Treće po snazi europsko natjecanje Konferencijska liga ima u skupini također 36 sudionika, ali za razliku od Lige prvaka i Europske lige, igraju se dva kola manje, odnosno njih šest, a sva će biti odrađena do kraja 2025. godine. Rijeka dakle nakon domaćinstva Celju u 5. kolu (četvrtak, 21 sat, Arenasport 2), sljedećeg četvrtka, 18. prosinca, gostuje kod ukrajinskog Šahtara, koji je zbog rata u svojoj zemlji prisiljen kao domaćin nastupati u poljskom Krakowu.
Riječani su dosad osvojili pet bodova i drže 24. mjesto, posljednje koje vodi u nokaut fazu, ali ako na Rujevici padne lider prvenstva Slovenije, momčad trenera Sancheza će praktički osigurati željeni nastavak natjecanja. Samo nekim ludim čudom osam bodova neće biti dovoljno za taj doseg, a dovoljno se sjetiti prošle sezone kada je i Konferencijska liga prvi put igrana po ovom sistemu. Tada je i sedam bodova osiguravalo prolaz dalje, ali treba naglasiti da je jedan klub ipak ispao. Bio je to škotski Hearts, koji je u krugu četiri kluba s osvojenih sedam bodova imao najlošiju gol-razliku i morao se oprostiti od europskih utakmica.
Rijeka do sedam bodova može doći i s dva remija do kraja godine, ali u tom scenariju počet će se razmišljati ako dvoboj s Celjem i završi neodlučenim rezultatom. Slovenci na Rujevicu dolaze s osiguranim prolazom jer su devet bodova uzeli već u prve tri utakmice, ali njima je cilj zadržati mjesto među osam najboljih i otići direktno među 16 klubova u osmini finala.
U vrlo tešku, ali ne i bezizglednu situaciju, Riječani će se dovesti ako izgube od Celjana. Tada ostaju na pet bodova, što znači da im u posljednjem kolu pobjeda nad Šahtarom postaje imperativ, iako u nekom malo izglednom scenariju možda i bod može biti dovoljan, odnosno da se prođe s osvojenih šest.Ako se vratimo optimizmu i pobjedi Rijeke protiv Celja, onda protiv Ukrajinaca za koje igra desetak Brazilaca i osvojili su dosad devet bodova, pobjeda može značiti i plasman među osam najboljih. Prošle godine belgijski Cercle Brugge je osmo mjesto osvojio s upravo 11 bodova, ali još tri kluba imala su isto i lošiju gol-razliku, pa su sreću morali tražiti kroz doigravanje plasiranih između 9. i 24. mjesta.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....