Tom Dubravec/Cropix
FULHAM - SPLIT 2-0

Splitovci zaigrali tek u drugom poluvremenu, Fulham zabio dva gola i prošao dalje

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 04. kolovoz 2011. 22:36

Svi hrvatski predstavnici oprostili su se od Europa lige u 3. pretkolu ovog natjecanja. Nakon Varaždina i Hajduka, ispali su i nogometaši Splita.

Od momčadi Ivana Katalinića na svome je Craven Cottageu s 2-0 bolji bio engleski Fulham. Kako je prošlotjedna utakmica u Dugopolju završila rezultatom 0-0, londonski je klub pobjedom izborio završnu rundu kvalifikacija za drugo europsko natjecanje po kvaliteti.

Andrew Johnson je u 19. minuti doveo Fulham u vodstvo nakon ubacivanja Damiena Duffa iz kornera. Upravo je Johnsona u 56. minuti Velimir Vidić srušio u šesnaestercu, a kazneni je udarac uspješno realizirao Danny Murphy, postavivši konačan rezultat.

Splićani su, inače, u drugi dio utakmice ušli puno hrabrije. Stvorili su nekoliko dobrih pruilika, a najveću je imao Goran Milović koji je u 61. minuti pogodio gredu. Ante Vitaić je iz slobodnog udarca pucao nekoliko centimetara pored vratnice, a dvaput je solidne udarce Predraga Šimića obranio Mark Schwarzer.

Fulham - Split 2-0 (Johnson 19' Murphy 56' 11m)

KRAJ

90. minuta - Kasami je iz slobodnog udarca zaprijetio Vukoviću, no lopta je prošla iznad gola

85. minuta - Schwarzer je jedva izbio loptu nakon sjajnog udarca u rašlje Šimića. Šteta, Splitovci su zaslužili barem jedan gol

75. minuta - Schwarzer je odbio pokušaj Obilinovića u korner

72. minuta - Duff je neprecizno pucao pokraj vrata Vukovića

71. minuta - Čop je pucao ravno u golmana Fulhama

68. minuta - Šimić je pucao izdaleka ravno u Schwarzera

62. minuta - Milović je uspio zahvatiti ubačaj nogom i pogodio je gredu

61. minuta - Baraban je izašao, ušao je Obilinović

56. minuta - GOOOL! Split je dobio gol iz kaznenog udarca. Vidić je napravio prekršaj nad Johnsonom u 16-ercu i sudac je pokazao na bijelu točku. Murphy je bio precizan

49. minuta - Ante Vitaić zamalo je pogodio gol. Iz slobodnog udarca pucao je snažno, no lopta je prošla tik uz vratnicu

Drugo poluvrijeme

33. minuta - Murphy je snažno pucao, Vuković je uspio ukrotiti loptu

28. minuta - Dempsey je pucao s vrha 16-erca i lopta je prošla uz vratnicu

19. minuta - GOOOL! Domaćini vode 1-0. Pogodak je postigao Johnson glavom nakon kornera koji je izveo Duff

Utakmica je počela!

Fulham: Schwarzer - Riise, Hangeland, Hughes, Baird - Briggs, Etuhu, Murphy, Duff - Zamora, Johnson

Trener: Martin Jol

Split: Vuković - Vidić, Križanac, Milović - Budiša, Erceg, Vitaić, Šimić, Marčić - Čop, Baraban

Trener: Ivan Katalinić

23. rujan 2024 12:26