DINAMO - ZAGREB 1-1

Senzacija u Maksimiru, Stepčić i Livaković uzeli Modrima bodove

Piše: Branko StipkovićObjavljeno: 24. kolovoz 2014. 19:51

U posljednjem susretu 6. kola Prve HNL Dinamo i Zagreb su pred 500-tinjak gledatelja na stadionu Maksimir odigrali 1-1.

U odnosu na gostovanje kod Petrolula Zoran Mamić je u momčadi ostavio tek vratara Eduarda, Soudanija i Čopa. Za Dinamo je debitirao Boras, Goncalo je zaigrao na mjestu stopera uz Sigalija dok je priliku od prve minute dobio mladi Ćorić. No, izostanak glavnih vedeta nije se osjetio na igri Dinama u prvome dijelu. Već u 9. minuti Luis Ibanez je pogodio iz slobodnog udarca za 1-0 nakon što je prekršaj izborio Ćorić. Prethodno je mlada nada pogodila gredu ali i izašla iz igre nakon ozlijede. Zagreb? Osim prilike Stepčića koji je uhvatio na krivoj nozi Goncala, gosti nisu pružili ništa vrijedno spomena.

A onda je u nastavku izašao neki drugi Zagreb. Izostanak kvalitete zamjenili su fanatičnom trkom i borbenošću a takav pristup im se vratio fantastičnim pogotkom Stepčića nakon kardinalne greške Sigalija u 60. minuti! Do kraja je Dinamo svim silama pokušavao do izjednačenja, ali Domagoj Livaković je fantastično zaustavio pokušaje domaćina ali i gostiju koji su u panici pucali glavom na svoj gol...

I tako je predsjednik i trener “naturščik” Dražen Medić uzeo veliki bod kod sportskog direktora i trenera Zorana Mamića! Bod koji nitko nije očekivao, vjerovatno niti on sam ali i bod koji će pomoći Zagrebu u borbi za ostanak u elitnom društvu.

REZULTATI

Dinamo - Zagreb 1-1 (Ibanez 9 / Stepčić 62)

Lokomotiva - Rijeka 2-1 (Sovšić 71-11m, Špikić 82-autogol / Jahović 75)

Osijek - Hajduk 2-0 (Baraban 27, Glavaš 74)

Split - Slaven Belupo 2-0 (Rog 68, Bilić 73)

Subota:

Zadar - Istra 1961 1-1 (Šimurina 45+1 / Radonjić 74)

10. Slaven Belupo 6 1 1 4 4-14 4

DINAMO - ZAGREB 1-1 (Ibanez 9/ Stepčić 57)

KRAJ UTAKMICE

82. minuta - Jurendić je umalo zabio autogol. Na sreću Zagreba, Livaković je bio pribran i obranio udarac svog kapetana

81. minuta - Ponovno je Stepčić zaledio Maksimir. Napadač Zagreba odapeo je sa 20-tak metara, a lopta je fijuknula tik uz lijevu vratnicu Eduardovog gola

78. minuta - Pjaca je snažno pucao sa 16 metara, a Livaković fantastično obranio

GOOOOL 57. MINUTA - Fantastičnim pogotkom Stepčić je šokirao Maksimir. Na jednu prilično bezazlenu loptu Sigali je nespreno reagirao i lopta se odbila do Stepčića koji iz prve, sa 25 metara, lobao loše poslavljenog Eduarda za izjednačenje

52. minuta - Najbolja prilika za Zagreb!! Krovinović je gurnuo loptu Bobanu koji zaobilazi istrčalog Eduarda i promašuje prazan gol

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

40. minuta - Andrijašević je ubacio u sredinu te idealno poslužio Brozović koji iz idealne pozicije puca preko gola

36. minuta - Iz prve prave akcije gosti su umalo poveli. Stepčić je ubacio, a Goncalo nespretno reagirao, no golje spasio Eduardo fantastičnom reakcijom

33. minuta - Mladi Ćorić je izašao iz igre zbog ozljede, a umjesto njega ušao je Brozović

27. minuta - Ibanez je šutirao iz slobodnog udaraca s 25 metara, lopta je išla preko živog zida, ali Livaković je ovoga puta odlično reagirao

24. minuta - Ćorić je sjajno prošao tri igrača i proigrao Čopa koji idealno gura Soudanija, a njegov udarac s vrha kaznenog prostora Livaković brani

GOOOOL 9. MINUTA - Zagreb nije izdržao niti deset minuta. Argentinac Ibanez je iz slobodnog udarca doveo Dinamo u vodstvo

5. minuta - Vukojević je izbacio Ćorića u sjajnu priliku, no mladi nogometaš Dinama pogađa vratnicu