NA KORAK DO NASLOVA

Juventus svladao Milan, Napoli i Inter tek u završnici došli do nova tri boda

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 21. travanj 2013. 16:50

U derbiju 33. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Torinu pobijedio Milan 1:0 i sasvim se približio obrani naslova prvaka. Pogodak odluke zabio je Arturo Vidal iz jedanaesterca u 57. minuti.

Nogometaši Napolija u četvrtoj su minuti sudačke nadoknade došli do pobjede protiv Cagliarija (3-2) i time dodatno učvrstili drugo mjesto na ljestvici talijanske Serije A.

Cagliari je u Napulju poveo u 18. minuti pogotkom Segunda Ibarba nakon kornera. Činilo se da stvari sjedaju na svoje mjesto nakon što je Napoli u samo 20 minuta drugog poluvremena kreirao preokret. Najprije je Davide Astori ugurao loptu u vlastitu mrežu, a potom je za vodstvo zabio prvi strijelac lige Edinson Cavani kojem je to 23. ovosezonski gol. No, u 71. minuti je Marco Sau udarcem sa 17 metara iznenadio domaćeg vratara Antonija Rosatija i donio gostima izjednačenje. I kada je već izgledalo da će svakome pripasti po bod, Lorenzo Insigne je u zadnjoj minuti sudačke nadoknade opalio sa 17, 18 metara, lopta je zakačila Gabrielea Perica i završila u mreži.

Fiorentina je na svome Artemio Franchiju najprije ispustila vodstvo 3-0, da bi na kraju ipak svladala Torino s 4-3. Juan Guillermo Cuadrado, Alberto Aquilani i Adem Ljajić su u uvodne 33 minute priskrbili Toskancima veliku prednost, ali Paulo Vito Barreto je u 45. minuti otvorio gostima priliku za preokret. Mario Santana i Alessio Cerci su u nastavku donijeli Torinu izjednačenje, ali je Romulo u 86. minuti ipak osigurao Fiorentini važna tri boda. Momčad Vincenza Montelle sada za trećeplasiranim Milanom i pozicijom koja vodi u kvalifikacije Lige prvaka zaostaje samo jedan bod, dakako uz odigranu utakmicu više.

Roma je na svome Olimpicu odigrala samo 1-1 protiv posljednjeplasirane Pescare koja je čak i povela u 14. minuti pogotkom Gianluce Caprarija. Mattia Destro je izjednačio u 51. minuti, ali "vučica" unatoč dominaciji nije do kraja uspjela doći do sva tri boda tako da sada ponovno zaostaje za Interom koji je peti i drži zadnje mjesto koje vodi u Europa ligu. Pescara je, pak, došla do prvog boda nakon osam uzastopnih poraza (!), ali teško je vjerovati da će izbjeći ispadanje. Naš Ante Vukušić nije ulazio u igru za goste.

Nogometaši milanskog Intera upisali su vrijedna tri boda u domaćem susretu 33. kola Serie A protiv Parme. Bilo je minimalnih 1-0 za "nerazzurre".

Izranjavani Inter, koji je u ovaj susret ušao bez ozlijeđenih Rodriga Palacija, Antonija Cassana, Diega Milita, Waltera Gargana, Yuta Nagatoma, Ibrahima Mbaye, Gabyja Mudingayija, Joela Obija, Dejana Stankovića, Freddyja Guarina i Estebana Cambiassa, upisao je tri bod protiv solidne Parme, iako je tijekom gotovo cijelog susreta igrao podređeniju ulogu.

Parma je prednjačila u posjedu lopte, udarcima prema golu i kornerima, a Slovenac Samir Handanovič bio je jedini razlog zbog kojeg Inter na odmor nije otišao sa zaostatkom. U nastavku su se snage na terenu malo ujednačile, a Inter je to iskoristio za postizanje pogotka u 82. minuti.

Tommaso Rocchi iskoristio je asistenciju Jonathana i zabio svoj drugi pogodak u dresu Intera. Mateo Kovačić je odigrao svih 90 minuta kod domaćina.

Inter je pobjedom preskočio Lazio i Udinese, pa čak i Romu (možda privremeno), te zasjeo na peto mjesto ligaške ljestvice Serie A, posljednje koje dogodine vodi u Europa ligu.

Goal.com dodijelio Kovačiću 3.5 za nastup protiv Parme

Kovačić se pronašao u skupini igrača koji su dobili ocjenu 3.5, a Goal.com je njegov nastup opisao sljedećim riječima.

"Ponekad je teško povjerovati da ima samo 18 godina! Hrvatski veznjak se jako dobro prilagodio u sredini terena, te sjajno diktira tempo svoje momčadi."

Serie A, 33. kolo:

Inter - Parma 1-0 (Rocchi 82)

Napoli - Cagliari 3-2 (Astori 48-ag, Cavani 64, Insigne 90+4 / Ibarbo 18, Sau 71)

Siena - Chievo 0-1 (Pellissier 45)

Catania - Palermo 1-1 (Barrientos 69 / Iličič 90+5)

Roma - Pescara 1-1 (Destro 51 / Caprari 14)

Bologna - Sampdoria 1-1 (Gilardino 24 / Sansone 59)

Fiorentina - Torino 4-3 (Cuadrado 8, Aquilani 16, Ljajić 33, Romulo 86 / Barreto 45, Santana 56, Cerci 77)

Juventus - Milan 1-0 (Vidal 57 11M)