Oršić je postigao gol i bio najbolji igrač Dinama protiv Seville

DANIEL GONZALEZ ACUNA/ZUMA PRESS/PROFIMEDIA Daniel Gonzalez Acuna/Zuma Press/Profimedia
BOGATI NOGOMETNI TJEDAN

Čak 22 Hrvata su igrala u Europi ovog tjedna - Oršić je bio sjajan, ali dvojica su bila bolja od njega

Najslabiju ocjenu je dobio Dominik Livaković koji je primio tri gola os Seville.
Piše: E.F.Objavljeno: 18. veljača 2022. 19:33

Zimska pauza je završila, ovog tjedna su na nogometne terene izašli klubovi u nastavku europskih natjecanja. Odigrane su četiri utakmice osmine finala Lige prvaka te svi ogledi šesnaestine finala Europske lige i Konferencijske lige.

Najviše pažnje je u Hrvatskoj odnijela utakmica Dinama u Sevilli koju su Modri izgubili s 3:1, ali bilo je i drugih utakmica na kojima su nastupili hrvatski nogometaši. Ukupno su ovog tjedna na europskim utakmicama nastupila 22 hrvatska nogometaša.

Najuspješniji među njima su, prema ocjenama Sofa Scorea, bili Ivan Rakitić i Josip Juranović koji su za svoje izvedbe dobili ocjene 7,80. 'Raketa' je postigao gol iz jedanaesterca za Sevillu, ali i imao generalno odličnu utakmicu te je proglašen i najboljim igračem dvoboja protiv Dinama. Juranovićev Celtic je u Konferencijskoj ligi na svojem terenu iznenađujuće poražen od Bodo/Glimta (1:3), a hrvatski nogometaš je bio jedna od rijetkih svijetlih točki svoje ekipe. U 79. minuti je asistirao Maedi za jedini gol Celtica.

Najbolji Hrvati u europskim natjecanjima

SOFA SCORE

Mislav Oršić je lijepim golom i dobrom igrom donio nadu Dinamu protiv Seville te je dobio ocjenu 7,70, a iza njega se nalazi Mario Pašalić koji je odigrao svih 90 minuta u pobjedi Atalante nad Olympiacosom (2:1) u Europskoj ligi.

Peto mjesto na listi najbolje ocijenjenih Hrvata u europskim natjecanjima dijele dva igrača iz Lige prvaka - Luka Modrić, čiji je Real poražen od PSG-a (1:0), i Ivan Perišić koji je s Interom pretrpio poraz od Liverpoola (2:0). Oni su za svoje izvedbe dobili ocjene 7,10.

U top 10 se nalaze još tri igrača Dinama - Petar Bočkaj (7,00), Josip Šutalo (6,90) i Daniel Štefulj (6,80), a među njih se umiješao Marcelo Brozović koji je dobio ocjenu 6,90.