Piše: Tomo NičotaObjavljeno: 11. travanj 2021. 21:06

LOKOMOTIVA - DINAMO 0:2 (Gvardiol 30', Atiemwen 70')

LOKOMOTIVA (4-5-1): Hendija - Cipetić (od 77. Hadžić), Lešković, Papadopulos, Marković (od 84 Musa) - Kallaku (od Chaija), Cokaj, Maleš, Marić - Marin (od 84. Stojković)- Šimić (od 84. Kačavenda) Trener: Samir Toplak.

DINAMO (4-2-3-1): Livaković - Stojanović, Lauritsen, Perić, Gvardiol (od 58. Čabraja) - Ademi (od 58. Oršić), Franjić (od 83. Mišić) - Kastrati (od 69. Atiemwen), Majer, Ivanušec - Tolić (od 69. Jakić). Trener. Damir Krznar.

----------------------------------------------------------------------------------

Dinamo ovaj put nije kiksao, pobjednički je prošao kroz Kranjčevićevu i tako podebljao crni niz Samira Toplaka, koji ni u 29. pokušaju nije uspio pobijediti maksimirsku momčad.

Dinamo je dobtinik, a Lokomotiva gubitnik vikenda. Momčad Damira Krznara iskoristila je Osijekovo proklizavanje u Koprivnici, pobjegla je Osječanima za dva boda, za desetak dana očekuje nas i taj veliki obračun u Gradskom vrtu. Lokomotiva je, pak, ostala prikovana za dno, Varaždin i Slaven, konkurenti u borbi za ostanak osvojili su po bod, Istra, doduše, još nije odmaknula i to je svojevrsna, ali mala utjeha za Toplaka i njegove igrače. Jer, ono što je Lokomotiva pokazala protiv Dinama, pogotovo u prvom dijelu, teško može dečke s Kajzerice napuniti optimizmom da će zadržati prvoligaški status.

Počelo je oštro, Šibenčanin Maleš nagazio je Šibenčanina Ademija, koji je šepajući napustio teren, ali se ubrzo vratio. 'Izjednačio' je Franjić startom na Šimića. Kako je igrala Lokomotiva pokazuje detalj kad je Roko Šimić povukao napad gotovo s centra, izdržao nekoliko duela, došao do ruba šesnaesterca i - nije imao kome dodati.

- Oni njega gledaju kako se bori! Pa pomozite mu, priđite - vikao je s klupe Toplak kad je Šimić izgubio loptu.

Puno solo-pokušaja, malo ideje i konkretnosti, a kako je tek Gvardiol prošao kroz domaću obranu za 0:1, kao da su Lokomotivini igrači čunjevi. Pa je onda prošao i drugi put, tad nije imao snage za završni udarac, Hendija ga je uspio zaustaviti. Dinamo nije igrao ništa posebno, Krznar je malo osvježio sastav, u špici je bio Tolić, ali su Modri pleli mrežu oko kaznenog prostora, bilo je samo pitanje kad će zabiti, takav je bio odnos snaga. Promašio je za 0:2 Ademi, nakon Kastratijeve povratne lopte pucao je preko gola, sve u svemu, činilo se da će Modri bez muke do pobjede.

No, izgleda da je ta slabašna Lokomotivina predstava uspavala i 'dinamovce', da su pomislili da će lako riješiti utakmicu, zapravo da su je već riješili. Lokomotiva je istrčala u drugom dijelu odlučnija, agresivnija, već u prvom napadu šansu je imao Cipetić, pucao je iskosa, nije bio precizan. Ubrzo je Chajia, koji je ušao na poluvremenu, okrenuo Gvardiola i odlično pucao u donji kut, Livaković je izvadio. Dalo je to krila 'lokosima', Dinamo je i dalje bio uspavan, bili su često pred kaznenim prostorom Modrih, imali kornere, ubacivanja, kad je tako, uvijek prijeti zalutali metak.

Mijenjao je Krznar, ubacio Oršića umjesto Ademija, Čabraju umjesto Gvardiola, međutim, daleko je to još bilo od rješenja, mučio se Dinamo. I tako je bilo do 70. minute, ušli su tada Atiemwen i Jakić i već nakon 20-ak sekundi prelomili utakmicu. Jakić je ubacio, Oršić dodao, Atiemwen je bio egzekutor. Trojac s klupe donio je Dinamu pobjedu u utakmici koja je po odnosu snaga iz prvog dijela trebala biti riješena mnogo ranije. Nije Lokomotiva do kraja uspjela ozbiljnije zaprijetiti, Oršić je imao priliku, lijevom nogom nije tako ubojit, Hendija je ukrotio taj pokušaj. Ivanušec je, pak, nakon starta na Marinu dobio žuti karton, zbog kojega će propustiti utakmicu s Istrom. I biti na raspolaganju za derbi u Osijeku.

-------------------------------------------------------------------

Live prijenos utakmice:

KRAJ UTAKMICE

81. minuta - Oršić je primio loptu na lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i pokušao pucati iz teške situacije i kuta, ali Hendija brani

80. minuta - Dinamo nakon drugog pogotka kontrolira utakmicu i ne dopušta domaćinu previše igre.

GOOOL 70. minuta - Oršić je dobio sjajnu loptu u prostor, spustio glavom za Atiemwena koji šalje loptu u praznu mrežu za povećanje vodstva Modrih

64. minuta - Krznar je odlučio malo osvježiti momčad u nastavku, u igru su ušli Oršić, Čabraja, Jakić i Atiemwen, ali Modri trenutačno ne uspijevaju stvoriti ozbiljniju pirliku pred vratima domaćina, čak štoviše, veći dio drugog poluvremena su koncentrirani na obranu

56. minuta - Lokomotiva je malo pritisnula Dinamo u nastavku i ima sve više izleta pred gostujuća vrata

50. minuta - Chaija je pucao s desetak metara, bila je to dobra prilka za domaćine, ali Livaković paradom odbija njegov udarac u korner

46. minuta - Lokomotiva prva prijeti u nastavku! Cipetić je nakon jednog odbijanca topovski opalio iskosa s desetak metara s desne strane, ali lopta je otišla pored gola

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

>>> Iako je Damir Krznar najavio da će Bruno Petković, kao i protiv Villarreala dobiti određeni minutažu, ipak Dinamov prvi napadač nije bio u kadru za ovu utakmicu, susret je gledao s tribine. Procijenili su, čini se, u Maksimiru da ga je bolje sasvim poštedjeti za dvoboj protiv Villarreala u četvrtak.

Zanimljivo, nije na klupi bilo ni Marina Leovca, očekivalo se da će on dobiti priliku u srazu s lokosima, s obzirom da je protiv Villarreala ušao u 71. minuti. No, Krznar je odlučio na lijevi bok staviti Gvardiola, a među pričuvama je bio Marijan Čabraja.

45. minuta - Pokušao je Dinamo u još dvije, tri situacije ugroziti vrata domaćina, ali nedostajalo je koncentracije u završnici

37. minuta - Kastrati se izborio za jednu loptu u kaznenom prostoru, dao povratno za Ademija, ali udarac kapetana Modrih otišao je iznad gola

35. minuta - Izgledalo je kako će Lokomotiva lakoćom uzeti jednu loptu na tridesetak metara od svog gola, a onda je 'turbo mode' ubacio Gvardiol, sjurio se prema kaznenom prostoru i u konačnici zapucao iz blizine, ali Hendija brani

GOOL 30. minuta - Gvardiol je ušao korak u kazneni prostor, pucao u padu s desetak metara i poslao loptu u mrežu za vodstvo Dinama

23. minuta - Dinamo ima puno više od igre, ali ne uspijevaju Modri kreirati ozubiljniju priliku pred vratima domaćina

17. minuta - Majer je odlično proigrao Ivanušeca koji šalje oštru prizemnu loptu na 'drugu vratnicu', ali tamo nije bilo nikoga

7. minuta - Srećom po Modre Ademi se vratio u igru

5. minuta - Težak udarac za Dinamo! Mate Maleš je nagazio Ademija koji je izašao iz igre i trenutačno mu se ukazuje pomoć

1. minuta - Utakmica je počela!

14. travanj 2024 15:26