Rijeka penal
 SN
BEZ POBJEDNIKA

U susretu 31. kola Prve HNL Rijeka i Osijek su na Rujevici odigrali bez pobjednika (0:0)
Piše: HinaObjavljeno: 25. travanj 2021. 16:14

RIJEKA - OSIJEK 0:0

RIJEKA (3-4-1-2): Nevistić – Capan, Galović, Smolčić – Tomečak, Pavičić, S. Lončar, Štefulj (od 76. Menalo) – Andrijašević – Murić, Drmić (od 71. Kulenović).

OSIJEK (3-4-2-1): Ivušić – D. Lončar, Škorić, Čeberko (od 73. Lopa) – Silva, Jugović, Pilj, Bočkaj – Bohar, Erceg (od 73. Santini) – Mierez.

---------------------------------------------------------------------------------

U prvom od dva nedjeljna derbija 31. kola Prve HNL Rijeka i Osijek su na Rujevici odigrali bez golova, nakon čega je Osijek sve dalje od titule. Rijeka je u 58. minuti imala kazneni udarac, no Ivica Ivušić je obranio udarac Robertu Muriću.

Dodajmo kako je Osijek u drugoj minuti sudačke nadoknade ostao s igračem manje nakon što je isključen Danijel Lončar.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti i to već u četvrtoj minuti, međutim Smolčić je uspio blokirati Piljev udarac. U nastavku akcije nakon ubačaja Bočkaja iz kornera glavom je pucao Škorić i malo je nedostajalo da Osijek povede.

U šestoj minuti pucao je Mierez, no Nevistić je loptu ispod grede odbio u novi korner.

Rijeka je prvi puta opasnije zaprijetila u 20. minuti. Murić se oslobodio Bočkaja i snažno pucao sa desetak metara, ali preko gola.

Do kraja poluvremena vidjeli smo još jednu priliku domaćina. Štefulj je u 43. minuti centrirao s lijeve strane, a Lončar je umalo pogodio vlastitu mrežu. Na sreću Osijeka, lopta je otišla pored gola.

Najveću priliku na utakmici imala je Rijeka u 58. minuti, no Murić nije realizirao kazneni udarac.

Jedanaesterac je skrivio Čeberko srušivši Tomečaka. Jović je pokazao na bijelu točku, a nakon video provjere je ostao pri svojoj odluci. Murić je pucao, no Ivušić je sjajno reagirao obranivši udarac.

U 62. minuti Osijek je zaprijetio preko Lončara koji je pucao glavom, no Nevistić je uspio obraniti. Gosti su odličnu priliku imali i u 74. minuti, Bohar je ubacio, no Mierez nije bio precizan.

U posljednjim trenucima susreta gosti su ostali s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog isključen Lončar.

Večeras se još sastaju Dinamo i Hajduk.

Dinamo vodi na ljestvici sa 68 bodova, bodom više od Osijeka, no "modri" imaju i dvije utakmice manje.

Gorica je treća sa 53 boda, a Rijeka na četvrtom mjestu ima 52 boda. Hajduk je peti sa 44 boda i dvije utakmice manje.

Uživo prijenos utakmice:

KRAJ UTAKMICE

93. minuta - Lončar je zaradio isključujući crveni karton

82. minuta - Bohar je dobio loptu na desnoj strani, pucao iz blizine, ali njegov udarac je odsjeo u bloku

79. minuta - Igra se žustro u samoj završnici utakmice, jedna i druga momčad žele pobjedu i pritom ne biraju sredstva. Sudac Jović ima pune ruke posla

74. minuta - Odličan ubačaj u šesnaesterac nije uspio iskoristiti Mierez. Lopta mu je sjela točno na volej, ali udarac Argentinca bio je neprecizan

73. minuta - Nenad Bjelica više ne može čekati! U igru ulaze Lopa i Santini

62. minuta - Nakon ubačaja Bočkaja u kazneni prostor najviši je u skoku bio Jugović, ali njegov udarac paradom zaustavlja Nevistić

58. minuta - Murić nije uspio realizirati jedanaesterac

56. minuta - Tomečak je prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor gdje ga je srušio Ćeberko, a sudac Jović je odmah pokazao na bijelu točku. Nakon kratke provjere VAR-a stigla je i potvrda

52. minuta - Nogometaši Osijeka su nepotrebno komplicirali blizu svog kaznenog prostora, loptu je ukrao Štefulj i zapucao s desetak metara, ali njego udarac je bio neprecizan

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minuta - Andrijašević je dao loptu na lijevu stranu za Štefulja koji je poslao jednu oštru prizemnu loptu, a Lonačar umalo šalje loptu u vlastitu mrežu

39. minuta - Silava je dugo 'vagao' svog čuvara i potom uputio centaršut na 'drugu' vratnicu, ali obrana Rijeke u posljednji trenutak otklanja opasnost

30. minuta - Pucao je Lončar s dvadesetak metara, ali lopta se od bloka odbila u korner

27. minuta - Silva je odlično proigrao Bohara na desnoj strani, ovaj je potom pokušao zavrnuti na pet metara, ali tamo je za korak prekratak ostao Mierez

20. minuta - Murić se sjajno oslobodio svog čuvara u kaznenom prostoru i potom zapucao iz blizine iskosa, ali lopta odlazi visoko i daleko od gola

18. minuta - Bohar je snažno opalio s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla pored gola

12. minuta - Malo se zažestilo na travnjaku s nekoliko jačih prekršaja, ali sudac Jović još uvijek nije odlučio vaditi kartone

6. minuta - Mierez se sjajno oslobodio svog čuvara na lijevoj strani, zapuca iskosa s desetak metara, ali Nevistić paradom odbija u korner

4. minuta - Silva je ubacio oštru prizemnu loptu s desne strane, a potom je iz blizine zapucao Pilj, ali lopta je od bloka otišla u korner. Bila je ovo sjajna prilika za goste

1. minuta - Utakmica je počela!