Jose Mourinho

FILIPPO MONTEFORTE Afp
KONFERENCIJSKA LIGA

Mourinhova Roma na kraju osvojila skupinu i direktno se plasirala u osminu finala, prošao i Partizan!

Bodo/Glimt i Roma su u posljednjih 90 minuta po skupinama razriješili tko će biti pobjednik skupine
Piše: HinaObjavljeno: 09. prosinac 2021. 23:42

Nogometaši Rome osvojili su prvo mjesto u skupini C Konferencijske lige izborivši direktan plasman u osminu finala nakon što su u zadnjem kolu na gostovanju pobijedili sofijski CSKA sa 3-2. I prije zadnjeg kola prvo mjesto u skupinama osigurali su LASK, Gent, AZ, Feyenoord, Kopenhagen i Rennes.

Bodo/Glimt i Roma su i prije zadnjeg kola osigurali prolaz, a u posljednjih 90 minuta natjecanja po skupinama razriješili su tko će biti pobjednik skupine i tko će direktno u osminu finala. Norvežani si imali bod više i bili su bolji u međusobnim susretima od Rome, no u zadnjem kolu su odigrali 1-1 kod Zorje, dok je Roma slavila u Sofiji.

Momčad Josea Mourinha je u Sofiji pobijedila CSKA sa 3-2. Abraham (15, 53) i Borja Mayoral (34) su zabili za talijanski sastav, a za domaćine su pogodili Čatković (75) i Wildschut (90+3). Zorja je povela u 18. minuti golom Jehora Nazarina, a izjednačio je Vernidub u 68. minuti pogodivši vlastitu mrežu. Lovro Cvek je odigrao cijeli susret za Zorju.

U skupini A sve je bilo jasno i prije zadnjeg kola. LASK je pobjednik i ide u osminu finala, dok će Maccabi Tel Aviv u play-off protiv jednog od trećeplasiranih klubova iz Europske lige. HJK i Alaškert su završili europsku sezonu. U zadnjem kolu LASK je pobijedio HJK 3-0 golovima Balića (41), Nakamure (64) i Grubera (81). Petar Filipović nije nastupio za austrijski sastav zbog ozljede. Dodajmo kako je utakmicu vodio Igor Pajač.

U drugom susretu Alaškert i Maccabi Tel Aviv su odigrali 1-1. Stipe Perica nije igrao za goste. U skupini B belgijski Gent je pobjednik skupine, a dalje ide i Partizan koji je u zadnjem kolu odigrao 1-1 protiv Anorthosis Famaguste. U skupini D nizozemski AZ je prvi, a za drugo mjesto borili su se danski Randers i češki Jablonec.

Oba sastava su u zadnjem kolu izgubila, pa je Randers obranio bod više. Randers je poražen na gostovanju kod AZ-a (0-1), a Jablonec je izgubio 0-2 kod Cluja. Oba gola za Cluj je zabio Gabrijel Debeljuh (45, 82).

I nogometaši Basela osigurali su direktan plasman u osminu finala Konferencijske lige. Basel i Karabag su bili sigurni sudionici "proljeća u Konferencijskoj ligi" i prije zadnjeg kola skupine H, a u međusobnom susretu na St. Jakob Parku, koji je vodio Fran Jović, odlučili su o pobjedniku skupine. Susret su dočekali sa po 11 bodova, a Basel je pobjedom 3-0 "ugrabio jedinicu". Golove za švicarski sastav zabili su Cabral (33), Kasumi (62) i Ndoye (74).

U skupini E Feyenoord je i prije zadnjeg kola osigurao prvo mjesto, dok je Maccabi bio bez izgleda za prolaz. U drugom susretu Union i Slavija su Berlinu igrali za drugo mjesto, a domaćinu je igrala samo pobjeda. Na koncu je završilo 1-1. Česi su poveli u 50. minuti golom Schranza, a izjednačio je Kruse u 64. minuti.

U skupini G Rennes je osigurao prvo mjesto, a ogled zadnjeg kola protiv Tottenhama je odgođen zbog većeg broja zaraženih Covidom-19 u engleskoj momčadi. Pronalaženje novog datuma za utakmicu bit će problem za UEFA-u s obzirom da Tottenham u rasporedu ima šest utakmica u prvenstvu do 28. prosinca. Sve utakmice grupne faze europskih natjecanja moraju biti odigrane do kraja 2021. godine.

U drugom susretu Vitesse je pobijedio Muru s 3-1. Buitink (4), Openda (35), Huisman (40) su zabili za Nizozemce, a Maroša (82) za goste. Ovom pobjedom Vitesse je preskočio Tottenham, a hoće li mu to biti dovojno za prolaz doznat će se kada Rennes i Spursi odigraju odgođenu utakmicu. Marin Karamarko je igrao cijeli susret za goste, Luka Bobičanec je ušao u igru u 73. minuti, dok Mihael Klepač i Matko Obradović nisu nastupili.