Josip Brekalo

LISA GUGLIELMI Nurphoto Via Afp
KONFERENCIJSKA LIGA

Brekalo i društvo nanijeli novi poraz Srbima, slavio i Eintracht, novi bolan udarac za turskog diva

Fiorentina vodi na ljestvici s osam bodova, Ferencvaroš i Genk imaju po šest, dok je Čukarički na nuli
Piše: HinaObjavljeno: 09. studeni 2023. 21:21

U susretu 4. kola F skupine Konferencijske lige Fiorentina je na gostovanju pobijedila Čukarički sa 1-0 zadržavši vodeću poziciju na ljestvici. Pogodak odluke zabio je M‘Bala Nzola iz jedanaesterca u 8. minuti. Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo igrao je za Viole od 55. minute.

U drugom susretu Ferencvaroš i Genk su odigrali 1-1. Aleksandar Pešić je u 47. minuto doveo domaćine u vodstvo, a izjednačio je Daniel Munoz u 62. minuti.

Fiorentina vodi na ljestvici s osam bodova, Ferencvaroš i Genk imaju po šest bodova, dok je Čukarički na nuli.

U susretu iz E skupine Legija je u Varšavi pobijedila Zrinjski sa 2-0 načinivši veliki korak prema plasmanu u drugi krug.

Poljski sastav je poveo u 14. minuti golom Rafala Augustyniaka, a na 2-0 je povisio Josue iz kaznenog udarca u 30. minuti.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu gosti su imali u 45. minuti, ali Dario Čanađija nije najbolje reagirao.

U skupini E Aston Villa je preokretom slavila protiv AZ-a sa 2-1.

Vangelis Pavlidis je u 52. minuti doveo Nizozemce u vodstvo, ali je Villa golovima Diega Carlosa (61) i Olliea Watkinsa (81) okrenula rezultat.

U prvom susretu iz ove skupine Legija je u Varšavi sa 2-0 pobijedila Zrinjski kojem je to treći poraz. Poljski sastav je poveo u 14. minuti golom Rafala Augustyniaka, a na 2-0 je povisio Josue iz kaznenog udarca u 30. minuti.

Na ljestvici vode Aston Villa i Legija sa po devet bodova, dok Zrinjski i AZ imaju po tri boda.

U skupini A Slovan je u Bratislavi odigrao 1-1 protiv Lillea.

Angel Gomes je doveo francuski sastav u vodstvo u 52. minuti, a izjednačio je Aleksander Čavrić u 80. minuti. Marko Tolić nije igrao za Slovan.

U drugom susretu Olimpija je pobijedila KI Klaksvik sa 2-0 upisavši prvu pobjedu.

Strijelci su bili David Sualehe (84) i Mustafa Nukić (88). Ivan Posavec je igrao za Olimpiju od 63. minute.

Lille vodi s osam bodova, Slovan ima sedam, Ki četiri, a Olimpija tri boda.

U susretu iz skupine D Bodo/Glimt je na gostovanju pobijedio Bešiktaš sa 2-1 što je već treći poraz turskog sastava.

Faris Moumbanga je zabio oba gola za goste (38, 49), dok je za Bešiktaš bio strijelac Tayfur Bingol (64). U sudačkoj nadoknadi domaćin je ostao bez isključenog Necipa Uysala. Za Bešiktaš je od 53. minute igrao Ante Rebić.

Club Brugge je sa 2-0 porazio Lugano, a strijelci su bili Thiago (62-11m) i Hans Vanaken (90+6).

Na ljestvici vodi Club Brugge sa 10 bodova, Bodo ima sedam, Lugano četiri, a Bešiktaš je na jednom bodu.

U skupini G PAOK i Aberdeen su igrali 2-2.

Škoti su poveli već u 14. minuti golom Duka, izjednačio je Taison u 23. minuti, a Grke je u vodstvo doveo Mbwana Samatta u 69. minuti. Samo dvije minute kasnije izjednačio je Jamie McGrath.

Dominik Kotarski je branio za PAOK.

U drugom susretu Eintracht je na gostovanju pobijedio HJK sa 1-0 golom Faresa Chaibija (31).

Hrvoje Smolčić je odigrao cijeli susret za pobjednički sastav, dok Kristijan Jakić nije ulazio u igru.

PAOK vodi na ljestvici sa 10 bodova, Eintracht ima devet, berdeen dva, a HJK jedan bod.