Slaven Belupo gol
 SCREENSHOT
PRVA HNL

Momčad Slaven Belupa je u 7. kola Prve HNL protiv Istre stigla do prve pobjede u prvenstvu ove sezone
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 16. listopad 2020. 17:53

SLAVEN B. - ISTRA 1961 5:1 (Božić 31', 47', Krstanović 50' 11m, Glavčić 61', Boakye 78' / Vuk 85')

SLAVEN BELUPO: Filipović - Božić, Paracki, Soldo - Bačelić Grgić - Lulić, Mlinar (od 77. Van Bruggen), Glavčić (od 64. Brković), Goda (od 76. Zirdum) - Etoundi (od 43. Knöll), Krstanović (od 76. Boakye).

ISTRA 1961: Majkić - Hujber, Paez (od 61. Navarro), Kim - Sane (od 61. Lisica), Ivančić, Blagojević, Vuk, Gonzales - Gržan, Špoljarić (od 62. Guzina).

Slaven Belupo je u prvoj utakmici 8. kola HT Prve lige upisao prvu pobjedu u aktualnom prvenstvu, na domaćem terenu uvjerljivo je svladao Istru 1961. Zanimljivost je da je koprivnička momčad prva dva pogotka postigla po istom receptu, nakon ubačaja Nemanje Glavčića iz slobodnih udaraca u oba navrata glavom je zabio stoper Tomislav Božić. U nastavku se u strijelce upisao i neuništivi Ivan Krstanović, ali to nije bilo sve...
Utakmica je odigrana po kišovitom i hladnom vremenu, ono je utjecalo i na posjetu

koprivničkom stadionu koji je otvorio svoja vrata za gledatelje nakon tri mjeseca i utakmice s Interom u prošlom prvenstvu, u kojoj je Ivan Krstanović postigao stoti pogodak u HNL-u. Valja reći da su redari na jedinoj tribini strogo pazili na razmak između gledatelja, to je nešto što na našim drugim stadionima baš i ne viđamo prečesto.

Farmaceuti su od prve minute preuzeli posjed lopte, kontrolirali su igru i zbivanja na terenu. Prvu priliku imao je Lulić koji je nakon dubinske lopte Parackog izbjegao zaleđe, ali nije uspio ozbiljnije zaprijetiti Majkiću. Uslijedila je lijepa kombinacija Lulića i Mlinara za Glavčića koji je s ruba kaznenog prostora tukao iznad grede.

Udarac je potom isprobao Blagojević, bio je to lak zadatak za domaćeg vratara Filipovića. Svoje napadačke sklonosti stoper Božić iskazao je u 15. minuti kad je povukao kontranapad, izmijenio dupli pas s Krstanovićem i potom tukao u blok. Minutu kasnije Sane je prošao po desnoj strani i ubacio pred vrata za Špoljarića koji je tukao glavom, ali ravno u Filipovića.

Sporna situacija u 22. minuti. Etoundi je tukao, lopta je završila u bloku. Domaći igrači tražili su kazneni udarac zbog navodnog igranja rukom, a sudac Lovrić prvo je rezolutno pokazao da nema govora o tome, da bi na sugestiju VAR sobe ipak i osobno pristupio provjeri. Potrajala je ona dvije minute, ali penala nije bilo.

Farmaceuti su tijekom reprezentativne stanke očito puno radili na ofenzivnim prekidima, a to su protiv Puljana naplatili s kamatama. Gostima su nedostajali standardni stoperi Bosančić, Tomašević i Galilea i to je Stipićeva momčad odlično iskoristila i postigla dva gotovo identična pogotka. Asistirao je raspoloženi Glavčić, zabijao kirurški precizni Božić.
Između dva pogotka prilike su imali Lulić i Goda, no Majkić je dobro reagirao.

Pogodak u sudačkoj nadoknadi prvog dijela očito je slomio goste koji su u Koprivnici prekinuli pozitivan niz od tri utakmice. Već u prvim minutama nastavka Farmaceuti su povećali vodstvo, a svoj 103. pogodak u HNL-u postigao je Krstanović s bijele točke nakon što je Knöll isprovocirao situaciju u kojoj je Paez igrao rukom u šesnaestercu Puljana. Lovrić se u korektnost svoje odluke uvjerio gledajući VAR, pa je sve skupa potrajalo. Krstanoviću je to bio ukupno 29. gol s bijele točke u HNL čime je postao rekorder, Miljenko Mumlek ostao je na 28.

Najbolji pojedinac susreta Nemanja Glavčić svoju je sjajnu partiju naklon dvije asistencije okrunio i lijepim pogotkom, nakon Krstanovićevog dodavanja izveo je lijepu minijaturu i obranu ostavio bespomoćnom. Za 'petardu' se pobrinuo Boakye neposredno nakon što je zamijenio Krstanovića. Uz izvrsnu izvedbu cijele koprivničke momčadi, valja spomenuti i odličnog vratara Filipovića koji se istaknuo s par efektnih obrana.
Slaven slavi, Istra ima razloga za brigu...

KRAJ UTAKMICE

GOL 85'- Navaro je poslao loptu u kazneni prostor gdje iz blizine mrežu trese Vuk i tako smanjuje zaostatak Istre u Koprivnici

GOL 78'- Tek što je Boakye ušao u igru odmah je zabio pogodak. Nakon jednog odbijanca lopta mu je pala pred noge na dva metra od gola, a sve ostalo bio je relativno lagan posao

69'- Goda se sjajno oslobodio svog čuvara, ušao u kazneni prostor, ali udarac s desetak metara iskosa bio je neprecizan

67'- Vuk je opalio s desetak metara iz okreta, ali njegov pokušaj paradom zaustavlja Filipović

GOL 61' - Glavčić se sjajnim driblingom oslobodio svog čuvara, i potom smirenim udarcem poslao i četvrtu loptu iza leđa Majkića

GOL 50'- Krstanović je postigao još jedan pogodak s bijele točke

48'- Tek što je počeo drugi dio, jedanaesterac za Slaven. Oštra lopta stigla je u kazneni prostor s lijeve strane, a nakon što je poskliznuo Kim, isto se dogodilo i Paezu koji nesmotreno igra rukom, a sudac je odmah pokazao na bijelu točku. Otišao je sudac pogledati i VAR, ali ostao je pri svojoj odluci

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOL 47' - Déjà vu u Koprivnici. Ponovno je Glavčić izveo slobodan udarac s gotovo identičnog mjesta kao i kod prvog pogotka i ponovno je najviši u skoku bio stoper Božić koji glavom zabija za povećanje vodstva Slaven Belupa

38'- Goda je iubio sam ispred vratara Majkića, ali gostujuči čuvar mreže sjajno je zaustavio njegov pokušaj. Gosti su propustili odličnu priliku za povećanje vodstva

GOL 31'- Glavčić je iz slobodnog udarca poslao loptu u kazneni prostor gdje je najviši u skoku bio Božić i potpuno neometan glavom poslao loptu u mrežu za vodstvo Slavena

22'- Etoundi je nakon jedne akcije Slavena primio leđima okrenut golu na pet metara, izvukao se na udarac, ali lopta je zapela u bloku. Tražili su domaćini najstrožu kaznu jer su smatrali kako je bilo jedanaesterca, ali glavni sudac se nije oglasio

19'- Sane se izvukao na udarac s desetak metara iskosa, ali njegov pokušaj je bio izrazito slab

15'- Krstanović je dao sjajnu povratnu loptu za Etoundija koji pokušava atraktivno petom, ali njegov udarac zaustavlja Majkić. U nastavku akcije lopta se odbija do Božića, ali Majkić je još jednom na mjestu. Bila je ovo zasad najbolja prilika na utakmici

11'- Kapetan Istre Blagojević prvi je oprobao svoj udarac kod gostiju, ali njegov pokušaj s više od 20 metara odlazi ravno u vratara Filipovića

7'- Glavčić je uputio prvi udarac na utakmici za Slaven Belupo, ali pokušaj s ruba šesnaesterca je bio prilično slab. Lopta je otišla pored gola

1'- Utakmica je počela

19. travanj 2024 06:18