Damir Krajac / CROPIX / CROPIX
NE ZANJU ZA PORAZ

U posljednjoj utakmici jesenskog dijela sezone Rijeka je na Rujevici s minimalnih 1-0 svladala Istru. Bila je to osma pobjeda za redom protiv Puljana kojom su „bijeli“ na zimsku pauzu otišli sa šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranim Dinamo, ali i s rekordnih 52 boda osvojena u prvom dijelu sezone okončane bez poraza.
Piše: Marijan ProjićObjavljeno: 17. prosinac 2016. 12:38

------------------------------------------------------------------

RIJEKA - ISTRA 1:0 (Andrijašević 37')

Stadion: Rujevica. Gledatelja: 4200. Sudac: Goran Gabrilo (Split)

RIJEKA (4-2-3-1): Prskalo – Zuta, Mitrović, Elez, Ristovski – Mišić, Bradarić – Matei (od 74. Ajayi), Andrijašević (od 83 Maleš), Vešović (od 89. Martić) – Gorgon

ISTRA (4-2-3-1): Ivušić – Bertoša, Georgiev, Gojković, Miloš - Paracki, Mitrevski - Prelčec, Stepčić (od 70. Puclin), Gržan – Solomon

Nisu Riječani nimalo podcijenili goste iz Pule kao što se tome nadao privremeni trener Istre Darko Raić Sudar. Momčad Matjaža Keka krenula je angažirano i poletno od prve minute u pokušaje probijanja gustog bloka koji su gosti postavili pred svoja vrata. Bradarića u 2., a minutu kasnije i Ristovski isprobali su zagrijanost vratara Istre i otvorili pravu ofenzivu. U prvih 20 minuta „bijeli“ su uputili osam udaraca (tri u okvir), ali mreža Istre zatresla se tek u 38. kada je Andrijašević s pet metara od vratnice matirao nemoćnog Ivušića. Velike zasluge za gol idu na račun Vešović koji je sjajno prošao pored Georgieva po lijevoj strani, ubacio prizemnu loptu koju je spremno dočekao Andrijašević. Bila je to ujedno i najljepša akcija kojom je domaća momčad uspjela doći do prednosti.

Drugo poluvrijeme donijelo je nastavak dominacije domaće momčadi. U dva navrata Gorgon, te jednom Mišić pokušali s udarcima izvan kaznenog prostora, ali Ivušić se nije dao iznenaditi. U nekoliko navrata Istra je pomalo sramežljivo izašla na polovicu domaćina, ali otvorilo je to i poneku pukotinu ud obrani. U 68. Mibšić je osvojio loptu na sredini terena, gurnuo loptu u dubinu za Andrijaševića koji je nakon kontakta s Bertošom pao u kaznenom prostoru, ali sudac Gabrilo koji je bio je blizu nije zaustavio igru. Na određeni način to je probudilo goste i Puclina koji je u 70. ušao u igru i unio nešto živosti, odlično je proigrao Solomuna, ali njegov udarac zaustavlja Prskalo.

Posljednjih desetak minuta Istra je uspostavila ravnotežu, ali najbolju prigodu za gol imao je u 83. Andrijašević koji nakon ubačaja Ristovskog pogađa stativu. U samoj završnici Bertoša, nekadašnji igrače Rijeke uputio je pravu bombu s 30-ak metara, ali Prskalo je ponovno bio odličan i Rijeka je jesenskim naslov proslavila pobjedom.