David Cleveland/imagesource/profimedia
NA POMOLU VELIKI SKANDAL

Sumnja se u namještanje europskih utakmica, visoki poraz Arsenala i uplate od 250.000 eura oglasile alarm

Do 35. minute je na semaforu stajalo 0:0, a onda je krenula kiša golova
Piše: SNObjavljeno: 25. srpanj 2023. 14:38

Veliki skandal je na pomolu. Poljski portal TVP Sport tvrdi kako postoje ozbiljne indicije da su dvije utakmice prvog pretkola Konferencijske lige namještene.

Jedna od utakmica za koju se sumnja da je namještena je bila ona između Arsenala iz Tivata i Alashkerta koji je odigran u Podgorici. Domaćin je izgubio s visokih 6:1, a navodno je uživo stiglo više uplata od 250.000 eura na 2+ gola u prvom poluvremenu.

To je izazvalo sumnje jer je u 35. minuti rezultat bio 0:0, a onda su do kraja poluvremena pala baš dva gola. Poljaci pišu kako je u nekim kladionicama koeficijent za to uoči prvog gola bio i preko 30.

Uplate su nastavljene i u drugom dijelu kada se uplaćivalo na 5+ i 7+ golova na utakmici. Još uvijek nije poznato u kojoj je fazi istraga i hoće li i kako klubovi biti kažnjeni.

11. svibanj 2024 06:53