Golovima Obregona, Drožđeka i Petkovića momčad Samira Toplaka stigla do važnih bodova protiv Istre 1961.
Piše: Jurica RadićObjavljeno: 20. lipanj 2020. 19:42

VARAŽDIN - ISTRA 1961 3:0 (Obregon 54', Drožđek 85', Petković 90+5')

VARAŽDIN: Nevistić - Tkalčić, Stolnik, Rodin, Mamić - Teklić, Senić, Đurasek - Drožđek, Posavec, Obregon

ISTRA 1961: Duka - Franić, Bosančić, Tomašević, Galilea - Blagojević, Močinić, Pavić - Gržan, Delić, Guzina

90+5 Petković 3:0 ⚽

U petoj minuti sudačke nadoknade petković je prošao po lijevoj strani, ušao korak u kazneni prostor i pogodio desni donji kut.

90+5 Kraj, 3:0 pobjeda Varaždina i veliki korak prema osvajanju osmog mjesta i izbjegavanja dodatnih kvalifikacija. U uazvršnici još malo nervoze, žuti kartoni za trenera Preleca i stopera Tomaševića, ali bez utjecaja na rezultat. Dva boda više od Istre ima Varaždin nakon ove pobjede, a u sljedećem kolu mogu Varaždinci doći čak i do trećeg uzastopnog punog uspjeha, jer na svom travnjaku imaju Inter kojem ostaju samo teroteske šanse za opstanak. Sjajan posao radi Toplak u Varaždinu, konačni rezultat je veći od prikazane igre, ali Varaždinci drugu zaredom postižu tri zgoditka i uzimaju bodove.

87' Prelec je uveo dvije izmjene, uveo je Maganjića umjesto Pavića i Rafu Paeza umjesto stopera Bonsačića, a sa tribina varaždinskog stadiona začulo se "Druga liga, Druga liga". Mijenjao je i Toplak, na teren je ušao Petković, a sa travnjaka je izašao Drožđek

85' 2-0 Drožđek ⚽

Iz kornera Istre novi pogodak Varaždina ! Lpptu su Varaždinci odnijeli na visini svog kaznenog prostora, Mehdikani je u sprintu istrčao više od 50 metara, a prtio ga je Drožđek kojem je Iranac dao loptu ispred šesnaterca Istre, a lukavi strijelac je ljevicom pogodio za 2:0 Varaždinaca. Provjerio je Pejin zgoditak i preko VAR sustava, potvrdio strijelca Drožđeka !

81' Mehdikani je zamijenio Posavca u momčadi Varaždina. Na tribinama su nazočna 1922 gledatelja koji su vidjeli i pokušaj Senića glavom, rijetki udarac prema vratima Duke

78' - žuti karton Seniću koji propušta ogled sa Interom u sljedećem kolu

75' Gržan je iskosa sa desne strane ušao u kazneni prostor, šutirao iz kuta šesnaesterca, ali visoko preko vratiju. Bio je ovo tek drugi izgledniji pokušaj Puljana nakon primljenog pogotka.

71' Prelec traži izjednaćenje i radi dvije izmjene, Ivančić je ušao umjesto Močinića, dok je Fintić napadačko rješenje umjesto Delića. Istra ima manje od 20 minuta i još dvije izmjene na raspolaganju kako bi promijenila rezultat, ali Varaždin drži prednost i ne dopušta aktivnije napade gostiju

67' - Varaždin vodi i čuva vodstvo, stali su napadi Istre, ponovno je utakmica uška u ravnopravn okvir borbe na sredini terena. Prve izmjene u Varaždinu, Novoselec umjesto Tkalčića, te Kolarić mijenja Teklića.

59' - sjajno se okrenuo Delić na 12 metara od vratiju, oslobodio se svog čuvara, iz okreta odmah ljevicom i zapucao, ali direktno u Nevistića. Varaždin je pod pritiskom, Istra traži izjednačenje

54' 1-0 Obregon ⚽

Mamić je šutirao sa 19 metara, lopta je u nogu pogodila Bosančića, zastala na osam metara od Duke, a najspretniji i najbži bio je Obregom koji je lagano prebacio vratara Puljana za vodstvo Varaždina. Prvi udarac u okvir vratiju i odmah pogodak Varaždina !

53' dok se igra uglavnom bazirala na viokim loptama i nizu zračnih dvoboja po sredini terena možemo tek konstatirati da je kiša prestala, a VAR je povremeno izvan sustava zbog čega je početkom nastavka bio i kratki prekid

ISTRA 330 DANA NIJE POBIJEDILA U GOSTIMA

Je li napokon došlo vrijeme da Istra 1961 na gostovanjima upiše neki drugi rezultat osim poraza? S obzirom na viđeno u prvom dijelu, možda i bude tako. Prelecova momčad ima sedam uzastopnih poraza u gostima u prvenstvu, samo na jednoj od tih utakmica uspjela je zabiti pogodak, a u gostima nije trijumfirala u proteklih 12 utakmica. Zadnji, i jedini put ove sezone, Puljani su u gostima pobijedili 26. srpnja 2019. godine u Zaprešiću.

46' - počelo je drugo pouvrijeme, bez izmjena, reklo bi se da su treneri zadovoljni kada nisu mijenjali nakon prvog poluvremena. Već na startu drugog dijela žuti karton dobio je Posavec

45' bez golova, 0:0 na poluvremenu, ali Istra puno bolja, uvjerljivija. Varaždin neutraliziran, zaustavljena sredina terena bez lopti Teklića, bez prolaza Senića ili Đuraseka. Puljani su dobili bitku u veznom redu odakle su po osvojenoj lopti dugim proigravajima tražili primarno Delića, uz njega i Guzinu. Imali su gosti i četiri šuta prema Nevistiću, dok je Varaždin ostao bez udarca u okvir vratiju u prvom poluvremenu.

BENKO PRIJE 15 GODINA ZABIJAO PULJANIMA, ALI DANAS NEĆE

Leon Benko, 36-godišnji napadač Varaždina, svoj prvi ligaški gol pulskom prvoligašu zabio je prije skoro 15 godina, 29. listopada 2005. u pobjedi Varteksa protiv Pule Staro Češko. Završilo je 2:0, Benko je zabio oba gola. Danas se neće upisati u strijelci, nema ga ni na klupi u momčadi Samira Toplaka.

43' žuti karton Rodinu zbog udaranja laktom Guzine

39' nakon dugo vremena nešto se zbivalo i pred pulskim šesnaestercem, sa ruba kaznenog prostora, iskosa sa lijeve strane slobodni udarac je izveo Drožđek, nebu pod oblake. Tek drugi udarac Varaždinaca na utakmici.

36' - šutira Gržan s lijevog boka, tu je koridor kroz koji prolaze Puljani, ali nogom brani Nevistić. S druge strane još uvijek čekamo prvi udarac u okvir vratiju besposlenog Duke

30' - Ivan Delić je ponovno u akciji, sa 19 metara je šutirao tik pored desne vratnice. Sve opasniji je napadač Hajduka na posudbi u Istri, sve više prijeti vratima Varaždina koji je nakon početnog pritiska prešao u defanzivni gard

27' - posljednju pobjedu uVaraždinu bilježe Puljani još u ožujku 2010. godine kada su slavili 2:0

24' - sredinomo prvog dijela Istra kontrolira igru, Delićev udarac sa 14 metara iskosa ide ravno u ruke Nevistića. Potom je pokušao i Pavić s lijeve strane. Pritišće Istra, a počela je i kiša u Varaždinu

18'- prva opasnost pred vratima Nevistića, ubacio je oštru loptu Pavić s lijeve strane, prohujala je kroz peterac, ali nikog nije bilo da postavi nogu i uputi udarac

15' na tribine je stiglo i 50-ak Demona, navijača pulske Istre, taman u trenuucima kada su Puljani uspostavili balans u igri

11' - Varaždin je aktivniji, opasniji od prvog zvižduka Pejina, napadaju domaćini pod dirigentskom palicom Teklića

8' Nastavak foklora

Gedeon Guzina laktom je pogodio u lice Rodina. Počelo je žustro, ovo je utakmica u kojoj je na stolu "šest bodova", kako se to kolokvijalno veli kada je u pitanju borba izravnih rivala za ostanak u ligi.

5' Posavec opasan, ni Franić ne može

Probao je sada Posavec dovesti Varaždince u vodstvo, Franić za Istru neće moći nastaviti! Veliki peh, dva desna braniča ozlijedila su se u nepunih sat vremena. Lončar je ušao u igru.

1' Utakmica je počela

Varaždin i Istra su krenuli. Na zagrijavanju se za goste iz Pule ozlijedio Grujević, a već u 1. minuti stradala je njegova alternativa Franić.

Ohrabreni pobjedama u posljednjem kolu ulaze Varaždin i Istra u međusobni dvoboj velikog uloga u borbi za osmo mjesto. Varaždinci dočekuju Puljane nakon svoje poljudske rapsodije, igre u kojoj su pokazali da vrijede i više nego li to pokazuje pretposljednje mjesto poretka. Istra 1961 bježi bod Varaždincima, ali imaju Puljani zasada i bolji međuosbni omjer s obzirom da su dvaput svladali večerašnjeg domaćina ove sezone, dok su Varaždinci ubilježili jednu pobjedu nad Puljanima. Zbog toga večerašnji bodovi imaju dvostruku važnost za oba suparnika. Istra 1961 je tijekom tjedna svladala Inter i sada u četiri dana ima drugog protivnika iz kategorije onih s kojima bi Puljani trebali ravnopravno igrati. Samiru Toplaku ovo je prvi susret sa Istrom ove sezone na klupi Varaždinam, jer upravo je porazom u Puli pred četiri mjeseca Toplak zamijenio Bonačića.

20. travanj 2024 15:18