Lokomotiva i Šibenik odigrali su bez pobjednika u utakmici 18. kola HNL-a (1:1)
Piše: Predrag JurišićObjavljeno: 05. prosinac 2021. 14:26

LOKOMOTIVA - ŠIBENIK 1:1 (Goričan 39' / Ćurić 67')

LOKOMOTIVA (4-2-3-1): Nevistić (od 46. Santini) – Cipetić, Soldo, Mersinaj, De Haas – Marić, Cokaj – Aliyu, Kačavenda, Goričan – Dabro(od 72. Kulenović).

ŠIBENIK (3-4-1-2): Rogić – Grdić, Bilić, Mina – A. Jakoliš, Ćurić, Rak (od 60. Sahiti), Kvesić – Bačelić-Grgić (od 78. Attys) – Delić (od 88. Cvetković), M. Jakoliš. Trener: Mario Rosas.

Ostali su nogometaši Šibenika neporaženi u Kranjčevićevoj, unatoč burnom tjednu začinjenom "štrajkom" zbog neisplate plaća, pronašli su snage i motiva da pariraju Lokomotivi. Završilo je 1:1 (1:0), Lokosi su poveli pogotkom Goričana krajem prvoga dijela, Ćurić je u nastavku zabio za veliki bod Šibenčana, kojim su i dalje ostali na sedmom mjestu, četiri boda iza Lokomotive. Bili su Lokosi bolji suparnik, imali su više prilika i bili su bliži pobjedi, ali napromašivali su se i na kraju su se morali zadovoljiti bodom, koji ih je, kako-tako, vratio u pozitivu nakon havarije protiv Hajduka i eliminacije iz Kupa.

Dobro su nogometaši Lokomotive ušli u utakmicu i po jakoj su se kiši odmah nametnuli. Točnim su dodavanjima Lokosi diktirali svoj ritam igre, pokušavali su zaobići obrambeni blok gostiju na sredini travnjaka i doći do kaznenog prostora Šibenika. I u tome su u nekoliko navrata i uspjeli, pa su Goričan i Dabro, svaki po dva puta, zaprijetili, ali nije bilo prave opasnosti za vratara Rogića.

Kako je vrijeme odmicalo, Šibenik je sve bolje parirao domaćinu, visokim je presingom blokirao Lokose u začecima akcija i bilo je tu dosta problema za domaćina s iznošenjem lopte. Nije više bilo sigurnosti u igri Lokosa, a gosti su u dva navrata bili još kako blizu pogotka.

Najprije je, nakon udarca iz kuta, loptun promašio Soldo i Bilić je imao čistu priliku, ali njegov je udarac s desetak metara iskosa bio blokiran. A pet minuta kasnije, odigrali su Šibenčani sjajnu "kontru". Delić je s desne strane ubacio u srce 16-erca Lokosa, loptu je preskočio Bačelić-Grgić, a Marin Jakoliš je, iz punog trka, tukao s deset metara no vratar Nevistić izvrsno je reagirao i obranio ovaj udarac. Nevistiću je svakako pomogao i Cokaj, koji je uklizao Jakolišu i tako ga omeo ga pri izvođenju udarca.

I u trenucima kad je Šibenik bio bliže pogotku, povela je – Lokomotiva! Šest minuta prije odlaska na odmor Goričan je iznenadio Rogića udarcem s 20-ak metara i s tim se vodstvom Lokosa otišlo na odmor.

U poluvremenu je u svlačionici ostao domaći vratar Nevistić, požalio se na ozljedu leđa (opet!) i zamijenio ga je Santini. Krenuli su Zagrepčani silovito i u nastavku, tražili su drugi pogodak, kojem su bili vrlo blizu u 53. minuti. Najprije je, naime, Kačavenda sjajno opalio s 30 metara, no loptu je ispod grede vratar Rogić izbio u korner. A nakon Cokajeva udarca iz kuta, Rogić je čudesno obranio dvije lopte, nakon pokušaja Mersinaja glavom i Kačavende nogom, sa samo pet metara! Rogić je, eto, "kiksao" kod primljenog pogotka, ali je ovim obranama i ostavio Šibenčane u igri...

Udarcima iz daljine potom su prijetili Cokaj i Kačavenda, igra je nudila dojam da su Lokosi bili bliži drugom pogotku nego gosti izjednačenju, no ipak se zatresla mreža domaćina, Ćurić je izmaknuo pozornosti De Haasa i izjednačio je u 67. minuti, sve je opet bilo na početku.

Lokosi su krenuli po novo vodstvo, Aliyu je imao dvije lijepe zgode u 77. i 80. minuti, ali bio je neprecizan. Šibenčani su do kraja uspjeli sačuvati svoju mrežu i zadovoljni su napustili Zagreb...

Prijenos uživo:

KRAJ UTAKMICE

80'- Još jednom zaprijetio je Aliyu, ali i ovog puta lopta odlazi pored gola

77'- Aliyu se našao u dobroj situaciji, pocao iskosa sa sedam metara, ali lopta odlazi u vanjski dio mreže

75'- Soldo je opalio s više od 20 metara, ali lopta je otišla malo pored gola

GOOL! 67'- Ćurić je ostao sam na drugoj vratnici, a upravo do njega je stigla lopta nakon ubačaja iz kuta, a spomenuti nije imao težak zadatak pogoditi za izjednačenje

59'- Pucao je ponovno Čokaj iz daljine, ali lopta odlazi pored gola

52' - Pucao je Kačavenda s više od 20 metara, ali Rogić je odbio u korner

48'- Čojak je oprobao udarac iz daljine, Rogić odbio, a potom je još jednom probao Goričan, ali obrana gostiju bila je na mjestu

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43'- Nakon ubačaja iz kuta Mersinaj je bio najviši u skoku, ali trese se vanjski dio mreže

GOOL! 39' - Goričan je prošao po lijevoj strani, izbacio se sjajno na udarac s ruba šesnaesterca i poslao loptu u donji desnji kut za vodstvo Lokosa

32'- Delić je prošao po desnoj strani, ubacio pirizemnu loptu na pet metara, Bačelić-Grgić ju je propustio, a potom je na nju naleti Marin Jakoliš, ali puca ravno u Nevistića

28' - Nakojn izvedenog kornera lopta je stigla do BIlića koji puca s pet metara, ali lopta odlazi izand gola

20' - Pucao je sada Ćurić s ruba šesnaesterca, ali lopta odlazi pored gola

19' - Cipetić je ubacio u kazneni prostor, a tamo je loptu isprve zahvatio Dabro, ali lopta je otišla iznad grede

16' - Cipetić je pokušao zapucati iskosa s desne strane, ali lopta je odsjela u bloku

8' - Opalio je sada Dabro s nekih 20-ak metara, ali njegov pokušaj odlazi pokraj gola.

3' - Šansa za Lokomotivu. Goričan je pucao iz blizine, ali gađao je točno u Rogića koji mu brani bez većih problema.

1' - Počeo je susret u Kranjčevićevoj!

06. svibanj 2024 13:57