DOBAR NOGOMET U PULI

Veliki preokret Istre na Drosini! Puljani u drugom dijelu bacili Lokomotivu na dno lige

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 18. kolovoz 2014. 01:04

Puljani su odmah željeli pritiskom doći do prednosti, međutim, osim dalekometnog pokušaja Špehara, Lokomotiva je mirno odbila pritisak domaćina . Za Istru 1961 su rano stigle loše vijesti jer se u 9. minuti ozljedio Vučko umjesto kojeg ulazi Matoš što dodvodi do promjena u Istri 1961, ali tek nakon punih pet minuta pa nije jasno što je pulska klupa čekala što je kažnjeno pogotkom Rukavine. U međuvremenu su domaćini s desetoricom umalo stigli do pogotka, nakon ubačaja Blagojevića Radonjić je glavom prebacio loptu na gredu, da bi u protunapadu Rukavina u 14. minuti lijepo prošetao pulskom obranom i lako matirao nemoćnog Brkića - 0:1.

Izlaskom Vučka mjesto stopera preuzeo je Obšivač, a Pavlović se povukao u obranu dok je ispred njega preselio Vukman. Matoš je uveo živost u pulski srednji red i upravo nakon njegova prodora Špehar je imao izglednu prigodu za udarac ali su lokosi uspjeli blokirati pokušaj. Bio je to tek bljesak domaćina koji je izgledao ošamućeno nakon gostujućeg vodstva, a koliko su lokosi u tim trenucima bili samouvjereni pokazuje i da na slobodnjak Blagojevića, unatoč snažnom udarcu pulskog veziste, nisu postavili «živi zid». No, Puljani se nisu predavali, pa u 24. minuti Vukman izbacuje Radonjića iza leđa gostujuće obrane ali Zelenika spriječava izjednačenje.

Bio je to znak da počne ospjedanje šesnaesterca Lokomotive koja se u potpunosti povukla na svoju polovicu čekajući prigodu iz kontranapada. Gostima ubrzo prijeti neprecizni Pavlović, da bi prigodu utakmice u 32. minuti propustio Špehar nakon što se sjajno okrenuo s loptom nakon traljavog udarca Vukmana ali je loptu s pet metara poslao pored vratnice. Do odmora su još Zeleniki zaprijetili Radonjić i Blagojević, a Puljani su sve više solirali i imali potez više. Ipak, stigli su domaći do pogotka Radonjića, ali označeno je zaleđe.

U nastavak se ušlo nepromijenjenih sastava i taktičkih postavaka, a Istra 1961 je još žešće krenula po pogodak izjednačenja potpuno zabivši Lokomotivu u šesnaesterac pa su se ubrzo domaći navijači radovali jer us vega sedam minuta Puljani su triput zatresli mrežu protivnika. Tomić je u 51. minuti ubacio iz skraćenog kornera a Radonjić na dva metra nadvisio Leku u Zeleniku za izjednačenje 1:1. Puljani su još jače pritisnuli i igrači Lokomotive sve su više privrgavali prekršajima. Kazna je uslijedila u 56. minuti kada Tomić ponovno ubacuje, Radonjić je kratak ali Zelenika loše reagira pa Matoš odbijanac šalje u mrežu – 2:1. Svega dvije minute kasnije Radonjić je pokazao da itekako nije zaboravio tresti mreže, od centra je vukao loptu i s ruba šesnesterca drugi put zatresao mrežu gostiju – 3:1.

Pokušala se Lokomotiva vratiti u utakmicu ali prvo Brkića zaustavlja Mišića, a potom Blagojević blokira udarac Šovšića. No, mogao je Radonjić do hat-tricka u 64. minuti nakon što ga je sjajno uposlio Heister a s pet metara «Švabo» šalje loptu nebu pod oblake. Lokomotiva jednostavno nije imala odgovora za domaćina pa Ivaković iz igre vadi oba naoadača, Rukavinu i Mišića. Upravo je svježi Čabraja u 71. minuti nakon zaspale reakcije pulske obrane smanjio domaće vodstvo i vratio neizvjesnost u finišu, a minutu potom Pejin propušta dodijeliti drugi žuti karton Leki zbog prekršaja na centru igrališta, a Ivković ga pametno mijenja Begonjom netom nakon što je Pavličićev šut fijuknuo pored vratnice Brkića.

Slika se u tren promijenila, sada je Lokomotiva preselila igru pred pulski šesnaesterac, a Pamić je s Baturom umjesto Tomića išao učvrstiti obranu. Kružili su lokosi oko pulske obrane, domaći su panično izbijali loptu, a Pavičić je ponovno prijetio već svladanom Brkiću. Pamić je tjerao svoje igrače da izađu iz krila vratara, međutim, strah od primljenog pogotka je bio jači. U 86. minuti Radonjić je ima loptu odluke nakon što ga je Obšivač izbacio na praznu gostujuću polovicu ali je njegov lob bio izrazito neprecizan.

REZULTATI 5. KOLA,

Petak:

Dinamo - Split 1-0 (Čop 45)

Subota:

Rijeka - Slaven Belupo 3-0 (Tomečak 7, Kramarić 9, 35)

Hajduk - Zadar 6-0 (Caktaš 12-pen, Maglica 25, 72, Kouassi 32, 51, Gotal 55)

Nedjelja:

Zagreb - Osijek 1-2 (Jurendić 29-11m / Jonić 16, 87)

Istra 1961 - Lokomotiva 3-2 (Radonjić 51, 57, Matoš 56 / Rukavina 14, Čabraja 70)