Fran Tudor u dresu Rakowa

MIKOLAJ BARBANELL/SOPA IMAGES/SHUTTERSTOCK EDITORIAL/PROFIMEDIA Mikolaj Barbanell/sopa Images/Shutterstock Editorial/Profimedia
KONFERENCIJSKA LIGA

Dva Hrvata junaci večeri: Bivši hajdukovac srušio Čehe, Zadranin zabio Schmeichelu za pobjedu!

Junak Maccabija bio je Stipe Perica koji je postigao jedini pogodak za domaće slavlje
Piše: HinaObjavljeno: 18. kolovoz 2022. 21:17

Hrvatski nogometaš Fran Tudor postigao je pobjednički pogodak kojim je njegov poljski Rakow, na domaćem terenu, s 2-1 pobijedio prašku Slaviju u prvom ogledu play-offa Konferencijske lige.

Španjolac Ivi Lopez je doveo poljski sastav u vodstvo golom u 29. minuti. Izjednačio je Holeš nakon sat vremena igre, dok je Tudor odmah u idućem napadu dao pogodak za pobjedu svoje momčadi. Tudor je igrao do 82. minute kada je zamijenjen, dok je drugi Hrvat Zoran Arsenić odigrao cijelu utakmicu za Rakow.

Junak Maccabija iz Tel Aviva bio je hrvatski nogometaš Stipe Perica koji je postigao jedini pogodak za domaće slavlje od 1-0 protiv francuske Nice. Perica je u igru ušao u 69. minuti, a pet minuta kasnije je zabio jedini pogodak. Svladao je uglednog Kaspera Schmeichela i donio pobjedu izraelskom sastavu.

Konferencijska liga, play-off (prve utakmice):

Rakow (Polj) - Slavia Prag (Češ) 2-1 (Ivi Lopez 29, Tudor 61/Holeš 60)

Rigas (Lat) - Linfield (SIr) 2-2 (Friesenbichler 88, Lipušček 90+6/Fallon 38, Cooper 70)

CSKA Sofia (Bug) - Basel (Švi) 1-0 (Sergio Lopez 70-ag)

Maccabi Tel Aviv (Izr) - Nica (Fra) 1-0 (Perica 74)

Young Boys (Švi) - Anderlecht (Bel) 0-1 (Delcroix 57)

Slovačko (Češ) - AIK Stockholm (Šve) 3-0 (Petržela 28, Sinjavskij 77, Nordfeldt 80-ag)

Molde (Nor) - Wolfsberger (Aut) 0-1 (Baribo 22)

Universitatea Craiova (Rum) - Hapoel Be‘er Sheva (Izr) 1-1 (Ivan 75-11m/Hatuel 70)

Istanbul Basaksehir (Tur) - Antwerpen (Bel) 1-1 (Chouiar 54/Dinis Almeida 88)

Zrinjski (BiH) - Slovan Bratislava (Svk) 1-0 (Bilbija 89)

Vaduz (Lih) - Rapid Beč (Aut) 1-1 (Ulrich 10/Drujif 53)

Maribor (Slo) - Cluj (Rum) 0-0

Lech Poznan (Polj) - Dudelange (Luk) 2-0 (Velde 6, Ishak 66)

Steaua (Rum) - Viking (Nor) 1-2 (Coman 3/Kabran 5, Bjorshol 35)

Koeln (Njem) - Fehervar (Mađ) 1-2 (Dietz 14/Zivzivadze 32, Dardai 40)

Villarreal (Špa) - Hajduk (Hrv) 4-2 (Morales 14, 36, Livaja 19-ag, Gerard Moreno 45+1/Biuk 2, Fossati 85-11m)

West Ham (VB) - Viborg (Dan) 3-1 (Scamacca 23, Bowen 64, Antonio 78/Bonde 69)

Škupi (SMa) - Balkani (Kos) 1-2 (Adetunji 19/Rrahmani 23, Korenica 67)

Partizan (Srb) - Hamrun Spartans (Mal) 4-1 (Ricardo Gomes 15, Urošević 25, Diabate 33, Andrade 77/Guillaumier 52)

Fiorentina (Ita) - Twente (Niz) 2-1 (Gonzalez 2, Arthur Cabral 31/Černy 64)

AZ Alkmaar (Niz) - Gil Vicente (Por) 4-0 (D. De Wit 24, Lahdo 78, Pavlidis 85, M

26. travanj 2024 11:52