Federico Coppitelli

NICOLň CAMPO/DDP USA/PROFIMEDIA Nicolň Campo/ddp Usa/profimedia
KONFERENCIJSKA LIGA

Osijek i Rijeka saznali svoje prve protivnike u Europi, jedan podatak je ozbiljno upozorenje za Slavonce

Levadija je u uzvratu uputila čak 21 udarac prema suparničkim vratima
Piše: HinaObjavljeno: 18. srpanj 2024. 20:27

Hrvatski nogometni prvoligaši Rijeka i Osijek doznali su imena svojih suparnika na startu nove europske sezone.

Rijeka će u 2. pretkolu Europske lige igrati protiv rumunjskog Corvinul Hunedoara, dok će Osijek u 2. pretkolu Konferencijske lige igrati protiv estonske Levadije. Splitski Hajduk već otprije zna kako će svoj europski put ove sezone u Konferencijskoj ligi započeti dvobojima protiv HB-a iz Torshavna s Farskih Otoka.

Već je nakon prve utakmice 1. pretkola Europske lige bilo jasno protiv koga će igrati momčad s Rujevice. Rumunjski sastav Corvinul iz Hunedoare je u prvom susretu kao gost svladao mađarski Paks sa 4-0. U uzvratnom susretu Mađari su slavili sa 2-0, ali to nije bilo dovoljno za prolaz.

Norbert Konyves je doveo goste u vodstvo u 78. minuti, a na 2-0 je povisio Daniel Bod u 89. minuti.

Rijeka će u prvom susretu 2. pretkola 25. srpnja biti gost, dok je uzvrat na Rujevici 1. kolovoza.

Osijeka u svoju "europsku avanturu" kreće iz 2. pretkola Konferencijske lige protiv estonske Levadije koja je u uzvratu uputila čak 21 udarac prema suparničkim vratima.

Estonci su u uzvratnom susretu 1. pretkola na svom travnjaku odigrali 0-0 protiv litavskog Šiauliaija obranivši tako 2-0 pobjedu iz prve utakmice.

Osijek će 25. srpnja u prvoj utakmici 2. pretkola biti domaćin, dok je uzvrat 1. kolovoza u Estoniji.

Splitski Hajduk već otprije zna kako će svoj europski put ove sezone u Konferencijskoj ligi započeti dvobojima protiv HB-a iz Torshavna s Farskih Otoka. Prva utakmica igrat će se u Splitu 25. srpnja, a uzvrat za tjedan dana u Torshavnu.

05. rujan 2024 15:12