LJEPOTAN DO LJEPOTANA

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 02. siječanj 2019. 10:04

Ove smo jeseni imali priliku vidjeti neke spekrakularne pogotke na HNL terenima, a SN vam donose TOP 5 u našem izboru koji su obilježili polusezonu. POGLEDAJTE VIDEO I GLASUJTE U ANKETI

1. Ezekiel Henty (1. kolo, Osijek - Hajduk 4:1)

U derbiju na startu prvenstva Osječani su deklasirali Hajduk, koji je u odličnoj utakmici na Gradskom vrtu poveo, a potom primio četiri gola. Dvoboj je započeo spektakularno, s tri pogotka u prvih dvadesetak minuta. U 12. minuti Hajduk je poveo golom kapetana Zorana Nižića koji je ubačaj s kuta Gyourcsa sačekao na prvoj vratnici i pogodio mrežu. U 19. minuti Osječani su izjednačili sjanim golom Nigerijca Ezekiela Hentya koji je škaricama s desetak metara pogodio svladao vratara Hajduka Duku.

Osijek, 051218.
Nogomet.
Osijek - Hajduk, utakmica cetvrtfinala Kupa Hrvatske.
Na fotografiji: Ismajli Ardian i Henty Ezekei.

---------------------------------------------------------------

2. Ante Palaversa (5. kolo, Inter - Hajduk 2:2)

Inter je u Zaprešiću vodio 1:0, a onda je početkom drugog poluvremena Ante Palaversa zabio svoj seniorski prvijenac. Pamiti će ga cijeli život, a posebno zbog toga jer je bio fenomenalan. Dobio je loptu od Juranovća, a onda je s nekih dvadeset metara preciznim udarcem prebacio Kelavu i pogodio mrežu.

Zagreb, 011218.
Stadion Kranjceviceva.
Utakmica 16. kola Hrvatski telekom 1. HNL,
NK Rudes - HNK Hajduk.
Na fotografiji: Ante Palaversa.
CROPIX

3. Petar Bočkaj (7. kolo, Rijeka - Osijek 1:1)

Rijeka je povela u 57. minuti golom Brazilca Hebera koji je uklizao na ubačaj Pavelića i ugurao loptu u mrežu, a strijelac Heber se pritom i ozlijedio te je napustio igru. Osječani su izjednačili u 64. minuti kada je Petar Bočkaj iznenadio vratara Slugu iz slobodnog udarca i sjajno pogodio iskosa s 20 metara.

Nogomet.
 Na fotografiji: Petar Bockaj, Stanko Juric i Jradi Bassel Zakaria.

4. Bruno Petković (14. kolo, Lokomotiva - Dinamo 0:1)

Spektakularni pogodak Brune Petkovića u 16. minuti obilježio je ovaj okršaj gradskih suparnika. Bio je to potez istinskog nogometnog znalca, nogometnog Rembrandta, vrhunac igračke vještine, trenutak koji ulazi u pamćenje i o kojem će se još godinama pričati.

Zapresic, 091218.
Igraliste, SRC Zapresic.
Hrvatski Telekom Prva liga, 1.HNL, 17.kolo, seniori, utakmica: Inter Zapresic - GNK Dinamo.
Na fotografiji: Bruno Petkovic, Marin Zulim.

5. Heber (17. kolo, Rijeka - Lokomotiva 3:0)

U derbiju kola Riječani su izvrsnom predstavom na Rujevici porazili Lokomotivu s 3-0, a posebno je lijep bio posljednji pogodak BRazilca Hebera. Nakon dobre i brze akcije u 77. minuti junak dvoboja Heber rješava pitanje pobjednika efektivnim i preciznim udarcem s lijeve strane u suprotni kut.