Koprivnica, 021010.Na gradskom stadionu u Koprivnici igra se 10 kolo Prve HNL izmedju Slaven Belupa i NK Cibalia.Na slici:Dalibor Poldrugac NK Slaven Belupo i Dino Kresinger NK Cibalia .Foto: Nikola Wolf / Cropix / Podravski list
 Nikola Wolf / CROPIX / Podravski
PRVA HNL 10. KOLO

Split na vrhu, Šibenik na Stanovima demolirao Zadar, Rijeka ugasila Lokomotivu

Gračan najavu Lokomotivinog gostovanja počinje riječima, 'Nakon tri uzastopna poraza oko slijedeće utakmice nema puno mudrosti, ništa nas ne zanima osim pobjede’
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 02. listopad 2010. 19:50

Split je pobjedom nad Osijekom barem na 24 sata preuzeo vrh Prve Hrvatske nogometne lige. Momčad sa Starog placa slomila je otpor Osječana tek u 83. minuti nakon što je Golubović pogodio s bijele točke. U jednoj od najslabijih domaćih utakmica sezone Zadar se posve ponudio susjedima koji su sigurnom i čvrstom igrom, te nadasve velikom preciznošću više nego zasluženo uzeli pobjedu. Štoviše, Zadar je dobro i prošao jer je gotovo svaki izlazak „narančastih“ u njihove polje mirisao je na pogodak, pa se čak i Ježinu može nagraditi ocjenom više.

Šibenčane je predvodio Mehmed Alispahić , ali iznimno visoku ocjenu zavrijedio je daroviti Antonio Jakoliš. Pokazao se mladi reprezentativac sa Šubićevca pravim draguljem u dvoboju u kojem su Šibenčani u konačnici rezultatski posve ponizili Zadrane i domaće navijače „ranije“ otjerali sa tribina koji nisu mogli gledati užas koji im je priredila zadarska momčad!

Slaven Belupo i Cibalia su miroljubivo podjelili bodove u Koprivnici. Rijeka je pak prekinula seriju od četiri uzastopna poraza, a svoj bijes iskalili su na Lokomotivi. Momčad Nenada Gračana tako se priključila vodećim momčadima lige, a na ruku im je išao i remi Zagreba u Varaždinu.

Rezultati 10. kola Prve HNL: Rijeka - Lokomotiva 3-0, Zadar - Šibenik 1-4, Split - Osijek 1-0, Slaven Belupo - Cibalia 1-1, Varaždin - Zagreb 0-0, HD - Inter 0-0

3-0 Čaval (79)

79. minuta - Pitanje pobjednika na Kantridi je riješeno.Kristijan Čaval je zabio za 3-0

2-0 Kreilach (66)

66. minuta - Kreilach je zabio na identičan način kao i Rodić. Nakon centaršuta bio je najviši u skoku.

1-0 Rodić (25)

25. minuta - Ivan Rodić je na Kantridi zabio nakon što je nadskočio obranu Lokosa.

Rijeka - Lokomotiva 3-0

Stadion Kantrida; Sudi: Andrej Burilo (Osijek)

Rijeka (4-3-1-2): Lisjak - Švrljuga, Čagalj, Budicin, Čaval - Baković, Landeka, Kreilach - Štrok - Đalović, Rodić

Lokomotiva (4-2-3-1): Picak - Horvat, Bagarić, Komorski, Pivarić - Sopić, Poljak - Havojić, Sivonjić, Antolić - Bule

1-1 Bagarić (84)

84. minuta - Bivši Cibalijin prvotimac Davor Bagarić iz slobodnog udarca je sa 20 metara pogodio za izjednačenje

0-1 Bartolović (50)

50. minuta - Mladen Bartolović doveo je goste iz Vinkovaca u vodstvo

Slaven Belupo - Cibalia 1-1

Gradski stadion; Sudi: Igor Pristovnik (Zagreb)

Slaven Belupo (4-3-2-1): Rodić - Purić, Kokalović, Maras, Bagarić - Gregurina, Nynkeu, Poljak - Vojnović, Delić - Tepurić

Cibalia (4-2-3-1): Matković - Radotić, Tomić, Lučić, Čuljak - Mazalović, Jurić - Bartolović, Grgić, Vitaić - Kresinger

1-0 Golubović (83-11m)

83. minuta - Pehar je pao u dvoboju s Lukačevićem, a Golubović rutinski pogodio iz kaznenog udarca

Split - Osijek 1-0

Park mladeži; Sudi: Draženko Kovačić (Križevci)

Split (4-2-3-1): Vuković - Radnić, Milović, Vidić, Budiša - Lojić, Pr. Šimić - Bučan, A. Vitaić, Obilinović - Golubović

Osijek (4-1-3-2): Kardum - Šorša, Čaušić, Gavrić, Stojkić - Pušić - Jugović, Kurtović, Kvržić - Miličević, Nikšić.

Varaždin - Zagreb 0-0

Stadion Vateksa; Sudi: Davor Grizelj (Vinkovci)

Varaždin (4-2-3-1): Krklec - Conjar, D. Škvorc, Sušac, Kvesić - Punčec, Brezovec - Sačer, Šafarić, Golubar - Vugrinec

Zagreb (4-2-3-1): Višić - James, M. Pavlović, Tokić, Ivanković - Jefthon, Jugović - Jurendić, Oršulić, Abdurahimi - Krstanović.

1-4 Georgievski (76)

76. minuta - U strijelce se upisao i Daniel Georgievski

1-3 Jelić (66.)

65. minuta - Jelić je trećim pogotklom za goste iz Šibenika bacio Zadrane na koljena.

Zadar od 50.minute igra s igračem manje. Isključen je Banović

1-2 Alispahić (54.- 11m)

56. minuta - Alispahić se ponovno upisao u listu strijelaca. Ovoga puta s bijele točke.

1-1 Alispahić (27)

27. minuta - Alispahić je ekspresno izjedančio nakon neopreznosti obrane Zadra.

1-0 Santini (20.- 11m)

20.minuta - Zadrane je u vodstvo doveo Santini pogotkom s bijele točke. Rukom je u 16-tercu igrao Husmani.

Zadar - Šibenik 1-4

Stadion Stanovi: Sudi: Marijo Strahonja (Zagreb)

Zadar (3-4-1-2): Ježina - Glumac, Con, Puljić - J. Bilaver, Begonja, Pezo, Šare - Mršić -– Gospić, Santini

Šibenik (4-2-3-1): Blažević - Georgievski, Kartelo, Medvid, Jurčević - Bačelić-Grgić, Husmani - Jakoliš, Alispahić, Božić - Tokić

03. svibanj 2024 12:03