 0-2 (Sammir 55, Bišćan 59)

PAOK - Villarreal 1-0 (Vierinha 70)

Redoslijed: 1. Dinamo Zagreb 7, 2. PAOK 7, 3. Villarral 6, 4. Club Brugge 2.

Club Brugge - Dinamo 0-2 (Sammir 55' Bišćan 59')

Kraj utakmice

Kraj u Solunu. PAOK je uzeo sva tri boda protiv Villarreala

79. minuta - Izmjena! Calello je izašao, Barbarić ušao u igru

78. minuta - Odlična obrana Kelave. Lestienne je pucao s vrha 16-erca, a golman Dinama uspio je skrenuti loptu u korner

73. minuta - Chago je dobio loptu i imao je boljih rješenja od udarca koji nije išao u okvir gola

71. minuta - Kouemaha je pucao preko gola

U Solunu se igra 70. minuta. PAOK je poveo protiv Villarreala golom Vieirinhe

59. minuta - GOOOL! Sammir je ubacio iz slobodnog udarca i Bišćan je glavom zakucao loptu u mrežu

58. minuta - Kelava je uspio odbiti sjajnu ubačenu loptu

55. minuta - GOOOL! Sjajni Milan Badelj dao je sjajnu loptu za Sammira koji se iskupio za promašeni jedanaesterac u Zagrebu

54. minuta - Badelj je proigrao Beqiraja koji iz okretaja puca u De Vliegera

Dinamo igra u istom sastavu, Lestienne je ušao umjesto Dalmata u momčadi Bruggea

Drugo poluvrijeme

40. minuta - Koumaha je dao loptu za Dalmata, no Cufre ju je u zadnji trenutak izbio

38. minuta - Perišić je proigrao Kouemahu koji je dao povratnu loptu za Geraertsa čiji udarac s vrha 16-erca odlazi preko vratiju Kelave

23. minuta - Cufre je krivo procijenio let lopte i Geraerts se našao u dobroj prilici. Lopta je prošla pokraj gola

14. minuta - Kelava je bez problema ukrotio dalekometni pokušaj Donka

12. minuta - Nije bilo pravih prilika do sada. Utakmica je rastrgana, obje momčadi puno griješe u dodavanjima

5. minuta - Gužva pred Kelavom. Na ubačaj sa strane nije dobro reagirao Geraerts. Lopta se odbila na vrh 16-erca i nogometaši Dinama uspjeli su je odbiti

Utakmica je počela

Odgoda početka utakmice. Utakmica će kasniti 10 minuta jer su oko stadiona velike gužve i susret će krenuti kada gledatelji uđu na stadion.

Oko 15.000 navijača je na stadionu, a od toga 100-njak njih su simpatizeri Dinama.

Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Bišćan, Tonel, Cufre - Badelj, Calello, Chago - Ibanez, Sammir - Beqiraj

Trener: Vahid Halilhodžić

Club Brugge: De Vlieger - Camozzato, Hoefkens, Donk, Junior Diaz - Simaeys, Geraerts, Blondel - Perišić, Dalmat - Kouemaha

Trener: Adrie Koster

Utakmica kasnila zbog prometa

Dogodilo se to već nekoliko put u Ligi prvaka, a dočekali smo, eto, da se dogodi i nekom našem klubu. Utakmica je, naime, odgođena na 15 minuta zbog gužve u prometu, jer svi navijači koji su kupili kartu nisu stigli napuniti stadion. Delegat je dao zeleno svjetlo, Uefi je spektakl na prvom mjestu, a za to treba pun stadion. Na koncu se skupilo 24 od 29.000 mogućih gledatelja, među kojima i 200-injak navijača Dinama na južnoj tribini, te 20-ak VIP-ovaca, no uspjeli su da ih se čuje.

22. travanj 2024 05:56