Barcelona
 REUTERS/Albert Gea / ALBERT GEA REUTERS
KATALONCI SE VRATILI POBJEDAMA

IVAN RAKITIĆ S KLUPE PRATIO UVJERLJIVU POBJEDU BARCELONE NA NOU CAMPU Novi šou Lea Messija, Luis Suarez zabio i upisao čak hat-trick asistencija

Piše: HinaObjavljeno: 21. prosinac 2019. 19:17

Nogometaši Barcelone s uvjerljivih su 4-1 (2-0) pobijedili Alaves u utakmici 18. kola španjolske La Lige, odigranoj u subotu na Camp Nou u Barceloni, a Urugvajac Luis Suarez je bio uključen u sva četiri pogotka domaćih - triput kao asistent, a jednom i strijelac.

U 14. minuti Suarez je asistirao francuskom napadaču Antoineu Griezmannu za vodeći pogodak. Na 2-0 je u 45. minuti povisio Arturo Vidal, opet na asistenciju Suareza. Gosti su smanjili na 2-1 u 56. minuti preko Ponsa. Konačnu potvrdu pobjede Barceloni su donijeli Messi u 69. minuti i Suarez u 75. minuti, kad je realizirao kazneni udarac.

Ivan Rakitić je ostao na klupi za pričuvne igrače Barcelone.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Sevilla je pogocima Diega Carlosa (20) i Evera Banege (63-11m) slavila na gostovanju kod Mallorce za koju je hrvatski napadač Ante Budimir igrao do 69. minute.

Vodeća Barcelona ima 39 bodova, tri više, ali i utakmicu više od drugoplasiranog Real Madrida. Treća je Sevilla sa 34 boda, a četvrti Getafe sa 30. Mallorca je sa 15 bodova na 17. mjestu, prva iznad opasne zone u kojoj su s utakmicom manje Celta Vigo (14), Leganes (10) i Espanyol (10).

26. travanj 2024 15:58