CROPIX
NAVIJAČI

STIGLE NOVE KAZNE ZA VELIKI DVOJAC HRVATSKOG NOGOMETA Dinamu stigao račun za 4 baklje, Hajduku zbog bakljade četiri puta veća kazna

Piše: Iva PrpićObjavljeno: 20. ožujak 2019. 22:31

Nakon prijava službenih osoba s utakmica 25. kola Hrvatske Telekom Prve lige, disciplinski sudac Alan Klakočer donio je odluke o kaznama.

Hajdukov nogometaš Oleksandr Svatok, te nogometaš Istre 1961 Daniel Arnaud Ndie, kažnjeni su s jednom utakmicom zabrane igranja, te novčanim kaznama od 3.000 kuna zbog dvije javne opomene. Ndie je crveni karton dobio u porazu njegove momčadi na gostovanju kod zaprešićkog Intera (3:1), dok je Svatok “pocrvenio” u uvjerljivoj pobjedi Bilih protiv Rudeša (3:0) na Poljudu dobivši oba žuta kartona u samoj završnici utakmice (u 88. 90. minuti).

Nekažnjeno nisu prošli ni navijački neredi tijekom utakmice Gorice i Dinama. Zbog četiri upaljene baklje Bad Blue Boysa u 70. minuti susreta GNK Dinamo je kažnjen novčanom kaznom u iznosu od 8.000 kuna, dok će Gorica kao organizator morati izdvojiti 5.000 kuna. Navijačkih ispada nije nedostajalo ni na utakmici između Rijeke i Osijeka na Rujevici. Zbog neprimjerenog skandiranja navijačke skupine Kohorta, čime je ostvaren prekršaj 88. DP HNS-a, NK Osijek kažnjen je s 20 tisuća kuna.

Najveću kaznu dobio je Hajduk, koji će zbog ukupno 30 pirotehničkih naprava, koje je Torcida zapalila uoči gostovanja Rudeša u nedjelju, morati platiti 30 tisuća kuna. Splitski klub je i u veljači financijski stradao kada su njegovi navijači na utakmici protiv Lokomotive zapalili ukupno 33 pirotehnička sredstva. Tada su Bili morali izdvojiti 40 tisuća kuna.

GNK Dinamo i Osijek kažnjeni su zbog momčadskih prekršaja, odnosno zbog pet opomena na utakmici, sa po 5.000 kuna.

28. travanj 2024 05:58