VARAŽDIN - DINAMO (B) 1-2

Varaždin može žaliti za propuštenim prilikama, Dinamo (B) nastavlja europski put

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 04. kolovoz 2011. 18:02

Nogometaši Varaždina nisu se uspjeli plasirati u 4. pretkolo Europa lige nakon što su pred svojim navijačima poraženi od bukureštanskog Dinama s 2-1.

Varaždinci su se prošli tjedan iz glavnog rumunjskog grada vratili s obećavajućih 2-2 iz prve utakmice, ali nisu znali iskoristiti prednost na domaćem terenu. Dinamo je poveo u sedmoj minuti. Glavom je pucao Marius Niculae, Denis Krklec je njegov udarac sjajno obranio, ali lopta se odbila do Ionela Danciulescua koji nije propustio priliku.

Samo sedam minuta kasnije momčad Samira Toplaka je izjednačila i u tim trenucima ponovno držala prolaz u završno pretkolo u svojim rukama. Strijelac je bio Josip Golubar koji je natrčao na odbijenu loptu poslije udarca Dominika Glavine kojeg je odlično proigrao Mario Sačer.

U 26. minuti Dinamo je došao do nove prednosti, pokazalo se i do konačnog rezultata koji je Rumunjima bio dovoljan za prolaz. I ovaj je put lopta u mreži završila nakon "odbijanca". Krklec je obranio slobodan udarac Gabriela Torjea, ali ne i šut natrčalog Catalina Munteanua.

Europa liga, 3. pretkolo, uzvratna utakmica:

Varaždin – Dinamo Bukurešt 1-2 (Golubar 14 / Danciulescu 7, Munteanu 26), prva utakmica 2-2

VARAŽDIN - DINAMO (B) 1-2 (Golubar 16' / Danciulescu 6' Muntenau 26' )

KRAJ

76. minuta - Pokušao je Nikola Šafarić iz slobodnog udarca, ali lopta je otišla malo pored lijeve vratnice vratara Balgradeana

69. minuta - Nakon greške gostujućeg vratara, lopta se na desetak metara odbila do Gluhaka čiji udarac završava visoko iznad grede

66. minuta - Krklec zaustavlja još jedan opasan pokušaj gostiju

58. minuta - Munteanu je pokušao s dvadesetak metara, ali Krklec je još jednom bio siguran

52. minuta - Danciulescu je snažno opalio s 18 metara, ali njegov udarac zaustavlja vratar Krklec

Drugo poluvrijeme

43. minuta - Vugrinec je snažno pucao izdaleka, Balgradean je uspio odbiti loptu, no nitko od Varaždinaca nije uspio doći do nje

41. minuta - Tkalčić je uputio udarac prema vratima Dinama, no lopta je otišla visoko iznad gola

26. minuta - GOOOL! Munteanu je zabio pogodak nakon što je došao do odbijene lopte. Krklec je uspio obraniti Torjeov pokušaj iz slobodnog udarca, na odbijenu loptu nitko iz obrane Varaždina nije došao i Munteanu je to iskoristio za novo vodstvo

18. minuta - Vugrinec je sjajno proigrao Sačera koji izbliza promašuje gol. Sjajna prilika za vodstvo

16. minuta - GOOOL! Glavina je iskosa puca i Balgradean je uspio obraniti njegov udarac. Na odbijenu loptu je naletio Golubar i pospremio ju u mrežu

13. minuta - Alexe je dobio žuti karton

11. minuta - Torje je pucao iznad gola

6. minuta - GOOOL! Danciulescu je zabio pogodak nakon što je odbijena lopta došla do njega. Prvo je Krklec sjajno obranio pokušaj glavom Niculaea iz blizine, no udarac kapetana protivničke momčadi nije mogao zaustaviti

Utakmica je počela!

Varaždin: Krklec - Tkalčić, Conjar, Gluhak, Šimek - Brlečić, Šafarić - Sačer, Glavina, Golubar - Vugrinec

Trener: Samir Toplak

Dinamo (B): Balgradean - Rus, Scarlatache, Moti, Diabate - Torje, Kone, Munteanu, Alexe - Danciulescu, Niculae

Trener: Liviu Ciobotoraiu

20. rujan 2024 17:04