NIKSA STIPANICEV/CROPIX
PRVA HNL

Slaven Belupo je s uvjerljivih su 3-0 slavio na gostovanju kod Šibenika u utakmici 13. kola Prve HNL
Piše: SNObjavljeno: 27. studeni 2020. 17:38

ŠIBENIK - SLAVEN BELUPO 0:3 (Lulić 1', Etoundi 33, Knoll 80')

ŠIBENIK (3-4-2-1): Labrović – Mesa, Batarelo (od 46.Martin), Bilić – Pajić (od 46.Todoroski), Bulat (od 83.Španja), Čurić (od 60.Yeferson), Kvesić – Prince, Sahiti (od 60.Alimi) – Jurić.

SLAVEN BELUPO (3-5-2): Filipović – Božić, Paracki, Soldo – Bogojević, Lulić (od 84.Maglica), Mlinar (od 88. Van Bruggen), Goda – Glavčić (od 88. Prce) – Krstanović (od 83. Boakye) – Etoundi (od 59.Knoll).

-----------------------------------------------------------------------------

Slaven Belupo slavio je na Šubićevcu nanijevši Šibeniku drugi uzastopni domaći poraz, usput im uvalio tri komada, te ga preskočio na tablici. A prije toga Stipićev sastav nije zatresao suparničku mrežu 270 minuta.

Da bi ovo mogao biti Black Friday za domaće dalo se nazrijeti čim je lopta krenula s centra. Poslije već 16 sekundi igre gosti su poveli šokirali Šibenčane. Etoundi je sjajno proigrao Lulića, ovaj zaobišao čuvare i naciljao suprotni kut Labrovićevog gola. To je najbrži gol ove sezone u HNL-u, ali ipak još uvijek nije ugrozio najbrži gol ikad u povijesti HNL- a (Šaranović).

Inače, Koprivničani su poput većine ostalih prvoligaša posljednji put gostovali na Šubićevcu u okviru HNL-a 2012.godine kada je završilo bez pobjednika (1:1). Iz toga doba novu eru u oba tabora „preživio“ je jedino Toni Španja (klupa Šibenčana).

Rani gol očito je poremetio šibenske planove jer gubili su puno tzv. „ničijih“ lopti, grč im je svezao noge, ubio pas igru ali i njihovu tradicionalnu agresivnost. Trebalo im je dobrih dvadesetak minuta da uopće dođu iole bliže u poziciju za ugrožavanje gola gostiju. Ali, zato su gosti u 22.minuti opet izveli brzu akciju ali Lulić ovaj put na dodavanje Mlinara nije bio precizan. Šibenik je imao jalov posjed bez opasnih akcija, pa je pljesak suigrača izazvao i mlaki šut Princea u ruke Filipovića.

Drhtali su domaći i na izmaku pola sata igre, Lulić je opet došao s desne strane, pucao je ali Labrović mu je obranio šut a na odbijenoj lopti na nekih desetak metara našao se Glavčić i promašio zicer. Mogao je Slaven već tada otići na duplu prednost. Zato je Šibenik odmah potom imao čistu, čak i bolju šansu, Jurićev udarac u situaciji jedan na jedan u korner je skrenuo Filipović. Bio je to mali znak buđenja Narančastih, Sahiti koji se spustio u vezni red je uposlio Jurića ali ovaj put prvi strijelac momčadi nije ni pogodio okvir iskosa.

I umjesto izjednačenja gosti su podebljali prednost. Nakon kornera Glavčića Frank Etoundi je glavom savršeno precizno pogodio mrežu Šibenčana. Ako ništa drugo pred kraj poluvremena fair play potezom istakao se kapetan Šibenika Marko Bulat. Nakon što je sudac dosudio loptu za goste mladi Šibenikov reprezentativac priznao je da je on prvi igrao rukom i zaradio pljesak svih.

U želji da preokrene tijek utakmice uveo je trener domaćih Rendulić u nastavku odmah dva nova igrača Martina i Todoroskog umjesto Pajića i Batarela. Očito je pokrenulo malo domaće, Bulat je odlično prošao svog čuvara, oštro ubacio na prvu stativu ali Jurić nije uspio postaviti nogu i vratiti narančastu momčad u utakmicu. Opasno je zaprijetio i Španjolac Martin čiji oštar udarac s oko 20 metara ide pokraj gola.

Zakuhalo se malo u 63. pred golom gostiju kada je Prince nakon ubačaja Bulata bio u skoku s Godom, pao je ali sudac nije ništa vidio sporno u tom startu. Oprobao je Bulat svoj snažan udarac sa 22 metra ali za malo je bio neprecizan. Nakon pogreške Bilića Glavčić je mogao napraviti nešto više, ali i njegov udarac nije bio precizan. I Frano Mlinar je na iskušenja stavio Labrovića iz slobodnog udarca u 71.

U 77.nakon prekida dva puta su pucali gosti, prvo Boži (blok) potom Lulić pokraj gola. I onda u 89. minuti sve nade Šibenčana u

eventualni povratak ubio je pričuvni napadač Knoll. Krstanović mu je idealno servirao loptu, a Nijemac glavom skrenuo u suprotne rašlje za 0:3. Nakon trećeg gola pokušaji Šibenika sveli su se na stihiju, ali pomoći više nije bilo.

Najbrži golovi u povijesti HNL-a

10 sekundi - Edin Šaranović (Kamen Ingrad - Inter 1:0, sezona 2003/04.)
12 sekundi - Mato Jajalo (S. Belupo - Zagreb 1:0, sezona 2007/08.)
15 sekundi - Igor Mostarlić (Međimurje - Rijeka 2:4, sezona 2005/06.)
15 sekundi - Jean Kouassi (Lokomotiva - Hajduk 2:5, sezona 2014/15.)
16 sekundi - Josip Golubar (Varaždin - H. dragovoljac 2:0, sezona 2010/11.)
16 sekundi - Gabrijel Boban (Dinamo - Zagreb 4:1, sezona 2015/16.)
16 sekundi - Karlo Lulić (Šibenik - S. Belupo, sezona 2020/21.)

Prva HNL - 13. kolo

Šibenik - Slaben B. 0-3 (Lulić 1, Etoundi 33, Knoll 81)

LIVE PRIJENOS:

ŠIBENIK: Labrović - Mesa, Batarelo, Bilić - Pajić, Bulat, Ćurić, Kvesić - Prince, Sahiti - Jurić.

SLAVEN BELUPO: Filipović - Božić, Paracki, Soldo - Bogojević, Lulić, Mlinar, Glavčić, Goda - Etoundi, Krstanović

KRAJ UTAKMICE

GOL 80.minuta - Krstanović je poslao loptu na pet metara od gola gdje je najviši u skoku bio Knoll i tako povećao vodstvo gostiju na Šubićevcu

78.minuta - Nova prilika za Slaven Belupo! Pucao je Božiš s tuba kaznenog prostora, ali njegov udarac zaustavlja Labrović. Nakon njega pokušao je u Lulić, ali lopta je otišla pored gola

70. minuta - Glavčić je oprobao svoj udarac iz velike daljine, ali lopta je otišla visoko iznad grede

64.minuta - Zapucao je Bulat s više od 20 metara, ali njegov pokušaj otišao je iznad grede

53. minuta - Sjajno je kapetan Šibenika Bulat prošao po lijevoj strani, ubacio oštru prizemnu loptu na pet metara, ali tamo je za korak prekratak bio Jurić

48. minuta - Glavčić je u nastavku nakon jednog ubačaja u šesnaesterac zapucao glavom, ali njegov pokušaj bio je slab i neprecizan

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOL 33. minuta - Nakon ubačaja iz kuta najviši u skoku bio je Etoundi koji pogađa iz blizine za povećanje vodstva gostiju

30. minuta - Jurić je izašao sam oći u oći s vratarom Slaven Belupa, ali njegov udarac s ruba šesnaesterca brani Filipović

28. minuta - Pucao je Lulić s desne strane, Labrović je odbio loptu do Glavčića koji puca lijevom nogom iz blizine, ali loše

26. minuta - Ampem je zapucao s dvadesetak metara, ali bio je to lagan posao za vratara Filipovića

22. minuta - Zapucao je Lulić iz slične situacije iz koje je postigao pogodak, ali ovog puta bio je izrazito neprecizan

17. minuta - Sahiti je dao na lijevoj strani za Kvesića, ali njegov ubačaj bio je neprecizan

10. minuta - Pokušava Šibenik stići do izjednačenje, ali nisu domaćini uspjeli stvoriti ozbiljniju priliku

GOL 1. minuta - Etoundi je dao loptu za Lulića koji je prošao po desnoj strani i potom zapucao s desetak metara iskosa i pogodio za vodstvo gostiju. Pogodak je pao nakon samo 16 sekundi utakmice što ga svrstava u jedan od najbržih u povijesti HNL-a

1. minuta - Utakmica je počela!

---------------------------------------------------------------------------------

23. travanj 2024 05:26