Pula, 041210.Nogometan utakmica zadnjeg kola izmedju Istre 1961 i Lokomotive. Na slici: Asim Sehic u napadu.Foto: Goran Sebelic / CROPIX
 Goran Šebelić / CROPIX
1.HNL, 19.KOLO

Karlovac uzeo sva tri boda u Splitu, remi Zadra i Slavena, pobjeda Istre 1961

Nogometaši Istre 1961 upisali su još jednu pobjedu u HNL-u. Na Verudi su pobijedili nogometaše Lokomotive 2-1. Strijelci su bili Roce i Linić za Istru te Peko za Lokose
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 04. prosinac 2010. 17:00

U 19. kolu HNL-a nogometaši Karlovca upisali su tri boda na gostovanju u Splitu. Rezultatom 1-1 završila je utakmica u Zadru gdje je gostovao Slaven Belupo. Bez pogodaka odigrali su Osijek i Zagreb, a u ranijem terminu Istra 1961 je na svojem terenu pobijedila Lokomotivu 2-1.

Split - Karlovac 0-1 (Pilipović 66')

Nogometaši Karlovca pobijedili su Split na Parku Mladeži pogotkom Pilipovića u 66. minuti utakmice. Splitovci su bili poduzetnija momčad, no to nisu uspjeli iskoristiti. Loše vrijeme praćeno kišom utjecalo je na igru jer je teren bio u lošem stanju i teško je bilo odigratio nekoliko točnih dodavanja. Uz jaku kišu puhao je i vjetar. Split je tako upisao i treći poraz za redom na domaćem terenu, a u zadnje četiri utakmice uspjeli su uzeti samo jedan bod . Karlovac je pak nadovezao drugu uzastopnu pobjedu nakon što su na domaćem terenu pobijedili Zadar identičnim rezultatom.

KRAJ

66. minuta - Pilipović je zabio nakon dvostrukog proigravanja

51. minuta - Prvu udarac u okvir gola na utakmici. Vuković je uspio obraniti udarac Špičića

Split: Vuković - Dam. Rašić, Budiša, Milović, Radnić - Pr.Šimić, Lojić, Obilonović, Vitaić, Bučan - Golubović

Trener: Ivan Katalinić

Karlovac: Lovrić - Pilipović, Budimir, Karabatić, Kovačević - Husić, Batarelo, Paracki, Stambolija - Primorac, Jerneić

Trener: Igor Pamić

Zadar - Slaven Belupo 1-1 (Santini 65' 11m / Delić 83')

Silvio Rodić i Mateas Delić zaslužni su za jedan bod Slaven Belupa nakon gostovanja u Zadru. Domaćin je u vodstvo došao u 65. minuti kada je s bijele točke siguran bio Ivan Santini. Delić je pogodak vrijedan jednog boda postigao u 83. minuti. Silvio Rodić imao je tri sjajne obrane. Prov je u 14. minuti obranio slobodan udarac Mršića. Isti igrač zaprijetio je u 39. minuti, no Rodić je opet bio bolji. Treću obranu imao je u 45. minuti kada je obranio udarac Terkeša.

KRAJ

83. minuta - Delić je izjednačio rezultat

65. minuta - Santini je zabio pogodak iz penala

45. minuta - Terkeš je pucao, a Rodić je sjajno obranio

39. minuta - Rodić je ponovno obranio nezgodan udarac Mršića

14. minuta - Slobodni udarac Mršića obranio je Rodić

Zadar: Gluić - Glumac, Skočibušić, Con - Vasilj, Pezo, Banović, Puljić, Mršić - Terkeš, Santini

Trener: Dalibor Zebić

Slaven Belupo: Rodić - Bagarić, Maras, Kokalović, Purić - Poljak, Nynkeu, Milardović, Gregurina - Delić, Poredski

Trener: Mile Petković

Osijek - Zagreb 0-0

Osijek i Zagreb odigrali su utakmicu bez prilika. Gosti su bili bolji protivnik u prvom poluvremenu kada je najizgledniju priliku imao Abudrahimi u 16. minuti, no vratar Kardum sjajno je reagirao. Isti igrač zaprijeto je u 63. minuti kada je njegov udarac završio pokraj gola. Domaćini su imali najizglednije prilike u 64. i 73. minuti. Prvo je Višić obranio udarac Vidakovića, a u drugoj je Nikšić propustio iskoristiti stopostotnu priliku.

KRAJ

16. minuta - Kardum je spasio vrata Osijeka. Abdurahimi je sjajno pucao po podu, a vratar Osijeka je sjajnom reakcijom obranio udarac. Abdurahimi je imao i jednu priliku u 11. minuti, no nije uspio zabiti gol

Osijek: Kardum - Lukačević, Gavrić, Čaušić, Pelaić - Kurtović - Kvržić, Špehar, Pavličić - Maglica, Miličević

Trener: Branko Karačić

Zagreb: Višić - Špičić, M.Pavlović, Džolan, Celjak - Parlov, I. Jugović - Dedić, Šovšić, Jurendić - Abdurahimi

Trener: Luka Pavlović

Istra 1961 - Lokomotiva 2-1 (Roce 50' Linić 61' / Peko 58')

Nogometaši Istre 1961 pod vodstvom Zorana Vulića doživljavaju pravi procvat. Nakon dvije velike pobjede protiv Hajduka u Kupu i prvenstvu, te važne pobjede u Kranjčevićevoj, ovog su puta tri boda uzeli protiv Lokomotive na domaćem terenu. Petu prvenstvenu pobjedu donijeli su Roce u 50. i Linić u 61. minuti, dok je pogodak za Lokose postigao Peko u 58. minuti.

Istra 1961: Škorić - Žuržinov, Kacić, Pauletić, Marković - Kovačević, Anđelković, Roce, Linić, Alimi, Šehić

Trener: Zoran Vulić

Lokomotiva: Mitrović - Musa, Komorski, Boras, Horvat - Sopić - Bekić, Sesar, Maleš, Peko - Bule

Trener: Ljupko Petrović

04. svibanj 2024 00:05