Harry Maguire

MIGUEL RIOPA Afp
EUROPSKA I KONFERENCIJSKA LIGA

Manchester United u drami izbjegao poraz u Portugalu, Jurić poražen u Švedskoj, Kramarić asistent

Član momčadi Zlatka Dalića proveo je u igri 74 minute
Piše: Ante ŠakićObjavljeno: 03. listopad 2024. 23:21

Odigrano je drugo kolo UEFA Europske lige, odnosno prvo Konferencijske lige. Najatraktivniji je bio sraz dva europska "teškaša" - Porta i Manchester Uniteda u Portugalu. Gosti su nakon 20 minuta igre imali sve "na pladnju", ali već na odmor se išlo s poravnatim rezultatom.

Marcus Rashford i Rasmus Höjlund doveli su u prednost momčad Erika ten Haga, ali domaćin je brzo uzvratio. Prvo je u 27. minuti Pepe smanjio zaostatak, da bi Samu Agheowa vratio susret na početak u 34..

Naturalizirani Španjolac zaslužio je epitet protagonista derbija dana svojim drugim golom u 50. minuti, kojim je došao pred osiguranje ostanka "punog plijena" na stadionu Dragão. Međutim, u prvoj minuti sudačke nadoknade, Harry Maguire zabio je za konačnih 3:3. Dojam Engleza pokvario je Bruno Fernandes, drugim uzastopnim crvenim kartonom.

Lazio je bez problema došao do zaslužene pobjede nad Nicom rezultatom 4:1 i tako s nova tri boda i gol-razlikom od šest pogodaka u svoju korist zauzeli vrh tablice Europske lige.

Momčad Marca Baronija došla je u vodstvo pogotkom Pedra nakon 20 minuta utakmice na Olimpicu. Igrač utakmice, Taty Castellanos prvo je za 2:0 realizirao kazneni udarac u 35., dok je drugi pogodak postigao u 53. minuti. U međuvremenu je Jeremie Boda zabio za Francuze, a konačnih 4:1 postavio je Mattia Zaccagni udarcem s bijele točke.

Odmah iza njih na tablici je Lyon, koji je jučer slavio u Glasgowu kod Rangersa, a "Vatreni" branič Duje Ćaleta-Car svih 90 minuta dirigirao je obranom Francuza, za koje su po dva pogotka zabili Malick Fofana i Alexandre Lacazette. Za domaćina je precizan bio Tom Lawrence.

Ivan Jurić je doživio prvi poraz za "kormilom" Rome, u gostima kod švedskog Elfsborga rezultatom 1:0. Talijani su imali dojam i statistiku na svojoj strani, ali momčad hrvatskog stratega nije konkretizirala svoje prilike. Jedini pogodak djelo je Michaela Baidooa iz udarca s bijele točke.

Ivan Jurić

BJORN LARSSON ROSVALL Afp

Pobjedu je jučer upisao Igor Matanović, koji je asistirao za konačnih 1:3 svoga Eintracht Frankfurta u gostima kod Bešiktaša, te Hoffenheim hrvatskog napadača Andreja Kramarića, koji je slavio na svome terenu 2:0 protiv Dynama iz Kijeva. Kao i kolega iz momčadi Zlatka Dalića, Kramarić je u 60. minuti asistirao dvostrukom strijelcu Adamu Hložeku za konačan rezultat.

Andrej Kramarić

DANIEL ROLAND Afp

Fenerbahçe Dominika Livakovića odigrao je neriješeno u gostima kod Twentea (1:1), dok je drugi hrvatski vratar Dominik Kotarski među vratnicama PAOK-a primio jedini pogodak na utakmici protiv FCSB-a.

Marin Ljubičić bio je asistent Florianu Fleckeru u remiju njihova LASK Linza protiv Djurgardena. Domaćin je u Austriji vodio 2:0, ali gosti su pogocima u 57., odnosno 65. minuti došlo do boda.

Josip Čondrić i njegova Astana uspjeli su na svome terenu slaviti protiv TSC Bačke Topole rezultatom 1:0. Iako je dojam bio na strani gosta, hrvatski vratar je svojim reakcijama, ali i lošim udarcima gosta, svoju mrežu sačuvao unatoč 25 gostujućih udaraca. Jedini pogodak postigao je u 15. minuti Kipras Kazukolovas. Karlo Bartolec je kao i Čondrić, odigrao cijelu utakmicu.

Rezultati Konferencijske lige

Cercle Brugge - St. Gallen 6:2 (Minda 3, Denkey 26, 43, 54-11m, Magnee 63, 68/Csoboth 58, Mambimbi 81)

Dinamo Minsk - Hearts 1:2 (Alfred 21/Politevič 37-ag, Dhanda 90+4)

Astana - Bačka Topola 1:0 (Kazukolovas 15)

Heidenheim - Olimpija 2:1 (Beck 6, Wanner 83/Blanco 77)

Legia - Betis 1:0 (Pekhart 23)

Molde - Larne 3:0 (Eikrem 51, Brynhildsen 78, Ihler 90+5)

Noah - Mlada Boleslav 2:0 (Matheus Aias 58, Pinson 76)

Omonia - Vikingur 4:0 (Coulibaly 51, Kakoullis 81, 90, Alioum 86)

Borac BL - Panathinaikos 1:1 (Despotović 50/Bakasetas 11)

Chelsea - Gent 4:2 (Veiga 12, Neto 46, Nkunku 63, Dewsbury-Hall 70/Watanabe 50, Gandelman 90)

Kopenhagen - Jagiellonia 1:2 (Hatzidiakos 12/Pululu 51, Čurlinov 90+8)

Fiorentina - The New Saints 2:0 (Adli 65, Kean 69)

LASK - Djurgarden 2:2 (Berisha 26, Flecker 50/Priske 57, Nguen 65)

Lugano - HJK 3:0 (Papadopoulos 34, Marques 56, Dos Santos 90+2)

Petrocub - Pafos 1:4 (Lungu 26-11m/Correia 33, 52, Jaja 37, Name 82)

Shamrock Rovers - APOEL 1:1 (Watts 90+2/Laifis 59)

Odigrano u srijedu:

Bašakšehir - Rapid 1:2

Vitoria - Celje 3:1

Rezultati Europske lige

Ferencvaros - Tottenham 1:2 (Varga 90/Sarr 24, Johnson 86)

RFS - Galatasaray 2:2 (Ikaunieks 40, Odisharia 55/Mertens 13, Akgun 38)

Hoffenheim - Dynamo Kijev 2:0 (Hložek 22, 60)

Maccabi Tel Aviv - Midtjylland 0:2 (Dju 39, Chilufya 89)

Olympiacos - Braga 3:0 (Ek Kaabi 45+1, 59, Hezze 54)

Lazio - Nica 4:1 (Pedro 21, Castellanos 36, 55, Zaccagni 67-11m/Boga 42)

Qarabag - Malmo 1:2 (Juninho 15/Bothiem 20, 47)

Real Sociedad - Anderlecht 1:2 (Marin 5/Vazquez 29, Leoni 40)

Slavia Prag - Ajax 1:1 (Chory 67/Van den Boomen 17)

Athletic Bilbao - AZ 2:0 (Williams 72, Sancet 86)

Besiktas - Eintracht Frankfurt 1:3 (Masuaku 90+3/Marmoush 19-11m, Ebimbe 22, Knauff 82)

Porto - Manchester United 3:3 (Pepe 27, Omorodion 34, 50/Rashford 7, Hojlund 20, Maguier 90+1)

Twente - Fenerbahče 1:1 (Vlap 29/Tadić 71)

Viktoria Plzen - Ludogorec 0:0

Elfsborg - Roma 1:0 (Baidoo 44-11m)

PAOK - FCSB 0:1 (Birligea 45+8)

Union SG - Bodo/Glimt 0:0

Rangers - Lyon 1:4 (Lawrence 14/Fofana 10, 55, Lacazette 19, 45)

04. listopad 2024 10:21